Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai ( pali tranzystor lini )

vestit22 18 Lut 2004 15:53 1055 4
  • #1 18 Lut 2004 15:53
    vestit22
    Poziom 9  

Witam! Mam uszkodzony monitor Hyundai 5870. Po okolo 30s od uruchomienia nastepuje uszkodzenie tranzystora lini. Wkladalem tranzystor ktory mial oznaczenie jak oryginal. Miernikiem nie stwierdzilem uszkodzenia elementow w korekcji. Napiecia z przetwornicy po obciazeniu zarowka wydaja sie prawidlowe. Przez ten krotki czs pracy wyswietla obraz. Nie chce ryzykowac uszkodzenia kolejnego tranzystora. Prosze o pomoc.

0 4
  • #2 18 Lut 2004 16:51
    dragan36
    Poziom 11  

Wymien kondensator filtrujacy napiecie zasilania transformatora lini i wymien kondensatorek w obwodzie bazy tranzystora lini.
    Pozdrawiam
    dragan

0
  • #3 18 Lut 2004 16:58
    vestit22
    Poziom 9  

Mam male doswiadczenie w naprawie monitorow i jestem poczatkujacym elektronikiem ale nie debilem. Kondensatory wymienilem przy wymianie tranzystora lini.

0
  • #4 18 Lut 2004 17:12
    vestit22
    Poziom 9  

Mam male doswiadczenie w naprawie monitorow i jestem poczatkujacym elektronikiem ale nie debilem. Kondensatory wymienilem przy wymianie tranzystora lini.

0
  • #5 18 Lut 2004 18:19
    dragan36
    Poziom 11  

No fakt ale jesli nie chcesz zeby Cie ktos posadzal o to to napisz konkretnie o usterce a nie po lebkach.
    Co do monitora skoro nie jestes poczatkujacy to wiesz do czego sluzy oscyloskop i jak wyglada wiec najlepiej zobacz co sie dzieje na bazie tranzystora lini za pomaca tego urzadzenia.
    pozdrawiam
    dragan

0