Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

glosniki i sluchawki na jednym wyjsciu karty muzycznej

povray 18 Lut 2004 21:53 2094 22
  • #1 18 Lut 2004 21:53
    povray
    Poziom 2  

Yoo!
    Kupilem sobie plyte glowna z zintegrowana karta muzyczna, ktora ma jedno wyjscie i teraz chcialbym podpiac do niego glosniki i sluchawki. Znalazlem sobie na necie, ze sa rozgalezniki na dwa jack'i i mam pytanie czy jak sobie wepne moj wzmacniacz i sluchawki do takiego rozgaleznika to jakie mam szanse ;] zjarac sobie karte albo cos innego?
    Jesli jest jakies lepsze [proste] rozwiazanie to prosze o wskazowki. nie chce kupowac karty muzycznej, bo kolejny hardware do obslugi w pc to nie jest dla mnie dobre rozwiazanie.
    I prosze o wyrozumialosc bo nie jestem elektronikiem ;]

Pozdrawiam
    Marek

• #2 18 Lut 2004 22:13
    staszek44
    Poziom 14  

-Po co kombinować..?,poprostu kup głośniki z wyjściem (gniazdem) na słuchawki coraz więcej takich w sprzedaży,albo samemu wkomponować takowe do obudowy tych których teraz używasz..Pozdro..

• #3 18 Lut 2004 22:27
    povray
    Poziom 2  

to znaczy ja nie mam takich glosniczkow do pc tylko mam dwie "kolumny" wpiete do zrobionego wzmacniacza i wiem ze do niego nie podepne sluchawek. dlatego sie pytalem jak wyglada sprawa z takim rozgaleznikiem.

Pozdrawiam
    Marek

• #4 18 Lut 2004 22:31
    Tomer
    Poziom 15  

Witam!!

No jasne ze mozesz podlaczyc to na rozgalezniku!!!
    Wzmacniacz nie obciaza tego wyjscia, a jego impedancja wejscia jest wysoka(bardzo), wiec na pewno nic nie spalisz. Moze by sie cos stalo jakbys podlaczyl tak z 10 sluchawek i puscil na maxa, ale sluchawki i wzmacniacz beda dzialac OK, a koszt rozgaleznika to ok 2zl.
    Sam mam podlaczone do wyjscia 2 rozgalezniki (czyli 3 wyjscia) - wieza, glosniki od kompa i sluchawki i nie ma problemow.

Pozdro.

• #5 19 Lut 2004 00:48
    Zbynia
    Poziom 31  

tomer co ty za glupoty wypisujesz???
    podłącz bedziesz miał połowę ciszej na słuchawkach i połowę ciszej na wzmaku(mniej więcej) - do tego podniesiesz sobie co nie co poziom szumu........
    powodzenia w psuciu sobie sluchu
    wzmacniacz z wyjsciem sluchawkowym albo karta muzyczna za 30 pln................
    tak się poprostu nie robi chyba że komuś nie zależy na dzwięku tylko chce słyszeć jakieś popierdywanie........

• #6 19 Lut 2004 08:51
    Troll26
    Poziom 18  

a nie mas zprzypadkiem jeszcze wyjścia liniowego na tej płycie. Z resztą powinieneś mieć możliwość konfiguracji wyjść karty( płyty) w jej sterowniku od dzwieku. Wszystkie płyty posiadają taką możliwość. Chyba że nie zainstalowales, a windoza sama znalazla dzwiek.
    pozdrawiam i powodzenia,.

