Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urwane gniazdo wentylatora w Toshiba A25-S207

izariz 17 Lip 2008 21:26 1555 4
  • #1 17 Lip 2008 21:26
    izariz
    Poziom 14  

Witam. Otrzymałem takiego laptopa do naprawy i zastanawiam się, czy jest możliwość, aby podłączyć wentylator procesora np. w innym miejscu. Gniazdo zostało wyrwane z płyty głównej i nie ma możliwości, żeby je przylutować. Postaram się w miarę możliwości wrzucić fotki i proszę o pomoc kogoś, kto może wie, gdzie ewentualnie mogę się wpiąć zamiennie. Dzięki za info.

0 4
  • #2 19 Lip 2008 00:55
    ww.bielsko
    Poziom 17  

Ja osobiście wyciągnął bym kabelki gdzieś z linii napięcia we. i niech kręci na stałe, nikomu to nie będzie przeszkadzać i procesor będzie chłodzony.
    Musiałbyś znaleźć niższe napięcie może gdzieś za przetwornicą.

0
  • #3 19 Lip 2008 11:52
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 20 Lip 2008 05:46
    misiupan
    Poziom 35  

Witam, na płycie masz do dyspozycji 5v , więc zamontuj miniaturowy termostat i do niego wentylatorek, wszystko powinno pięknie pracować , obroty będą regulowane płynnie lub druga opcja że wentylator będzie włączany po przekroczeniu pewnego progu temperatury , tylko od ciebie będzie zależeć jaki termostat zastosujesz. Czyli pierwsza opcja że wentylator obraca się cały czas -tylko regulowane są obroty przez termostat , lub też wentylator jest wyłączony ,a włącza się po przekroczeniu pewnej temperatury , lub połączyć obie opcje i będzie już zupełnie idealnie. Można użyć czujnika temperatury ze starszych płyt od laptopa , lub wykombinować samemu , schematów w internecie się na pewno znajdzie .

0
  • #5 25 Lip 2008 05:58
    izariz
    Poziom 14  

Okazało się po rozebraniu laptopa, iż ma on dwa wentylatory. Wobec tego wlutowałem się w przewody tego działającego i teraz jest malina. Wszystko działa bez najmniejszego zarzutu i każdy z nich pracuje (chłodzi) niezależnie od drugiego. Temat można zamknąć.

0