Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lapcok HP Pavilion dv9535nr nagle zgasł

eeKyy 17 Lip 2008 17:29 2050 9
  • #1 17 Lip 2008 17:29
    eeKyy
    Poziom 9  

Na poczatku witam wszystkich.
    A teraz przejdzmy do mojego problemu: :) Otóz bylem do niedawna szczesliwym posiadaczem wymienionego lapcoka smigal jak marzenie (do chwili). Pewnego razu odpalilem go normalnie popracowalem kilka minut i trzask! zgasl ekran. Przy probie ponownego uruchomienia matryca rozjasnia sie i powoli gasnie, z dziwnymi wzorkami. Po podlaczeniu zewnetrznego monitora lapcok uruchamia sie prawie normalnie, jezeli nie sa zainstalowane sterowniki katy graficznej (gf8600m gs zintegrowany) po instalacji tychze sterownikow- blue screen of death. W pewnym serwisie powiedzieli: "padla matryca, wymienimy za tysiaka!" troche nie chce mi sie w to wierzyc, nie byl nigdzie uderzony ani nic takiego. Szukam porady w jaki sposob sprawdzic co padlo zeby nie naciagneli mnie na niepotrzebna wymiane matrycy. W jaki sposob moglbym sprawdzic matryce?
    Z gory dzieki za wszelkie rady.

0 9
  • #2 18 Lip 2008 12:50
    stas256
    Poziom 19  

Kolego
    Dziwna sparwa z tym lapkiem. Ostatnio dużo sie mówi ze NVidia wypuściła fabrycznie wadliwych mobilnych GPU z serii 8***.Link
    Moim zdaniem w Twoim wypadku jest to problem z GPU.
    Domyślam sie ze laptop jest z za oceanu wiec póki masz gwarancje wieź, bo naprawa(wymiana GPU) lub płyty będzie dość kosztowna

0
  • #3 18 Lip 2008 12:58
    eeKyy
    Poziom 9  

nie brzmi to za dobrze. masz racje jest za oceanu ale jest juz po gwarancji :/ czyli w rachube wchodzi tylko naprawa. Ile moze kosztowac takie cos? czy przelutowanie wchodzi w gre? Nie jestem w temacie jak sie cos takiego naprawia?

0
  • #4 18 Lip 2008 14:21
    stas256
    Poziom 19  

Trudno jest mi powiedzieć czy w Twoim przypadku pomoże wygrzanie GPU.
    Moim zdaniem objawy które opisujesz kwalifikują GPU do wymiany ( niebieski ekran przy instalacji sterów) .
    Może spróbuj jeszcze zainstalować inne sterowniki z netu bądź z płyty cd od laptopa.

Co do naprawy to popytaj w firmach zajmujących się naprawą laptopów o ceny. Olewaj wszystkich którzy po opisanych przez Ciebie objawach chcą wymieniać matryce.
    Moim zdaniem nieopłacalna będzie ta naprawa, niestety.
    Zawsze możesz rozebrać go na części i sprzedać na pewnym portalu aukcyjnym. nawet uszkodzoną płyte ktoś łyknie

ps. HP-eki ostatnio mają duże problemy z chłodzeniem i mimo ze ładnie wygladają to nie polecam

0
  • #5 18 Lip 2008 14:34
    eeKyy
    Poziom 9  

nieoplacalna? zaplacilem za niego jakies 1400 baksow :) sama naprawa nie moze kosztowac wiecej, przynajmniej tak mi sie wydaje.

0
  • #6 18 Lip 2008 15:33
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeżeli usterka związana byłaby z wadliwą serią modułów graficznych, to czasokres grwarancji nie ma nic do rzeczy, albowiem jest to wada ukryta, która się ujawniła teraz. Napisałbym maila do producenta podając numer seryjny laptopa.

0
  • #7 18 Lip 2008 15:38
    eeKyy
    Poziom 9  

napisze. tylko do Polski czy do Usa? kupiony w Usa.

0
  • #8 18 Lip 2008 16:55
    stas256
    Poziom 19  

eeKyy nie śadze ze ktokolwiek wymieni Ci GPU za mniej niż 1k PLN. Powiedzmyu ze naprawa bedzie Cie kosztowała 1500pln.
    Podczas gdy Ty sprzedając go na części możesz odzyskać 1500 - 2000 pln.
    Wg mnie odpowiedz jest oczywista
    Przemyśl to sobie

nie odświeżyłem i z tad ten post
    jankolo dobrze prawi i chyba ma racje. Ja nie wiedziałem o takim prawie

0
  • #9 18 Lip 2008 18:47
    eeKyy
    Poziom 9  

stas256 napisał:
    eeKyy nie śadze ze ktokolwiek wymieni Ci GPU za mniej niż 1k PLN.

nowa plyte glowna moge miec na 900 zeta wiec jezeli ceny naprawy sa takie jak mowisz to rzeczywiscie sie nie oplaca. Chociaz niezbyt w to wierze. W jednym serwisow chca 350 zeta za naprawe, opis problemu wyslalem taki jak na forum. W poniedzialek jestem ustawiony z serwisantem hp to bede wiedzial szczegolowe ceny producenta.

0
  • #10 22 Lip 2008 14:43
    eeKyy
    Poziom 9  

jakby kogos interesowalo wymiana plyty glownej w tym modelu laptopa w serwisie hp w wawce to koszt 1350 zeta, wymiana gpu w serwisie we wrocku koszt 350 wiec jakby nie bylo wybieram wroclaw. Dzieki za wszelkie info.

0