Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 wzm: 300 RMS i 600 RMS - większy się wyłącza, kabel 35mm^2

15 Lip 2008 00:47 1498 5
  • Poziom 10  
    Zakładałem podobny temat. Ale teraz chciałbym uzyskac konkretną odpowiedź, a nie typu: mała cyrkulacja powietrza. A więc, jeżeli jest zamałe napięcie w aucie to czy wzmacniacz się wyrobi?? W peesie napiszę,że mam 2 wzmaki jeden 300rms, drugi 600rms. większy się wyłącza i zdaje mi się, że to wina spadającego napięcia podczas uderzenia basu. W dobrym kierunku myślę?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 10  
    Jakiej grubosci masz kable zasilajace wzmaka i czy masz jakis kondensator?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 24  
    troche mocy jest kableki powinny byc ze 35mm^2 i kondek by sie przydal
  • Poziom 10  
    kabel 35mm^2, faradów brak. Prosiłbym tylko o odpowiedź, czy niskie napięcie może być przyczyna przegrzewania się wzmacniacza.
  • Poziom 20  
    Kolego podstawą, jest napisanie wszystkich informacji na temat instalacji oraz sprzętu.
    Auto? silnik? - Alternator? - akumulator? Kable zasilające?
    Następnie:
    Wzmacniacz 1, marka, moce rms?, co zasilaja i w jakich konfiguracjach?
    Wzmacniacz 2 (jak wyżej)

Na koniec schemat instalacji i podłączenia wzmacniaczy ?

napisałeś tylko o kablu i watach... a to zdecydowanie za mało, żeby na odległość postawić diagnozę.
  • Poziom 10  
    Ok. Auto to volvo s70 2,5L bęzyna, aku około 70Ah, w alternator się nie zagłębiałem.
    Wzmacniacze:
    Lanzar HTG 411 (300rms) ciąga kabinę kanał na głośnik
    Lanzar HTG 434 (600rms) ciąga 2 xplody 10'' w skrzyni zamkniętej, zmostkowany na 2 kanały. Wszystko hula na 4 Ohmy. Do kufra pociagnięty kabel 35mm^2 rozgałęziny na 2 x 20mm^2, masa na karoserię.
    HTG 434 przegrzewa się. Jest duży spadek napiecia, nie wiem dokładnie jaki, bo multimetr będe miał pod koniec tygodnia. W każdym bądź razie światła mocno przygasaja przy uderzeniu basu. Myślę nad dołorzeniem pojemności, żeby zlikwidować ten problem. Tylko nie chcę niepotrzebnie inwestować jeśli farady nie rozwiążą mojego problemu. Więc pytanie jest takie jak w poprzednim moim poście: Czy spadek napiecia może powodowac przegrzewanie się wzmacniacza.