Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porty USB w komputerze nagle przestały działać

bodek111 15 Lip 2008 12:42 13617 6
  • #1 15 Lip 2008 12:42
    bodek111
    Poziom 14  

Witam

Nagle przestały działać porty USB. W menadżerze koncentrator USB i jego podpunkty są prawidłowe, w biosie USB włączony(resetowałem również bios), nic nie instalowałem w czasie odkąd prawidłowo działały ale zrobiłem na wszelki wypadek przywracanie systemu(nic nie dało), napięcie USB prawidłowe 4,97V przy jednym aparacie fotograficznym z kartą SD(aparat ma swoje zasilanie), przy drugim aparacie z kartą SD(aparat korzysta z zasialnia USB) spadek do 4,87V.

Kable sprawdzone, przyczyna leży na pewno w komputerze tylko za co się wziąć bo wykorzystałem wszystkie możliwości , posty na elektrodzie również przeczytałem ale tej sprawy nikt do końca jeszcze nie rozwiązał. Mam 4 porty USB na płycie głownej MATSONIC M8167C. Efekt jest taki jak by transmisja danych zanikła. Po podłączeniu nic się nie zgłasza ani też nie mam żadnego komunikatu. Napięcia na wyjściu zasilacza(na kostce) prawidłowe.

Podpowiedzcie za co się wziąć , zasilacz czy coś na płycie głównej. Pozdrawiam

0 6
  • #2 15 Lip 2008 12:50
    real898
    Poziom 13  

Musisz sprawdzic jaki kontroler usb znajduje sie na plycie i jest prawdopodobne, ze jest uszkodzony sprawdz jeszcze omomierzem rezystancje na wyjsciach tx i rx.
    Czy nie ma zwarcia dio masy i ewentualnie napiecia na tych pinach sprawdz napiecia na kontrolerze usb najlepiej sciag z netu w pdf-ie aplikacje tego ukladu.
    Jezeli wszystko bedzie oki. to wyglada na uszkodzony uklad i musisz go wymienic najpredzej z innej plyty jak bedzie tak sam...
    powodzenia

0
  • #3 15 Lip 2008 12:59
    artis666
    Poziom 26  

Omomierzem sprawdzaj przy wyłączonym komputerze :idea:

1
  • #4 15 Lip 2008 14:52
    bodek111
    Poziom 14  

Zwarcia nie ma na środkowych pinach, napięcia też nie ma żadnego na nich, Nie wiem który to jest koncentrator USB na płycie i nie wiem jak go sprawdzić , jedno mnie zastanawia dlaczego w menadzerze wszystko jest prawidłowo.

Mam pytanie , czy jeśli dokupię USB na śledziu pod wejście PCI , to te usb będzie działać prawidłowo ?

0
  • #5 15 Lip 2008 14:59
    artis666
    Poziom 26  

Jeżeli jest to uszkodzenie wbudowanego kontrolera, ten na PCI powinien działać. A napewno w software wszystko jest ok?

0
  • #6 15 Lip 2008 17:34
    bodek111
    Poziom 14  

Myśle, że w oprogramowaniu jest wszystko OK, ale różnie to bywa.
    Jedno co zaobserwowałem pomiędzy gdy USB działało, a przestało działać : raz komputer strasznie zwolnił , musiałem czekać np 10 sekund żeby jakiś katalog na moim dysku się otworzył.
    Natomiast po ponownym włączeniu komputera było wszystko w porządku, natomiast po podłączeniu pod usb już nic nie było widziane.
    Myśle że może gdzieś na drodze magistrali jest jakiś bezpiecznik SMD albo na zasilaniu tego koncentratora, ale niestety bez schematu tak w ciemno szukanie nic nie da.

0
  • #7 29 Lip 2008 10:16
    bodek111
    Poziom 14  

Zakańczając temat, kupiłem nową kartę USB na PCI za 10 zł i USB działa bez problemów.

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

0
  Szukaj w 5mln produktów