Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Landi LES98 trzymanie wysokich obrotów

15 Lip 2008 21:27 2879 3
  • Poziom 9  
    Posiadam instalację gazową Landi Renzo LES 98 w Oplu Astra 2, gaz był założony przez poprzedniego właściciela. Mam z nią pewien problem. Samochód przy wrzuceniu na luz trzyma wysokie obroty(2 tys.) mimo, że gaz jest puszczony, obroty spadają dopiero gdy samochód się zatrzyma. Nawet przy 'pchaniu' samochodu na luzie i wciśnięciu gazu obroty podbiją się i nie spadną. Na postoju wszystko jest OK. Cała instalacja była czyszczona, ale nic to nie pomogło.
    Czy ktoś spotkał się z czymś takim, albo wie jak rozwiązać ten problem?
  • Poziom 9  
    Ja mam w polonezie to samo od 4 lat, obroty spadają dopiero po wciśnięciu pedału hamulca i przytrzymaniu przez 5-7 sekund - byłem u kilku mechaników i nic, czyściłem wszystko co się da i też nic - na moje oko to tak jakby się ssanie nie wyłączało, dopiero po naciśnięciu hamulca ssanie się wyłącza, albo silniczek krokowy do wymiany ale ja się już do tego przyzwyczaiłem.
    A i zauważyłem że dopiero się wyłącza jak silnik się rozgrzeje.
  • Poziom 9  
    U mnie wszystko było sprawdzane na komputerze, pokazuje, że domyka i że wszystko jest OK. Problem znika po odpięciu miernika prędkości z lewego koła... Ale wtedy nie działa prędkośćiomierz i ABS..
  • Poziom 2  
    U mnie w Fordzie Escorcie 1.3 z 1997 roku jest to samo pytałem mechaników i stwierdzili ze jest to spowodowane dopalaniem się resztek gazu pozostałych w róznych zakamrakach