Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Europejski lider sprzeda篡 techniki i elektroniki.
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

P造tka drukowana do IgorPlugUSB

rafal.w 16 Lip 2008 16:34 8325 36
  • P造tka drukowana do IgorPlugUSB

Witam!
    Przedstawiam m鎩 w豉sny projekt p造tki drukowanej do odbiornika IgorPlugUSB. P造tka zaprojektowana w Protelu, jednostronna o wymiarach 30x50 mm. Jest to odbiornik podczerwieni do sterowania komputerem autorstwa Igora Cesko. www.cesko.host.sk Tam te znajduj si wszelkie informacje i schematy. Poni瞠j zdj璚ia wykonanej przeze mnie p造tki i zmontowanego uk豉du. Ca這嗆 zaprojektowana i z這穎na w dwa popo逝dnia. Wszystkie cz窷ci mia貫m w domu, wi璚 nie podaj kosztu. Odbiornik dzia豉 z pilotem Creative od CD-ROMu INFRA. Zamieszczam te pdfy, gdyby kto chcia skorzysta z mojej pracy.
    Pozdrawiam!

Fajne!
  • #2 16 Lip 2008 19:36
    lorak17
    Poziom 14  

ζdne wykonanie. Tylko ten odbiornik m鏬豚y by przylutowany prostopadle wzgl璠em p造ty PCB, mo積a by np wpina urz康zenie na frontpanel komputera, by by lepszy zasi璕 ale tak te jest oki. Osobi軼ie zastosowa bym inny typ z陰cza USB (aby uk豉d dzia豉 jak dongle)

Kiedy bawi貫m si takim odbiornikiem ale na port COM, do嗆 stabilnie dzia豉, wi璚 ten z mikroprocesorem pewnie jest jeszcze lepszy.

• #3 16 Lip 2008 20:13
    metallowiec
    Poziom 16  

witam.. ja swojego igorplugusb zrobi貫m w SMD ale jedyn przewlekanym elementem jest odbiornik podczerwieni TSOP. mo瞠 kto si orientuje czy mo瞠 dosta taki odbiornik albo podobny w wersji SMD ?

• #4 16 Lip 2008 20:14
    Balu
    Poziom 38  

Mo瞠sz go zawsze zsmdowi:) Wygnij n騜ki i przylutuj powierzchniowo:)

• #5 16 Lip 2008 20:40
    metallowiec
    Poziom 16  

Balu: no tak. ale mi bardziej chodzi o wielko嗆 samego odbiornika... znaczy si wysoko嗆 jego. tak 瞠by ca豉 p造tka by豉 do嗆 niska 瞠by j obudowa 豉dnie.

• #6 16 Lip 2008 22:54
    lechoo
    Poziom 39  

W celu dalej id帷ej miniaturyzacji mo積a te u篡 mniejszego 8-n騜kowego mikrokontrolera...

• #7 17 Lip 2008 10:31
    lukaszzk
    Poziom 13  

Witam wszystkich :-)

Mam pytanie co do organizacji komunikacji uC<->PC, czyli w豉軼iwie jak to wszystko dzia豉 :-)

Czy uC komunikuje si z komputerem poprzez wirtualny port RS232 , czy jest to zorganizowane w ca趾iem inny spos鏏, bo jako przej軼i闚ki usb-com nie mog si dopatrze w tym uk豉dzie czy zatem wszystko jest oparte na jednym mikrokontrolerze kt鏎y z jednej strony zajmuje sie obs逝g IR a z drugiej emulacj RS'a ?
    Ale musz przyzna ze ciekawy projekt.

• #8 17 Lip 2008 10:35
    rafal.w
    Poziom 11  

Co do tego 瞠 uk豉dzik jest troch przekrzywiony - jako tak wysz這, nie wiem. mo瞠 otwory by造 troch nier闚no wywiercone. Stara貫m si jak mog貫m. Mia貫m troch t瘼e wiert這. Wersji w SMD nie robi貫m, bo u nas w sklepie ci篹ko jest cokolwiek z SMD dosta. A te cz窷ci mia貫m w domu. St康 te gniazdo USB takie a nie inne. Uk豉dzik mia po prostu dzia豉 a nie zale瘸這 mi na tym aby by specjanie ma造 (cho i tak nie jest najgorzej). Wersj na COM te robi貫m dawno temu ale w paj彗u i dzia豉 do tej pory ze stacjonarnym. Ten uk豉dzik zrobi貫m do laptopa. Jest po陰czony z hubem USB i powieszony na kablu gdzie na szafie, wi璚 wymiary i poziome u這瞠nie TSOP mi nie przeszkadzaj. Docelowo mia貫m zastosowa obudow z pude趾a po TicTacach ale zrezygnowa貫m ;-)

