Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co wybrać - SE W660i, Samsung F330, czy Nokia 5310

sztacheta 16 Jul 2008 18:03 1508 4
 • #1
  sztacheta
  Level 10  
  Witam, jeśli wybrałem zły dział, to przepraszam i proszę o przeniesienie :)
  Wymagam od telefonu jak najlepszego mp3 (jak najlepszej jakości, głośna muzyka z głośnika i słuchawek), aparat niekoniecznie musi być jakiś super (ale minimum 2mpx). Telefonik nie może mieć za małych klawiszy i małego wyświetlacza. Jak myślicie, który najlepszy? (choć parametry mają zbliżone )
  Moim faworytem jest SE, ze względu na to, że jest to Walkman, jednak ma najmniejszy wyświetlacz i karty pamięci są trochę droższe (choć na początek 512mb może mi starczyć).
  I zastanwiam się jeszcze, czy slider w samsungu nie popsułby mi się za bardzo... no i jeszcze słyszałem o samouruchamiających się klawiszach na panelu dotykowym. wie ktoś coś na ten temat?
  Waszym zdabniem, lepiej brać SE, czy inny z telefonów?
  Dodam, że na telefon mam ok. 500zł, więc ewentualnie do Nokii musiałbym jeszcze troszkę pozbierać, co też mi na rękę nie jest, bo za bardzo nie mam już skąd kasy wziąć.

  Jeszcze mam pytanko - baterie litowo-jonowe (jak w tych telefonach) należy formować, czy nie? Zazwyczaj ludzie piszą, że można tak zrobić, bo to baterii nie uszkodzi, ale z drugiej strony te baterie nie mają tzw "efektu pamięci" i czytałem gdzieś, że jak rozładujemy baterię "do zera" to możemy ją uszkodzić albo może już nawet nie wstać...
  Pozdrawiam
 • #2
  pit08
  Level 28  
  Odpowiedź jest jedna, W660i :]
 • #3
  sztacheta
  Level 10  
  No właśnie też mnie ciągnie ku SE.
  A czy jeśli raz zformuję baterię (pełne wyładowanie i ładowanko całą noc), to nic się nie stanie? :)
  BTW - nie wie ktoś, czy nie znalazłby się nowy SE W810i za tą cenę gdzieś? :)
 • #4
  pit08
  Level 28  
  Nowych baterii teoretycznie nie trzeba formować więc jesli zrobisz tak jak napisałeś to nie powinno sie nic stać :)
 • #5
  mahcin
  Level 27  
  od strony technicznej: SE W660i

  ponieważ:

  Samsung, nie wiem jakie ma luty, ale samsungi są zazwyczaj klejone, wszystkie układy są klejone, więc idealna sprawa "zalanio-odporna" ale...twój typ jest na taśmach, czy to długo pożyje? Obstawiam max 2 lata i wymiana taśmy

  Nokia: Nokia to nokia... lubi soft wieszać, poza tym niby okej...ale jakoś tak...nie wszystkie ale większość nowych nokii mi muli

  W660i: Nie klejony, więc nieodporny na zalanie, ale brak elementów mechanicznych, soft rzadko się wysypuje, odporny na wstrząsy (prócz wyświetlacza - lut bezołowiowy)

  Brałbym W660i

  Ale to tylko moje zdanie, o gustach się nie rozmawia