Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 2002 HDI Czujnik temperatury

17 Lip 2008 22:56 8330 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    potrzebuje pilnie pomocy - mój czujnik temperatury zewnętrznej wskazuje temperaturę niższa niż rzeczywista o około 5 - 6 C.

Citroen C5 diesel, 2002, 2.0 HDI.

W internecie można znaleźć te czujniki, ale nie wiem nawet gdzie należy je zamontować! Czy jest to trudne? No i czy uda mi się uniknąć wizyty w ASO?
    Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Wymień czujnik. Najlepszy będzie oryginalny. Czujnik znajdziesz pod prawym lusterkiem.
  • Poziom 15  
    Witam.
    Do wymiany czujnika konieczne jest (poza samym czujnikiem) wymontowanie zwierciadła z prawego lusterka, odczepienie lakierowanej na kolor nadwozia nakładki i dwa kawałki porządnej termokurczki. Stary czujnik odciąć pozostawiając odpowiednio długie odcinki przewodów od instalacji lusterka, żeby nałożyć termokurczki i polutować. Przewody od czujnika przyciąć do rozsądnej długości(10-15 cm). Powodzenia.
  • Poziom 2  
    Witam,
    dziękuję za szybką odpowiedź!
    Zastanawiam się tylko czy warto inwestować w oryginalne części - ma teraz do wymiany łączniki stabilizatora - w ASO chcą 180 zł za jeden, w sklepach zamienninki :) są po 25 - 30 zł. NO i znowu pojawia się dylemat...
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    witam, jeżeli kupisz znanej firmy części zamienne ,nie koniecznie firmowane znakiem fabrycznym to oki, bardzo często np.valeo robi do dużej częsci samochodów części i mają znaczek danej marki i idą jako orginał, jednocześnie pod marką valeo kupisz te same części za około 50%, ale jak użyjesz zamienników firmy "przypadek" to może byc to wyrzucony pieniądz, np firma z pod Brodnicy robi części dla BMW ale do montażu fabrycznego, i idą ze znaczkiem BMW, ale częśc idzie pod marką tej firmy na wolny rynek, więc jak widzisz jest to dość znaczna róznica w cenie a nie zawsze w jakośći, pozdrawiam