• #9 17 Lip 2008 17:19
    CMS
    Moderator

Zrobi si spory ba豉gan w temacie, a w豉軼iwie to nie w temacie. Z tego powodu wiele post闚 polecia這 do kosza. Jak dalej b璠ziecie pisa posty nie na temat to posypi si ostrze瞠nia.
    [CMS]

• #10 17 Lip 2008 17:44
    don diego
    Poziom 32  

Generalnie p造tka bardzo 豉dna. Luty wygl康aj na solidne. Moja ocena 14,8/17.
    Czym zabezpieczy貫 軼ie磬i? Mog貫 zrobi mask do termo transferu z otworami, 豉twiej si wtedy wierci.

C騜 to za nowa skala ?
    [CMS]

• #11 17 Lip 2008 20:35
    rafal.w
    Poziom 11  

:arrow: don diego

P造tk zabezpieczy貫m nasyconym roztworem kalafonii w denaturacie zaraz po wywierceniu otwor闚. O jakiej masce m闚isz? Mo瞠sz przybli篡 temat?

• #13 17 Lip 2008 21:48
    rafal.w
    Poziom 11  

:arrow:ciapciok

Fuse Bit闚 nie programowa貫m, zostawi貫m takie jak by造 oryginalnie z nowym procesorem. Wygl康a to tak:

Cytat ze strony Igora:

"For correct operation on ATtiny2313 you must set fuses during programming: disable division the external clock by 4 and enable high speed XTALL."

• #14 17 Lip 2008 22:10
    ciapciok
    Poziom 20  

Zawsze my郵a貫m, 瞠 Attiny domy郵nie pracuje na wew oscylatorze, a Ty na dodatek cytujesz zdanie, kt鏎e ka瞠 to zmieni i jednocze郾ie twierdzisz, 瞠 niczego nie rusza貫. Nie rozumiem :)

Pozdrawiam

• #15 17 Lip 2008 22:20
    rafal.w
    Poziom 11  

Kupi貫m procka w sklepie, zaprogramowa貫m wsadem, sprawdzam fusy i zewn皻rzny kwarc by ustawiony wi璚 niczego ju nie zmienia貫m a uk豉dz dzia豉 jak nale篡.

• #16 17 Lip 2008 23:18
    don diego
    Poziom 32  

rafal.w napisa:
    O jakiej masce m闚isz? Mo瞠sz przybli篡 temat?

Chodzi mi o mask ze 軼ie磬ami. W padach wygodnie jest wytrawi dziurki, co znacznie u豉twia wiercenie.

• #17 17 Lip 2008 23:43
    krystian.w
    Poziom 11  

Mam ten sam uk豉d, dzia豉 idealnie i u豉twia 篡cie ju od kilku lat :D

metallowiec napisa:
    witam.. ja swojego igorplugusb zrobi貫m w SMD ale jedyn przewlekanym elementem jest odbiornik podczerwieni TSOP. mo瞠 kto si orientuje czy mo瞠 dosta taki odbiornik albo podobny w wersji SMD ?

Najmniejszy scalony odbiornik jaki uda這 mi si znale潭 to SFH5110. Nie jest to element SMD ale jest znacznie mniejszy ni TSOP :)

rafal.w napisa:
    [..] sprawdzam fusy i zewn皻rzny kwarc by ustawiony [..]

Jestem pewien w 100% 瞠 procesor kt鏎y kupi貫 by ju wcze郾iej u篡wany przez ciebie lub przez inn osob przed zakupem.

• #18 20 Lip 2008 11:24
    AirLive
    Poziom 9  

Nie wiecie gdzie mog dosta taki pilot do tego super fajnego projektu?