• #7 19 Lut 2004 11:29
    CKsrv
    Poziom 32  

Zintegrowane maja 3 jacki, i w tym jeden Out.
    Tzn nie kazda plyta tak musi miec - ale tak bylo zazwyczaj. Ten OUT jest taki ze nadaje sie i do sterowania wzm i podłączenia słuchawek - taki kompromis no zeby nie powiedziec kompromitacja :) - odsyłam takze do dokumentacji plyty. U wy jest na tyle wysokie ze na dobrych, skutecznych słuchawkach da sie słuchac a nawet i "dostać po uszach". A jezeli ma to sterowac wej wzm. to trzeba uważać bo mozna latwo przesterowac niektore wzmacniacze (np. starsze) - ale to inna bajka - Mastera wypuscic na ~33% nie wiecej :)

• #8 19 Lut 2004 12:39
    Pi0trazy
    Poziom 11  

Jezeli jest to karta starszej generacji albo posiada koncowke mocy to sygnal dla sluchawek bierz z standardowego wyjsca jak dotychczas, a dla wzmacniacza mozesz brac przed koncowka mocy (to by nawet bylo zalecane). Dobrze jest tez dac jakies rezystorki szeregowo, jakies 2k. No i dajesz na sledzia dodatkowe gniazdo jack.

• #9 19 Lut 2004 13:23
    lechoo
    Poziom 39  

Zintegrowane dźwiękówki nie mają żadnej dodatkowej końcówki, tam sygnał jest brany bezpośrednio z codec'a. Proponuję zrobić sobie prosty wzmacniacz słuchawkowy i problem nadmiernego obciążenia wyjścia zniknie.

• #10 19 Lut 2004 21:06
    Tomer
    Poziom 15  

Zadna karta nie ma 2 wyjsc audio. Jezeli sa to jest to osobno przod i tyl (ew. jeszcze moze byc na suba i centralny). Podlaczenie wzmacniacza niczego nie obciaza(moze w minimalnym stopniu ale to niczego nie zmienia). Przypominam tylko ze glowna cecha wzmacniacza jest wysoka impedancja wejscia. Jezeli podlaczysz to tak jak pisalem to nic sie nie zmieni w poziomie sygnalu. Sa nawet takie rozwiazania ze do jednego kanalu podpina sie wzmacniacz a do drugiego pare sluchawek do odsluchu(Yplug - potrzebny do niektorych programow muzycznych jak ktos nie ma 4 kanalow)
    Moze mi jeszcze powiecie ze jak mam sluchawki z potencjometrem to na podlaczonym rownolegle wzmacniaczu mi sie glosnosc bedzie zmieniac odwrotnie proporcjonalnie do sluchawek??
    Podlaczaj to tak jak pisalem i sam zobaczysz ze bedzie OK

• #11 19 Lut 2004 21:14
    ACULA
    Poziom 34  

Tomer napisał:
    Zadna karta nie ma 2 wyjsc audio.

a chcesz fotkę??
    co innego płyta z wyjsciami audio ale to już raczej nie jest kartą
    wzmacniacza nie, ale podłączenie słuchawek jest obciążeniem
    , nazwa line out wskazuje że bardziej przewidziene jest do wzmacniacza niż słuchawek,ale jakoś ujdzie
    Zbynia-> czemu o połowę?? ciszej na pewno , bo będzie dzielnik, ale aż o połowę??

• #12 19 Lut 2004 21:53
    Tomer
    Poziom 15  

Chodzilo mi o 2 takie same!!!
    Wiem ze sa takie co maja nawet 3 ale to nie sa te same wyjscia tylko tak jak pisalem - jedno na przod, drugie na tyl a trzecie np na suba.

• #14 19 Lut 2004 22:34
    Kwaczor

Spec od akustyki

panowie a czy przypadkiem słuchawki nie maja impedancji rzędu kilkudziesieciu ohm, a wzmak kilku kohm? jakim cudem wtedy podzieli sie na 2????

• #15 19 Lut 2004 23:11
    CKsrv
    Poziom 32  

Ale nie musi sie na 2 dzielic w sensie po "50%".
    A sa czy były karty posiadajace 2 wyjscia
    1. Line Out
    2. Phones/Speakers - z mozliwoscią przezworkowania jako drugi Line Out
    i wiadomo ze jeszcze
    3. Line In
    4. Mic
    A miałem tak w Awe 64.

