Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

toshiba satellite 210CT reanimacja

piotr wiktorowicz 17 Jul 2008 18:42 1138 2
    piotr wiktorowicz
    Level 2  
    Mam Toshiba satellite 210CT który długo nie był używany, ale działa z sieci. Pod klawiaturą znalazłem dwa akumulatory: jeden większy 7.2V 110 mAh Ni-MH i drugi malutki 3.6V 30 mAh Ni-MH. Do czego one służą, czy powinienem je wymienić i gdzie takie kupić? Chciałbym reanimować tego notebooka, zamierzam kupić nowy akumulator zasilający. Mam mgliste pojęcie o komputerach, praktycznie żadne, więc proszę o odpowiedzi jak blondynce.
    Z poważaniem
    Piotr.
    misiupan
    Level 35  
    Witam, odnośnie: 7.2V 110 mAh Ni-MH i drugi malutki 3.6V 30 mAh Ni-MH , to najpierw spróbuj je ręcznie naładować i przetestuj je , ponieważ cena nowego 7.2V 110 mAh Ni-MH to jak ostatnim razem widziałem 65zł - być może staniały , nie wiem jak z cenami za główny akumulator , są dwa rodzaje 10,8 v i 12v , musisz uważać bo z wierzchu wyglądają identycznie ,ale elektrycznie nie są zamienne, nie wiem czy opłaca się reanimować ten model .
    piotr wiktorowicz
    Level 2  
    Niestety Twoja prywatna odpowiedź mi nie wystarcza! Nadal nie wiem co zasila zegar, bo chodzi tylko przy pracującym komputerze i co zasiają te akumulatory 7.2 i 3.6 V. Przypuszczam, że zegar nie może być zasialny z akumulatora Ni-MH, raczej z jakiegoś ogniwa podobnie jak zagarek na rękę. Bardzo proszę o pomoc ludzi, którzy wiedzą więcej o tym notebooku. Piotr.