Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara- gaśnie podczas jazdy

Maly199019 15 Jul 2008 12:58 8144 8
    Maly199019
    Level 10  
    Mam problem z samochodem Citroen Xsara 2.0HDI. Podczas jazdy przy wciśnięciu większej ilości pedała gazu samochód gaśnie, lecz w miare można było nim jeszcze jeździć ponieważ można było się nim rozpędzić do około 80km/h. Teraz już prawie nie można nim jeżdzić ledwo się toczy i szarpie. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuje.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Filtr paliwa albo pompa się kończy.
    Napisz co już sprawdziłeś.
    Maly199019
    Level 10  
    No tego jeszcze nie sprawdziłem. Za 1 lub 2 odpisze czy pomogło, ale jak ktos ma jeszcze jakies pomysły co mogło nawalić proszę pisać. :)
    User removed account
    User removed account  
    Maly199019
    Level 10  
    Chciałem jeszcze dodać że czasami nie chce wejść na wysokie obroty, raz wchodzi a raz nie. Mocno kopci.

Dodano po 5 [minuty]:

Chciałbym sie dowiedzieć co to jest ten przyczłap do bungulatora?
    kazpal
    Level 15  
    Witam. Na początek najlepiej sprawdzić ...................pisownię. Może zauważyłeś że byle jak napisany temat jest tak samo traktowany. Zanim zaczniesz sprawdzać przyczłapy, bungulatory, konferencjały, waderewki i inne imaginaty postaraj się podać jak najwięcej własnych obserwacji. Na przykład jestem ciekawy jaki jest ten dym; czarny czy błękitny? Czy zaświeca się kontrolka diagnostyki silnika? Czy były już odczytywane błędy z komputera wtrysku? Czy silnik nie pracuje zbyt "twardo"? Jak się uruchamia?
    Maly199019
    Level 10  
    Dym jest czarny. Kontrolka na początku nie zaświecała się dopiero teraz. Błędy z komputera wtrysku nie byly odczytywane. Silnik nie pracuje zbyt "twardo", natomiast odpala normalnie.
    kazpal
    Level 15  
    Witam. Z tego co piszesz wnioskuję, że masz problem ze zbyt małą ilością powietrza na dolocie. Zacząłbym od sprawdzenia zaworu EGR i przepustnicy EGR.
    speccar
    Level 17  
    a ja mysle ze takie wrozenie w ciemno do niczego nie prowadzi..
    skoro stac cie na auto to stac cie na diagnostyke
    ..koszt zaleznie od50-100zl:evil:

Moderated By Błażej:

DOKŁADNIE! Pozwoliłem sobie nawet wytłuścić najcelniejszą w całej dyskusji uwagę.