Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Separacja w gnieździe abonenckim

Nol 17 Lip 2008 12:45 1065 0
  • #1 17 Lip 2008 12:45
    Nol
    Poziom 14  

Witam,

Posiadam instalację antenową jak na poniższym schemacie.
    Separacja w gnieździe abonenckim

Problem dotyczy tylko pomieszczenia nr 2, gdzie po remoncie zainstalowano gniazdo abonenckie RTV/SAT R62195 i sumator sygnału RS-02M DC. Sprawa wygląda w ten sposób, że sygnał z anteny naziemnej jest wolny od zakłóceń wtedy i tylko wtedy, gdy:
    a) tuner satelitarny w pomieszczeniu 2 jest włączony
    b) konwerter lub tuner satelitarny 2 nie jest podłączony do gniazda abonenckiego (nie ma obwodu zamkniętego pomiędzy nimi).
    W przeciwnym wypadku występują poważne zakłócenia w odbiorze TV naziemnej (tylko w tym pomieszczeniu).

Wydaje mi się, że problem dotyczy gniazda abonenckiego, którego rozdzielacz sygnału nie radzi sobie z separacją pomiędzy wejściem a wyjściem SAT i obciąża sygnał TV. Ciężko mi znaleźć inne wytłumaczenie, ale swojej wersji też nie jestem pewien i dlatego piszę na forum z prośbą o radę. Oczywiście sumator RS-02M DC jest nieprawidłowy, ponieważ w mojej aplikacji nie powinien przepuszczać DC (mój błąd, bo nie popatrzyłem w sklepie co biorę). Z drugiej strony jak widać na schemacie nie powinno (?) mieć to większego wpływu, ponieważ przed wzmacniaczem antenowym jest rozgałęźnik, który powinien blokować DC (dla pewności zmierzę multimetrem/zdemontuję rozgałęźnik aby poznać jego budowę). Czy ktoś mógłby mnie nakierować na źródło problemu?

Z góry dziękuję za pomoc.

Post był raportowany.
    (Propblem) – ozdobnik? -->REGULAMIN pkt 11.
    Następnym razem będzie OSTRZEŻENIE. [hefid]

0 0