Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana uszczelki pod głowicą - Audi A4 TDI

15 Lip 2008 19:47 20349 13
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam bardzo poważny problem, ostatnio moja A4 zacząła wypluwać płyn chłodniczy przez zbiorniczek, okazało się ze jest do wymiany uszczelka pod głowicą i mam problem z podjęciem przez mechanika wymiany gdyż wprost mi powiedział ze nie ma klucza do wyciągnięcia pompo wtryskiwaczy i nie chce się na moim aucie uczyć :(
    Znacie dobrego i zaufanego mechanika który podjąłby sie zadania? Z okolic Krakowa, Katowic lub Bielsko Białej?
    -----
    Audi A4 Avant 2001 rok 1.9 TDI 115KM (85kW) na pompo wtryskiwaczach...:|
  • Poziom 14  
    mam pytanie jaki to specjalny klucz jest potrzebny.
  • Poziom 10  
    Podobno do wykręcenia pompowtryskiwaczy, a później trzeba umeć je dobrze wkręcić żeby nie zachrzanić
  • Poziom 2  
    przy moim pasacie 1.9tdi wymianiali uszczelke i nie potrzeba zadnego specjalnego klucza idz sobie do innego mechanika który juz kiedys to robił
  • Poziom 10  
    A planowałeś głowice? I wyciągali Ci pompo wtryski? Czy tylko wymienili uszczelkę?

Regulamin, p.11. Proszę poprawić tytuł tematu. [MS]
  • Poziom 12  
    No jak nie trzeba specjalnego klucza?? Star-bity potrzebne jak wszedzie w WV ale do polonezow takich nie trzeba wiec jest klucz specjalny :p

I koniecznie splanuj glowice.
  • Poziom 30  
    Pompowtryski są na oringach gumowych odkręć śrubkę na torxa 4 lub 5 i do góry wyciągaj tylko odłącz wtyczkę.
  • Poziom 25  
    Przy montazu należy zachować odległości Cylinder Wymiar -a-
    1 333,0 +/-; 0.8 mm
    2 245,0 +/-; 0.8 mm
    3 153,6 +/-; 0.8 mm
    4 65,6 +/-; 0.8 mm
    To są wymiary przy ściętej nakrętce jak jest prosta to odejmij po 0,8 mm czyli 1 cyl. to 332,2 mm +/- 0,8 mm
  • Poziom 10  
    Witam:)
    Dziękuje za pomoc, zabrałem auto od macherów ( było ich pięciu i źle zdiagnozowali mi przyczynę). Pojechałem do mechanika pod Balicami i po oględzinach okazało się ze padł wentylator od chłodnicy, przez to temperatura mi wzrastała do 100 C, gotowało wodę i wyrzucało przez kanalik ze zbiorniczka wyrównawczego:) Tak ze powinienem się zmieści w 200zł z nowym wentylatorem. Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    I nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło . Takich diagnostów co zaraz wymienialiby uszczelkę to omijaj dobrze, że nie umieli tego zrobić a jeszcze lepiej, że się do tego przyznali.
  • Poziom 14  
    Mam pytanie do monika 123 co to te specjalne klucze Star-bity, szukałem na necie i tylko torxy znalazłem,może to o nie idzie.
  • Użytkownik obserwowany
    RIBE - 9 lub 10 lub torx
  • Poziom 38  
    Nie o Torxy, one są "sześcioramienne" Parę śrub we Volkswagenie jest na klusz wielokątny, nie liczyłem ale chyba dwunastokąt, można je kupiś w zestawach właśnie z Torxami na znanym portalu.
  • Poziom 30  
    te 12katne torxy nazywaja sie spline - sa stosowane zarowno takie klucze jak i nasadki - - choc niektorzy mechanicy nie maja o nich pojecia -
    kiedys bylem kupic czesci w warsztacie ktory zajmowal sie przekladkami anglikow , oprocz tego czesc aut szla na czesci i wlasnie po czesci tam pojechalem , pech chcial ze czesc ktora byla mi potrzebna (kolo zamachowe) byla przykrecona wlasnie na spline - "mechanik" zrobil wielkie oczy ze niby pierwszy raz widzi taka srobe i probowal odkrecic
    nabijajac mlotkiem imbusa -oczywiscie g.. z tego wyszlo , musialem pojechac do sklepu kupic odpowiednie klucze aby "spec" mogl odkrecic srobe.