Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips ccrt 700 i zmianierka CDC3

dizzzy 17 Lip 2008 22:57 4930 9
  • #1 17 Lip 2008 22:57
    dizzzy
    Poziom 2  

Witam,
    Kupiłem do swojego CCRT700 (z przyciskiem On-Star) zmieniarkę CDC3. Według wcześniejszych postów zmieniarka jest kompatybilna z tym radiem (09134884). W autoryzowanym serwisie Opla nie potrafili mi jej douczyć do radia - kombinowali coś przy radiowych przyciskach, a jak powiedziałem że czytałem że trzeba ją aktywować techem to usłyszałem: "tak myślałem że w INTERNECIE pan czytał". Ogólnie zraziłem się do autoryzowanych serwisów, w każdym razie im się nie udało, nawet z techem (nie wiedzieli gdzie szukać opcji aktywacji). Jednak następnego dnia padł mi akumulator. Okazało się, że zmieniarka w nocy cały czas czytała płytę (zapomniałem ją odpiąć od kabelka po nieudanej aktywacji). Więc teraz wydaje mi się, że coś może być z nią nie tak, chyba powinna się wyłączyć razem z radiem po wyjęciu kluczyka...
    No i teraz nie wiem: jechać do kolejnego serwisu Opla ( i znowu płacić 200zł za podpięcie pod kompa), czy najpierw sprawdzić zmieniarkę (z tym pewnie będzie ciężko bez możliwości podłączenia jej do radia). Czy znacie jakiś serwis Car-Audio w trójmieście, który mógłby mi jakoś pomóc? Sam bez opisu wyjść na kostce sobie nie poradzę :(

Pozdrawiam

1 9
  • #2 16 Sie 2008 02:16
    DEXTRAN
    Poziom 15  

Opis pinów na kablu zmieniarki i w samym radiu CCRT700 z załącznikach. I jako ciekawostka, w załącznikach 3, 4, 5 sposób podłączenia zewnętrznego źródła dźwieku (np. mp3 player) poprzez złącze zmianiarki (zmieniarka musi być obecna). Jeśli ktoś zna sposób aby dało się to radio wprowadzić w tryb zmieniarki bez obecności niej samej (zasymulować jej obecność) to dałoby się podłaczyć AUX bez zmianiarki... może ktoś mądry się wypowie czy to możiwe.

Opis do zdjęć z załącznika:

PIN 6 - Audio R
    PIN 11 - MASA
    PIN 12 - Audio L

0
    Załączniki:
  • Pomocny post
    #3 16 Sie 2008 02:54
    arttoo
    Spec od car audio

Ja umiem to zrobic ale niestety nie jestem z trojmiasta aczkolwiek znam kogos z wejcherowa co moze by sobie z tym poradzil

0
  • #4 16 Sie 2008 13:00
    DEXTRAN
    Poziom 15  

W profilu masz WROCŁAW :) A byłbyś tak dobry i opisał jak zasymulować zmieniarkę na kablu ? Jaki sygnał podać i na który PIN ?

0
  • #5 16 Sie 2008 21:19
    arttoo
    Spec od car audio

Widze ze sie nie zrozumielismy chodzilo mi oto ze umiem zgrac radio ze zmieniarka a nie ze umiem oszukac radio by podlaczyc tzw udwh czyli mp3

0
  • #6 18 Sie 2008 21:27
    dizzzy
    Poziom 2  

Dzięki dextran, fajnie by było podłączyć jeszcze mp3. Ale ja wciąż walczę ze zgraniem zmieniarki. Myślę że ciężko będzie podłączyć odtwarzacz mp3 bez niej, bo przy włączeniu cd z radia, sprawdzane jest nie tylko czy zmieniarka jest obecna, ale też czy nie jest zablokowana (CD CODE).
    arttoo: czym aktywujesz tę zmieniarkę? czy można użyć czegoś innego niż oryginalny tech2? (może opelscaner?)

pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #7 18 Sie 2008 23:07
    arttoo
    Spec od car audio

Ja to robie techem 2 bez tego ani rusz

0
  • #8 27 Wrz 2009 10:26
    Mihó
    Poziom 27  

Dotarłem również do informacji, z których wynika, że występują różne wersje CDC3 dla CCRT700 i dla CCR600. Miałem w ręku zmieniarkę do CCR600, działała bez zarzutu. Oczywiście nie zagrała z CCRT700 pomimo jego konfiguracji. Czy możecie się podzielić wsadem z tej zmieniarki dedykowanej dla CCRT ? Bo podejrzewam, że to jedyna różnica

1
  • #9 06 Mar 2012 20:07
    Paweldudala
    Poziom 9  

Witam.
    Mam pytanie do arttoo - możesz mi zdradzić jak to techem douczyć ?

PAweł.

0
  • #10 06 Mar 2012 23:10
    arttoo
    Spec od car audio

Co znaczy douczyć? Co do czego? Ja umiem zrobić by zmieniacz radio i lcd razem współpracowały.

0
  Szukaj w 5mln produktów