Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nietypowa sytuacja po wymianie baterii podtrzymującej ustawi

Klima 15 Lip 2008 10:00 1751 11
  • #1 15 Lip 2008 10:00
    Klima
    Poziom 30  

Witam serdecznie!
    Żaden dział elektrody mi nie do końca pasuje do mojego pytania, ale zadam je tutaj.
    Wymieniłem baterię podtrzymującą pamięć ustawień w laptopie.
    Jednak tego typu operacja wiązała się z koniecznością zniszczenia starego "opakowania" baterii.
    Po włożeniu nowej baterii skleiłem co trzeba "Kropelką", a było użyć distalu 24h....
    No i tu zaczęły się problemy - na baterii jak i na stykach oprawki osadza mi się taki biały nalot z kleju CA, który jest nieprzewodzący, więc bateria traci kontakt.
    Jak teraz skutecznie zapobiec "szronieniu" i usunąć jego pozostałości? Papier ścierny dał radę zaledwie na kilka godzin - musiał się osadzić nowy "szron".

• #2 15 Lip 2008 11:39
    447988
    Usunięty  
  • #3 15 Lip 2008 12:11
    Klima
    Poziom 30  

Dzięki za odpowiedź. Niestety, kupnego koszyczka użyć nie mogę, bo komputer to laptop i koszyczek nie jest typowy, w dodatku jest na kablach. Użyta bateria to BR1632, a że takiej w Polsce łatwo nie dostanę, to dałem CR1620. Oryginalna była zgrzewana z drucikami, musiałem rozerwać połączenia i skleić (Kropelką) tak, żeby bateria wchodziła na wcisk. Lutowanie baterii "zegarkowych" i każdych innych to nie najlepszy pomysł - materiał nie "łapie" cyny, podobno też ten kilkusetstopniowy grot może bardzo mocno zaszkodzić bateryjce.

• #4 15 Lip 2008 12:39
    jaro41
    Poziom 25  

:D Poszukaj, może są takie baterie lutowane do druku, ja w IBM kupiłem CR 2025 z wyprowadzeniami do lutowania, i po problemie.
    Pozdro

• #5 15 Lip 2008 15:00
    447988
    Usunięty  
  • #6 15 Lip 2008 20:14
    Klima
    Poziom 30  

jaro41 napisał:
    :D Poszukaj, może są takie baterie lutowane do druku, ja w IBM kupiłem CR 2025 z wyprowadzeniami do lutowania, i po problemie.
    Pozdro

No, bardzo fajna, myślę, że by się nadała. W tme też mają takie z wyprowadzeniami do lutowania. Ale nie zmieści się w tą moją obudowę - tam jest 16mm średnicy. Chyba, że termokurczem.

Dodano po 5 [minuty]:

Marcin230 napisał:
    Sporo zależy od sposobu lutowania, rezystor też można zepsuć przy lutowaniu.

Zgadzam się. Ale baterii (ich obudów) się z założenia nie lutuje.
    Marcin230 napisał:
    W laptopie bez problemu zmieściłbyś "paluszka" w koszyku. Wystarczy poszukać na niego miejsca.

Wiesz co, takie rady nas do niczego nie doprowadzą. No dobra, mam 1 paluszka AAA - 1.5V. To jeszcze muszę zmieścić drugiego. A w tym laptopie miejsca jest ledwie tyle, że się jeden zmieści bez oprawki a i tak strach wtedy o RAM.
    Marcin230 napisał:
    Nie pomyślałeś i skleiłeś przewody

Ty też chyba nie pomyślałeś, zanim to napisałeś?
    Marcin230 napisał:
    , a wystarczyło konkretnie oczyścić baterię i blaszki,
    Przecież właśnie pytam o to - jak mam oczyścić baterię i blaszki z syfu po CA.
    Marcin230 napisał:
    złożyć całość w termokurczliwą osłonę i podgrzać. Bez lutowia po pewnym czasie kontakt też zapewne osłabłby, ale nie po kilku godzinach jak piszesz.

Nie da się, blaszki są zbyt giętkie, żeby takie cuda robić. Ale termokurcz to też metoda warta rozważenia.

• #7 15 Lip 2008 21:23
    447988
    Usunięty  
  • #8 16 Lip 2008 09:14
    Klima
    Poziom 30  

Dobra, widzę, że się nie rozumiemy. Ja nie widzę problemu z instalacją baterii. Wszystko mam zrobione, gra i buczy, mieści się i w ogóle cymes. ALE na baterii i stykach osadza mi się "szron" od CA, którego użyłem do sklejenia pewnych fragmentów, nieważne czego. I pytam tylko, jak się go pozbyć, bo ciągle pojawia się nowy.
    W ostateczności faktycznie kupię po prostu bateryjkę z wyprowadzeniami do lutowania i zaizoluję termokurczem a obudowę fabryczną baterii (przystosowaną do 1632) wywalę.

• #9 16 Lip 2008 09:48
    447988
    Usunięty  
  • #10 16 Lip 2008 19:34
    Fyszo
    Spec od GSM

Spróbuj acetonem/zmywaczem do paznokci zmyć ślady po oparach.

• #11 16 Lip 2008 20:03
    Usunięty
  • #12 17 Lip 2008 09:22
    Klima
    Poziom 30  

Dzięki za porady. Ale i tak kupiłem bateryjkę z wyprowadzeniami do lutowania. Na wszelki wypadek. Kliknąłbym "pomógł", ale nie widzę tego guzika...

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson