Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot wyłączający telewizory TV-B-Gone

JIIIS 19 Lip 2008 01:20 15438 34
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #32 19 Lip 2008 02:38
    JIIIS
    Poziom 17  

ciapciok napisał:
    To jest najzwyklejszy w świecie Eagle 3D :)

Jak napisałem nie używałem jeszcze takich najzwyklejszych programów tego typu :) O Eagle'u oczywiście słyszałem, ale nie widziałem wcześniej wyrenderowanego obrazka zaprojektowanej płytki, a muszę przyznać, że ładnie to wygląda :)

• #33 19 Lip 2008 14:02
    michał154
    Poziom 11  

A zbudował to już ktoś i sprawdził czy i jak to działa?

• #34 23 Wrz 2009 10:22
    miswierz
    Poziom 14  

Ja zbudowałem i działa super

• #35 08 Lis 2009 13:15
    Gonza
    Poziom 27  

Również zbudowałem ten układzik. U siebie wykorzystałem Attiny85V w wersji smd, gdyż taki był w Seguro, gdzie zamawiałem większą ilość elementów. Żeby go zaprogramować, a potem przylutować na kawałku uniwersalnej płytki - do nóżek tego małego scalaka (5x5 mm) musiałem przylutować kawałki cienkiego kynaru. Attiny został zaprogramowany programatorem USBasp. Użyte diody IR mają kąt świecenia 25 stopni.
    Układ zbudowany według schematu wersji 1.2. U siebie zamiast tranzystorów 2N3904 użyłem BC547, zamiast MPS2907A - wlutowałem BC557. Rezonator ceramiczny 8MHz zastąpiłem kwarcem o tej samej wartości, dodając oczywiście dwa kondensatory ceramiczne 22pF.
    Wstępne testy wskazują na poprawne działanie - w domu telewizory Trilux i Daewoo wyłączają się, jak również kilka telewizorów na pasażu jednego z hipermarketów w moim mieście.
    Polecam :)

Pilot wyłączający telewizory TV-B-Gone