• #16 20 Lut 2004 11:04
    Zbynia
    Poziom 31  

napisałem czysto teoretycznie nie musicie się o to kłócić - tomer zmniejszy się głośność na 1000% i nie ma innej możliwości..........
    nawet jak karta ma 4 wyjścia to wcale nie znaczy że na kilku z nich nie może być tego samego sygnału - wystarczy ją odpowiednio skonfigurować - ja mam tk podpięte pod SB live - przód wieża,tył słuchawki i ten sam sygnał bez żadnych zbędnych ściszeń i obciążeń................
    najważniejsze by nie podpinać tak jak zostało zaproponowane wyżej bo tak się poprostu nie robi i ktokolwiek kto miał troszkę więcej styczności z dźwiękiem o tym wie............

• #17 20 Lut 2004 11:50
    Kwaczor

Spec od akustyki

AWE 32 tez tak miała, ale to były karty na ISE. kasrty na pci nie maja wyjść ze wzmacniaczem.

A jak podepne dwa wzmaki to co? Tez mi sygnał spadnie? Wzmacniacz ma bardzo dużą impedancję, wiec nie obciaza karty pradowo, a wiec nie powoduje spadku napiecia.

• #18 20 Lut 2004 13:33
    inox
    Poziom 12  

Przedwzmacniacz na ktoryms z ukladow TDA zrobisz na sledziu i 10 wyjść sobie wyprowadzisz ;)

• #19 21 Lut 2004 09:25
    Litera
    Poziom 1  

Hej nie słuchaj głupot. Kup rozgałężnik i podłącz słuchawki i głośniki nic sie nie stanie :!: a przesłuchasz sobie jak to chodzi na rozgałężniku u mnie np. nie ma różnicy żadnej. a jezeli bedzie kicha bo i tak bywa - zależy od sprzętu ,podebnij gniazdo sluchawek na kablu i finał

• #20 21 Lut 2004 10:02
    CKsrv
    Poziom 32  

A w sumie to w czym problem? Jak sluchawki sa odłączone to nie biora udziału w tej całej zabawie.
    Zakładam ze sa czasem tylko podłączane.

• #21 21 Lut 2004 11:03
    Jaco18
    Poziom 26  

:arrow: Większość zintegrowanych kart nie ma przedwzmacniacza do słuchawek, tylko nowe mają np coś z Raltekiem Alcxxx, i raczej nie będą dobrze obsługiwać słuchawek - będzie bardzo cicho, no chyba ze twoja integra ma. Można zrobić rozgałęźnik jednak jeżeli będzie na raz podłączony wzmak i słuchawki to głośność spadnie na pewno, zmienią się parametry dźwięku tez troche ale będzie to grać. To jednak jest nieprofesjonalne rozwiązanie :wink:

Dobre wyjście na słuchawki maił według mnie SB AWE 64 CT4520, dysponował bardzo dużą mocą, na wyjściu był chyba układ TDA1517 2 x 5W, obecne karty nieprofesjonalne nie uzyskują już takiej głośności...

:arrow: simmy&kaczor jakto niema kart PCi ze wzmacniaczem, większość SB 64 PCI i SB128 PCI miała jakąś koncówkę mocy chyba 2x2-3W :D a były tez inne ...

• #22 21 Lut 2004 11:31
    qnx
    Poziom 13  

czy jest jakas różnica między końcówka mocy a stopniem mocy. (mam SB 128PCI i nieźle sobie popierduje z tego co zauważyłem są różne wersje : jedne mają zwore Line Out - Phone inne tej zworki nie maja, tak samo jest z MIDI (sic!)). Pozdro

• #23 21 Lut 2004 14:26
    Tomer
    Poziom 15  

Jezeli chodzi o te 2*5W to jest cos takiego, ale to sie wylacza na zworkach na karcie(przynajmniej mam tak w SB16). Jak bys podlaczyl sluchawki pod 5W bez rezystorow to raczej watpie ze by wytrzymaly.
    U mnie przy wylaczonym wzmacniaczu karty dzialaja sluchawki i 2* wzmaczniacz na rozgalezniku i nic sie nie pogorszylo. Jak to bedzie w przypadku karty zintegrowanej to nie wiem, ale warto sprobowac zanim sie zabierzesz za robienie jakis bajerow, rozgaleznik to tylko jakies 2 zl a i tak zawsze sie przyda

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME