Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston Dialogic AD10 - kod błędu F06

marybicka 16 Lip 2008 13:11 8375 7
  • #1 16 Lip 2008 13:11
    marybicka
    Poziom 1  

mam problem z włączeniem pralki po włączeniu wyskakuje kod F06 i nie wiem co to oznacza, bardzo proszę o szybką podpowiedź,dzięki:

4 7
  • #2 16 Lip 2008 13:26
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Problem z poborem wody. Od zakręconego zaworu, przez uszkodzony elektrozawór, licznik wody (jak jest), hydrostat, elektronika...

7
  • #3 16 Lip 2008 13:51
    staszekf
    Poziom 32  

Problem z górnym wybierakiem lub taśmą przy tym wybieraku.pozdrawiam.

0
  • #4 16 Lut 2011 13:39
    Roman 17018
    Poziom 1  

Miałem ten sam problem pralka Ariston dialogic AD 10 EU. Po włączeniu pojawia sie błąd F06. Przyczyną jest przerwana taśma łącząca wybierak z programatorem. Niestety w serwisie powiedziano mi, że takich taśm ariston do tego modelu już nie produkuje może zna ktoś miejsce gdzie taką taśme ktoś może dorobić. Pozdrawiam Roman

0
  • #5 14 Lis 2012 16:57
    jarmat62
    Poziom 11  

Podpinam się pod temat.Dziś padła mi właśnie ta taśma.W największym sklepie internetowym takowej nie mają.Powiedziano mi że producent już tych taśm nie dostarcza.
    Czy ktoś posiada takową taśmę na zbyciu czy pozostało tylko we własnym zakresie wycięcie uszkodzonego miejsca i połączeniu ewentualnych przerw ?

Nie mając innego wyjścia - ponieważ brak takowej taśmy w kraju zostało tylko pomyśleć i coś wykombinować.
    Może komuś się przyda jak sobie poradziłem.
    Taśma która łączy moduł z wybierakiem to płaska 12 żyłowa taśma .Pisze na niej 300V , 105 st.C jest firmy ATV .
    Do naprawy użyłem taśmy komputerowej do łączenia stacji dyskietek-jest o takich samych parametrach.Oderwałem odcinek 12 żyłowy z całości.Wyciąłem uszkodzone miejsce i zastąpiłem właśnie tą taśmą.Każdy przewód skręcony i zaizolowany.
    Całość skręcona .Po odpaleniu działa jak należy :)

1
  • #6 19 Lis 2013 21:55
    mirosław13
    Poziom 8  

WITAM

W mojej pralce stało się to samo co w powyższym temacie , taśma do wymiany . Normalnie w sklepie jest niedostępna , może ktoś coś wie o takiej taśmie do kupienia .

Dziękuje za jakąś informacje .
    POZDRAWIAM :-)
    Mirosław N.

0
  • #7 21 Lis 2013 16:11
    jarmat62
    Poziom 11  

Raczej masz marne szanse na dokupienie takowej taśmy.Możesz skorzystać z opisu jaki dałem powyżej.Ja swoją taśmę dorabiałem rok temu i wszystko nadal działa :)

0
  • #8 22 Lis 2013 00:12
    mirosław13
    Poziom 8  

jarmat62 napisał:
    Raczej masz marne szanse na dokupienie takowej taśmy.Możesz skorzystać z opisu jaki dałem powyżej.Ja swoją taśmę dorabiałem rok temu i wszystko nadal działa :)

WITAM :D
    Ja nie mogłem wypatrzeć, w którym miejscu jest uszkodzona ta taśma .Udało mi się wyszukać ją u człowieka, który reperuje pralki.Podam mejla do niego, jakby ktoś coś potrzebował, proszę śmiało pisać, bardzo sympatyczny i uczynny człowiek .
    pralkownia(malpa)wp.pl
    Dziękuje za odzew
    Mirosław N.

POZDRAWIAM :bye:

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo