Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 2001r nie działa LCD z Navi i kontroler radia

16 Lip 2008 15:43 6758 9
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam Citroena C5 2,2 HDI z 2001r. Nie działa mi monitorek (kolor) i kontroler przy kierownicy do obsługi radia. W samochodzie jest zamontowana nawigacja VDO Dayton. Monitorek i kontroler czasami działają ale to się rzadko zdarza. Te dwa podzespoły działają lub nie działają równocześnie. Po przekręceniu kluczyków monitorek przez moment lekko błyska, ale tylko za pierwszym razem potem już w ogóle nie reaguje. W momencie gdy kontroler działał, często radio zaczynało szaleć i przeskakiwało z jednego zaprogramowanego programu na drugi.

Próbowałem wykonywać procedure resetu BSI, która znalazłem na pewnej stronie (podaje ją poniżej) ale nic to nie dało.
    Samochód był już w serwisie Citroena (Opole) i oddając go z powodu nieprawidłowo działającego wyświetlacza otrzymałem diagnozę: "nie działa prawidłwo wyświetlacz", co kosztowało mnie 250zl. I jeszcze podali mi cenę zaporową wymiany monitorka : 4000zł.

Z mojego punktu widzenia nie jest to raczej błąd monitorka, ale raczej gdzieś po stronie BSI lub nie prawidłowe styki.

Czy macie na to jakąś rade? Albo może... gdzie mogę znaleźć jakiegoś elektryka samochodowego w woj. Opolskim (lub w pobliżu A4), który mógłby sobie poradzić z tym problemem?

Procedure for Initialising the BSI after key learning
    1. Disconnect the diagnostic tool.
    2. Put the driver’s window down, lift the bonnet and ensure all
    equipment is switched off.
    3. Ensure all doors are closed and remove key from the
    ignition.
    4. Wait for 3 minutes, disconnect the vehicle battery and wait
    15 seconds.
    5. Reconnect the vehicle battery, wait a further 10 seconds (do
    not open doors.)
    6. Switch on the side lights through the driver's window.
    7. Switch on the ignition and check system’s functionality.
    8. Hold lock button on key down for 10 seconds.
    9.remove key open & close door test c entral locking system
    10. Start the engine and complete the system’s check.
    Failure to follow this procedure could result in incorrect operation of many
    BSI related items.
    It did take three attempts following this procedure before it worked.
  • Poziom 25  
    Miałem już przypadek uszkodzonego monitora właśnie tak się objawiający. Po wymianie na nowy usterka ustąpiła.
  • Poziom 2  
    Czy masz również na myśli, że inne podzespoły też nie działały i po wymianie monitorka zaczął działać monitorek i te podzespoły? U mnie w momencie gdy przestaje działać monitorek przestaje też działać kontroler radia, a gdy jakimś cudem znów działa monitor to równocześnie i kontroler.
  • Poziom 1  
    Odkopałem stary temat ale dopadła mnie dokładnie ta usterka. Odpowiedzi ani wskazówki konkretnej nie mam niestety.

Drugi wyświetlacz mam, ale dalej po jego zmianie jest w aucie dokładnie to samo.

Czy ma ktoś jakąkolwiek sugestię do rozwiązania problemu?
  • Poziom 2  
    Udało mi się naprawić usterkę związana z niedziałającym LCD. Uszkodzony był procesor w module, który znajduje się nad skrzynką skrytki po stronie pasażera. Czyli nie było to BSI jak wcześniej podejrzewałem. Niestety kontroler radia dalej nie działa i mam również mniejsza rozdzielczość ekranu. Ale to może być spowodowane tym, że zażyczyłem sobie wgranie polskiej wersji językowej systemu. Naprawa kosztowała mnie ok. 400-500zł.
    Naprawiałem to u osoby z Radłowa, która miała swój warsztat w Ostrowie Wielkopolskim (zwykły warsztat elektryka, nie samochodowy). Niestety było to już dość dawno i nie będę w stanie podać dokładnych namiarów. Kontakt chyba znalazłem na znanym, polskim forum związanym z marka Citroen.

Dodam jeszcze, że ekranu LCD nie wymieniałem.
  • Poziom 9  
    Trochę późno ale może inni będą mieć korzyść.
    Miałem podobny przypadek.
    1-Na ekranie albo się coś wyświetlało albo nie.
    2-Ekran "mrugał" jakby coś nie łączyło.
    3-Po wyjęciu kluczyków radio nie wyłączało się (losowo nieraz było ok).
    4-brak możliwości ściszania zmiany utworów lub audycji w radiu (losowo)
    5-brak możliwości włączenia tempomatu (losowo)
    6-Ekran świecił na biało z napisem błąd krytyczny (po angielsku :D też na zmianę z pkt -1 losowo).
    Przyczyna ? Kalkulator GPS znajduje się nad schowkiem pasażera. Trochę trzeba rozkręcać ale nie jest tragicznie.

Kupiłem używany kalkulator GPS na allegro za 120 zł ceny od 120-180.
    Pojechałem do sprzedawcy z "rozebranym" autkiem i na miejscu podłączyłem.
    Wszystkie opisane usterki zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
    Potem soft z chomika na polski i soft z polskim lektorem. Kopiujesz na płytę wkładasz czytnika w schowku i czekasz. Soft się samoczynnie instaluje informując napisami na monitorze.
    Od roku jest wszystko ok. :D
    W twoim przypadku oprócz procka coś jeszcze padło.
    Miłych i bez stresowych napraw.
  • Poziom 8  
    Jak chcesz dobrego elektryka w okolicy Opola, to przy drodze na Krapkowice, chyba miejscowość Chrzowice jest konkretny koleś, ma tylko full roboty ciągle i nie zawsze jest szybko. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Witam!
    Co to jest ten kalkulator GPS ? to jest Moduł GPS?
    Jak on wygląda ma ktoś jego zdjęcie?
    Mam ten sam problem z wyświetlaczem, pozdrawiam Marek.
  • Poziom 1  
    Witam. Mam tą samą przypadłość . Auto stało kilka miesięcy bez aku . Po powrocie z wyjazdu służbowego uruchomiłem moją cytrynkę a tu lipa.
    Potrzebuję pomocy . Jestem ze Szczecina . Zna ktoś może jakiś kontakt w zakresie do 100 km od Szczecina ??
  • Poziom 9  
    Witam nie chcę otwierać nowego wątku więc zapytam tu bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi . Citroen c5 I 2002r 2.2hdi czytnik nawigacji się załącza słychać że płyta się kręci ale na wyświetlaczu nie mogę wejść w nawigację ani mapy i na czytniku nie świeci się kontrolka power . Co może być nie tak . Podejrzewam czytnik ale wolę poradzić się mądrzejszych