Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston model MBAA 4531 CV - moduł

Zibiland 17 Lip 2008 15:30 2880 0
  • #1 17 Lip 2008 15:30
    Zibiland
    Poziom 13  

Witam
    Posiadam lodówkę Ariston model MBAA 4531 CV. Lodówka stała nie używana przez ok 6 miesięcy i po włączeniu okazało sie ze migają dwie diody szybkiego zamrożenia (dwie skrajne). Wezwałem serwis, powiedziano mi ze jest to uszkodzenia modułu sterującego i zaproponował wymianę modułu. Stwierdził także ze lodówka po za tym dział poprawnie, przełącza agregat poprawnie, reaguje na alarmy itd. Twierdzi ze błąd powodują jakieś przebicia w na module.
    Czy ktoś może pomóc mi w rozwiązaniu problemu lub spotkał sie z podobna sytuacją?

Problem sam rozwiązałem :).
    Zdemontowałem moduł i po dokładnym obejrzeniu okazało sie ze była pęknięta dźwignia pokrętła szybkiego zamrażania zamrażalnika, w efekcie było brak możliwości regulacji potencjometrem. Po wyjęciu pokrętła i ustawieniu śrubokrętem pozycji "0" lodóweczka pięknie chodzi. Tak wiec zamiast wydawać 400zł na moduł wystarczyło skleić pokrętło :).

Chciałbym podziękować za "trafna" diagnozę Pana z serwisu ARISTON z Zielonej Góry, który to skasował 95zł i nawet nie sprawdził organoleptyczne modułu tylko pomierzył napięcia w gniazdach modułu. Jak widać mamy w niektórych serwisach wspaniałych fachowców :(.

0 0