Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zacząć pisać programy - AVRSTUDIO + WINAVR

Balu 13 Oct 2011 09:17 90721 74
Computer Controls
    macieqs
    Level 10  
    Dzięki za sugestię. Uważam, że wszystko jest ok, po tym jak podałem ścieżki dostępu do plików WinAVR'a do gcc i make (na zdjęciu)
  • Computer Controls
    mungo
    Level 19  
    Jest możliwość a AVRStudio 5 podglądać rejestry IO w czasie rzeczywistym coś jak w Keil uVision do ARM, w AVRStudio dopiero przy zpałzowaniu debuggera mogę zobaczyć co powinno być na wyjściach a przydało by mi się na bieżąco podglądać co i jak się zmienia
  • Computer Controls
    bozar88
    Level 13  
    Jestem obeznany z Visual Studio, więc bardzo dziwi mnie zachowanie debuggera w AVR studio 5. Kiedy klikam "step over", oczekuję, że debugger wykona daną funkcję i nie będzie przechodził przez kolejne linijki jej ciała. Tak właśnie jest w przypadku zwykłych funkcji.

Jednakże w przypadku funkcji _delay_ms tak nie jest - nawet, gdy dam "step over", debugger skacze mi do pliku delay.h, gdzieś do wnętrza funkcji i aby powrócić do mojego kodu, muszę klikać "step out". Nie da się tego jakoś ominąć?
    Special_K
    Pupil
    Witam. Szukam i nie mogę znaleźć nic na ten temat. Wyskakuje mi błąd kiedy klikam ,,Display the 'connect' '' dialog lub ,,Connect to the selected AVR programmer''. Chodzi o AVR Studio 4.14 A oto przyczyna mojego pytania :

:Tip: To auto.connect to the programmer used last time, press the 'Programmer' button on the toolbar.

Note that a tool cannot be used for programming as long as it is connected in a debugging sessios. In that case, select 'Stop Debugging' first.

Wyłączyłem debuggowanie i dalej to występuje. O co chodzi ?
    tdx110
    Level 18  
    Witam
    Jako iż też miałem problemy z AVR Studio 4.14 znalazłem rozwiązanie.
    Po prostu ściągnąłem program "Atmel Studio 6.0" (wpisałem w Google "AVR Studio download").
    Teraz żadnych kłopotów już nie ma.
    Jak coś to waga pełnego pliku instalacyjnego do około 700MB.
    Pozdrawiam
    tdx110
    _pieczas
    Level 12  
    Zainstalowałem avr studio i winavr i próbuje coś skompilować. Na początek:

Code: c
    Log in, to see the code

ale wyskakuje mi błąd

Code:
    Build started 26.10.2012 at 12:18:24

avr-gcc  -mmcu=atmega32 -Wall -gdwarf-2 -std=gnu99 -DF_CPU=16000000UL -Os -funsigned-char -funsigned-bitfields -fpack-struct -fshort-enums -MD -MP -MT ewq.o -MF dep/ewq.o.d  -c  ../ewq.c
    ../ewq.c:1:21: fatal error: c:\program files\atmel\avr tools\avr toolchain\bin\../lib/gcc/avr/4.6.2/../../../../avr/include/avr/io.h?: Invalid argument
    compilation terminated.
    make: *** [ewq.o] Błąd 1
    Build failed with 1 errors and 0 warnings...

Czyżbym jeszcze czegoś nie miał zainstalowanego?
    Wcześniej wyskakiwał mi błąd, żebrak avr toolchain. Doinstalowałem to co program chciał ale problem nie ustąpił. Co robię źle?
    Prawiejakpro
    Level 10  
    #include <avr/io.h?> - po co ten "?"
    User removed account
    Level 1  
    mirekk36
    Level 42  
    DontTouchMe wrote:
    Czym wgrać program do uC ?

Jeśli chodzi o PonyProga to jak to mówią ;) "spluń przez lewe ramię , wyrzuć go za siebie i zapomnij" .... Są setki innych wygodnych programów ;)

obejrzyj to może sobie - sporo ci się wyjaśni:

http://mirekk36.blogspot.com/2012/12/avr-jak-zaczac.html
    mungo
    Level 19  
    Też mam Win7 64bit/USBasp i do wrzucania programu na procka używam sinaprog, bardzo proste i intuicyjne narzędzie
    slawus1998
    Level 10  
    mam proszę panów pytanie: opłaca mi się kupować książkę o "języku c", czy nie???
    dondu
    Moderator on vacation ...
    slawus1998 wrote:
    mam proszę panów pytanie: opłaca mi się kupować książkę o "języku c", czy nie???

A skąd mamy wiedzieć, skoro Ciebie nie znamy, a nie piszesz co potrafisz, czego chcesz się nauczyć, w jakim wieku jesteś (1998?), .... wróżki z nas marne.
    slawus1998
    Level 10  
    a więc tak mam 15 lat, elektroniką bawie się od półtora roku, ale z mikrokontrolerami dopiero zaczynam i w tej kwestii jestem początkujący , i tak się zastanawiam czy kupować tą książkę czy nie, i mam też pytanie : od czego zacząć naukę
    Roger94
    Level 9  
    Witam, mam problem z wrzuceniem gotowego pliku *hex na uC Atmega32 przez AVRStudio. Wyskakuje mi taki oto błąd:
    Jak zacząć pisać programy - AVRSTUDIO + WINAVR
    Komunikacja z programatorem wydaje się w porządku, po czym podczas próby wgrania wsadu program pokazuje errora. uC jest nowy i nie był jeszcze programowany.
    Dodam że korzystam z programatora AVRISP mkII (klon firmy Gotronik), płytki testowej (również Gotronika) i AVRStudio w wersji 4.19
    Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć co może powodować występowanie tego komunikatu i co powinienem zrobić aby zwalczyć ten problem?