Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem a instalacją windows 98

jacekhladysz 16 Jul 2008 16:49 1474 11
    jacekhladysz
    Level 12  
    Witam.
    Problem polega na tym że po tym jak scandisk sprawdzi dyski włącza się okienko instalatora z komunikatem: 'System windows potrzebuje conajmniej 16 mb pamięci'; ja mam 256 mb ram'u... dotąd nigdy się tak nie zdarzało.. o co może chodzić??
    z góry dzięki za pomoc:)
    Kirionn
    Level 2  
    Prawdopodobnie niewykrywa ci dysku twardego. Musisz sprawdzić w biosie czy widzi dysk czy nie.
    jacekhladysz
    Level 12  
    nie no.. dysk widzi... sformatowałem go przed instalacją... a skoro skandisk go sprawdza i jest ok to chyba raczej napewno widzi...
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Podaj model swojej płyty głównej.
    ŁukiSzczecin
    Level 26  
    Cześć. Powiem Ci tak, miałem kiedyś (bardzo dawno) Problem taki jak kolega. W moim przypadku spaliła się pamięć ram, po zamontowaniu nowej płytki wszystko było w porządku. Spróbuj wyjąć płytkę wyczyścić ją (bardzo delikatnie) To samo zrób na płycie (Tam gdzie pamięć ram) Jeśli to nie pomoże to niestety musi wypowiedzieć się ktoś inny. Pozdrowienia.
    Lzep
    Level 39  
    To faktycznie może być problem z pamięcią. Aby to sprawdzić puść MemTest86 z dyskietki lub CD i trochę się wyjasni.
    User removed account
    User removed account  
    jacekhladysz
    Level 12  
    Płyta to Mercury.. a windows to 98SE memTest próbowałem tylko do 30 % i nic nie wykrył... natomiast windows XP instaluje sie bez problemu...
    wyczyściłem kości tak jak Mówiliśćie ale niestety nic nie pomogło:(

Edit: oki już wiem... używałem dyskietki startowej Cichy_boot i to było problemem... jak użyłem standardowej dyskietki win 98se to poszło bez problemów... dzięi wszystkim za pomoc.
    Kirionn
    Level 2  
    Najlepiej ustawić bootowanie na cdrom, wtedy nie bedzie problemów z dyskietką startową
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    A zformatowałeś partycje pod FAT32 czy NTFS? 98 instaluje sie na partycji FAT i FAT32, NTFSsa nie widzi. Jęsli zrobiłes to w NTFS, musisz użyć programu FDISK.EXE, powinenien być na dyskietce starotwe, albo płycie od windowsa, usunąć partycje spoza DOS, czyli NTFS, utwożyć podstawową partycje, aktywować ja i zformatować programem format.com pod FAT32
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    jacekhladysz wrote:
    Płyta to Mercury

Czy to jest PEŁNE oznaczenie modelu płyty?
    Hucul
    Level 39  
    ciasteczkowypotwor wrote:
    A zformatowałeś partycje pod FAT32 czy NTFS? 98 instaluje sie na partycji FAT i FAT32, NTFSsa nie widzi. Jęsli zrobiłes to w NTFS, musisz użyć programu FDISK.EXE, powinenien być na dyskietce starotwe, albo płycie od windowsa, usunąć partycje spoza DOS, czyli NTFS, utwożyć podstawową partycje, aktywować ja i zformatować programem format.com pod FAT32

Czy kolega czytał cały temat ?? Scandisk z Win98 nie sprawdziłby partycji NTFS .
    Podobny problem miałem instalując 98 na freedosa , dyskietka startowa od prawdziwego Win98 załatwiła sprawę .