• #19 20 Lip 2008 11:31
    Balu
    Poziom 38  

W ka盥ym sklepie elektronicznym i RTV.
    kup dowolny progrmowalny lub jakiego philipsa od starszego sprz皻u - 99% 瞠 rc5;)

• #20 20 Lip 2008 11:32
    krystian.w
    Poziom 11  

AirLive napisa:
    nie wiecie gdzie mog dosta taki pilot do tego super fajnego projektu

IgorPlug wsp馧pracuje z KA浴YM pilotem. RC5, NEC, i wszystkie inne jakie istniej, aby tylko cz瘰totliwo嗆 no郾a wynosi豉 36..38kHz :D

• #21 20 Lip 2008 11:38
    Balu
    Poziom 38  

Akurat no郾a to tylko kwestia demodulatora, nie igora, ale nie, nie z ka盥ym... (tzn odczytuje kody z ka盥ego, ale... :D niekt鏎e piloty wysy豉j kilka kod闚 pod jednym przyciskiem.. i tego ju nie potrafi貫m Ja obs逝篡 girderem:) )

A te z rc5 na pewno wysy豉j 1 sta造 kod;)

Anyway Trzymaj si z daleka od Sony (inna no郾a) i JVC (wysy豉 po kilka kod闚 - przynajmniej ten kt鏎y mam w domu) :)

• #22 20 Lip 2008 11:45
    krystian.w
    Poziom 11  

No郾a zale篡 tylko od zastosowanego odbiornika i w przypadku tego schematu najodpowiedniejsza b璠zie 36..38kHz (wi瘯szo嗆 pilot闚). RC5 wysy豉 dwie r騜ne sekwencje pod jednym klawiszem poniewa zmienia si bit T (Toggle) ale IgorPlug mimo wszystko nie wariuje z tego powodu. Na tym koniec bo zaczyna rozwija si offtop.
    Najlepiej zastosowa dowolny pilot uniwersalny i nie b璠zie problem闚 :D

• #23 21 Lip 2008 15:25
    tomj7
    Poziom 19  

Do陰cze si do tematu, chcia貫m zapyta o wersj z uP 8-pin. Mo積a ten wsad dla AT90S2313 uruchomi na np. Attiny25 ?

• #24 22 Lip 2008 22:13
    Brutus_gsm
    Poziom 25  

tomj7 napisa:
    Do陰cze si do tematu, chcia貫m zapyta o wersj z uP 8-pin. Mo積a ten wsad dla AT90S2313 uruchomi na np. Attiny25 ?

Uruchomi raczej bezpo鈔ednio nie, ale raczej mo積aby go bez wi瘯szych problem闚 przepisa na ten mikrokontroler.

• #25 24 Lip 2008 09:01
    Dj_sisior
    Poziom 9  

Co tu przepisywa jak AT90S2323-10 to zamiennik ATTiny25
    Jak si wpisze w TME "AT90S2323-10" to tam jest napisane, 瞠 jest to "Zamiennik dla: AT90S2323-10SC"
    Wi璚 powinno 鄉iga. :D

• #26 24 Lip 2008 18:02
    Brutus_gsm
    Poziom 25  

Ale to nie jest AT90S2323.

Zastosowany jest Attiny2313, czyli zamiennik AT90S2313!

• #27 24 Lip 2008 18:22
    Dj_sisior
    Poziom 9  

Tak ale jest r闚nie wersja na AT90S2323-10 tj. ATTINY25
    O taka

• #29 27 Lip 2008 12:45
    Balu
    Poziom 38  

No pewnie nazwy rejestr闚 si nie zgadzaj.
    Ale powinien dzia豉 tamten od at90 w tinym.

Ew. trzeba wy陰czy ckdiv albo jakie inne takie :)
    Z at90s2313 w tinym dzia豉 w豉郾ie po wy陰czeniu ckdiva;)

• #30 27 Lip 2008 12:53
    tomj7
    Poziom 19  

Balu napisa:
    Ew. trzeba wy陰czy ckdiv albo jakie inne takie :)
    Z at90s2313 w tinym dzia豉 w豉郾ie po wy陰czeniu ckdiva;)

inne takie ?? czy tylko ckdiv ? ;)
    Uruchomi貫 ten wsad na Attiny25 ?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Ferguson