Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mapy, Instrukcja, Adapter mp3 do Pioneer ANH-P9R

rbrus 15 Lip 2008 16:04 5225 0
  • #1 15 Lip 2008 16:04
    rbrus
    Poziom 14  

Witam,
    ponieważ znalazłem wiele tematów z pytaniem o mapy czy instrukcje obsługi do tego radia, czyli do Pioneer ANH-P9R, a sam przez dwa lata poszukiwałem tych rzeczy aż natrafiłem na to co potrzebuję, postanowiłem podzielić się z wami moimi znaleziskami.
    O tuż w 2006 roku wyszła nowa mapa do tegoż radia, mapa o oznaczeniu CNCD - 60, gdzie standardowa mapa miała oznaczenie CNCD - 20.
    CNCD - 60 to dokładnie komplet czterech płyt CD, na których znajdują się mapy różnych krajów i o to ich spis:

nazwy płyt:

Cytat:
    \"CD 1\" Navigation Map-Europe1
    \"CD 2\" Navigation Map-Europe2
    \"CD 3\" Navigation Map-Europe3
    \"CD 4\" Navigation Map-Europe4

skróty państw (oznaczenia na opakowaniu - zdjęcia opakowania poniżej):
    Cytat:
    \"CD 1\" S / N / FIN / DK / GB / IRL
    \"CD 2\" B/ NL / L / D / DK / A / CH / FL / PL
    \"CD 3\" B / L / F / E / P / MC / AND / GBZ
    \"CD 4\" I / A / CH / FL / RSM / V / CZ / SK

rozwinięcie owych skrótów:
    Cytat:
    \"CD 1\" Szwecja / Norwegia / Finlandia / Dania / Wielka Brytania / Irlandia
    \"CD 2\" Belgia / Holandia / Luksemburg / Niemcy / Dania / Austria / Szwajcaria / Liechtenstein / Polska
    \"CD 3\" Belgia / Luksemburg / Francja / Hiszpania / Portugalia / Monako / Andora / Gibraltar
    \"CD 4\" Włochy / Austria / Szwajcaria / Liechtenstein / San Marino / Watykan / Czechy / Słowacja

Znalazłem też informację że przy tym zbiorze map na płycie pierwszej oraz drugiej znajduję się "Update for the Pioneer ANH-P9R", update nie wykonałem precyzyjnie i nie wiem czy doszedł on do skutku, ponieważ nie wyskoczył żaden komunikat informujący o pomyślnej aktualizacji... ale załóżmy że się udało :)
    Znalazłem także informacje o tym jak w tym radiu CD z nawigacją (bez mp3), móc tak owe empetrójki odtwarzać. Będzie potrzebny nam do tego adapter firmy pioneer: PIONEER CD-IB100 iPOD ADAPTER, po podłączeniu do radia tego adapteru możemy odtwarzać mp3. - wygląd adaptera jest po lewej stronie zdjęcia pseudo "legalnego" towaru który ktoś sprzedawał na allegro (Zdjęcie jest według mnie udostępnione jako free for all, więc proszę nie kasować).

Wracając do tematu map, mieszkam w przeciętnej co do wielkości miejscowości która liczy sobie ponad 100tys mieszkańców. Gdy uruchomiłem nawigacje cały czas wyświetlała się informacja "Off road" - tłumacząc "jesteś po za droga", fakt byłem na swoim osiedlu niech będzie. Następnie wyjechałem na główną ulicę w moim mieście nadal nic. Później pojechałem na trzecią co do wielkości ulicę w moim mieście która podchodzi pod drogę wojewódzką i nadal nic! Gdy chciałem ustawić cel podróży, nie znalazłem na liście swojego miasta, miast jest mało, były Katowice, Warszawa, Gdańsk, są tylko największe miasta w Polsce. Z tego wynika że według polityki firmy navitech przybysze z zachodu europy do polski wybierają się tylko do dużych miast otworzyć filie swojego wielkiego imperium biznesowego - to tak żartem. Poważnie mapy mam od 2tygodniu jednak nie wyjeżdżałem nigdzie po za miasto, dopiero w ten czwartek jadę do Republiki Czeskiej i sprawdzę czy jadąc głównymi drogami nawigacja jakoś mnie wesprze w dotarciu do celu. Jak wrócę postaram się pamiętać i napisać wam jak to dokładnie jest z drogami krajowymi, czy nawet wojewódzkimi zaznaczonymi na tej mapie.

Instrukcja obsługi dostępna jest na tym forum http://instrukcje.elektroda.pl/index.php?d_start=0
    Ktoś na forum szukał informacji jak włączyć animację (chyba mowa o delfinkach) może znajdzie informacje na ten temat w tej instrukcji, mi się osobiście nie chciało tego sprawdzać :)

0 0