Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpadanie magnesówek - testy prędkości

rubens 18 Lip 2008 11:29 2037 9
  • #1 18 Lip 2008 11:29
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.
    Proszę użytkowników anten CB ( magnesówek) o podzielenie się informacją przy jakich prędkościach antena ( model) odpada od dachu.
    Zaczyna mnie drażnić moja własna - odpada między 150-170 km/h.
    Zaczynam rozglądać się za nową z "wyższym indeksem prędkości" :-)
    Proszę o informacje:
    -model anteny
    -model auta
    -zamocowanie anteny ( środek dachu lub inne miejsce)
    -prędkość przy jakiej antena odpada
    -czy na magnesie jest zamocowana podkłada - jeśli tak to jaka

Moje info:
    -MIDLAND ML-145
    -skoda octavia
    -środek dachu
    -150-170km/h ( zależy od bocznego wiatru)
    -podkładka gumowa

0 9
  • #2 18 Lip 2008 15:28
    kondensator
    Poziom 36  
  • #3 18 Lip 2008 15:37
    tom.jak
    Poziom 18  

A czy bierzesz pod uwagę prędkości pojazdów z którymi się mijasz? Jeżeli mijasz się np. z ciężarówką która mknie 100km/h a Ty masz 170km/h to antena musi wytrzymać 270km/h a o takie raczej trudno. Obawiam się że musisz albo zastosować krótszą antenę albo po prostu zwolnić. Rozumiem, że te 150 - 170km/h to na autostaradzie niemieckiej.

Pozdrawiam
    ZWOLNIJ i popatrz tutaj http://www.fotomazurek.pl/

0
  • #4 18 Lip 2008 18:42
    rubens

tom.jak napisał:
    A czy bierzesz pod uwagę prędkości pojazdów z którymi się mijasz? Jeżeli mijasz się np. z ciężarówką która mknie 100km/h a Ty masz 170km/h to antena musi wytrzymać 270km/h a o takie raczej trudno.

Tu kolego absolutnie nie masz racji.
    Weź pod uwagę że auta się poruszają ale powietrze jest "nieruchome przed pojazdami".
    Jedyna siła to fala powietrza wygenerowana przez jeden i drugi pojazd w trakcie mijania - odsyłam do podstaw fizyki ( ruchy falowe).
    Łatwiej to zrozumiec w odniesieniu do wody i łodzi podwodnych.

Co do wypowiedzi kolegi kondensator - przy takich założeniach nie powinnyśmy wsiadac do samochodów i nimi jeździc.
    Owszem antena magnesowa to zagrożenie ale więcej szkodzy przyniesie :
    -źle zamocowany bagaż w bagażniku
    -źle zamocowany bagaż w bagażniku dachowym
    -źle zamocowany bagażnik dachowy
    -źle zamocowane rowery na bagażniku dachowym
    -luźne przedmioty na tylnej półce
    -łyse opony
    -zły stan techniczny pojazdu
    -zwyczajnie źle wyregulowane światła, brudne i zaparowane szyby
    itp.

Stawiam że w wyniku wyżej wymienionych powodów więcej osób ucierpiało niż od magnesówek.

Prawidłowo zamocowana antena magnesowa na oczyszczonym dachu z odtłuszczoną podstawą nie jest aż tak niebezpieczna.
    Nie ma takiego hamowania podczas którego by odpadła.
    A jeśli dojdzie do wypadku podczas którego odpadnie to obawiam się że uczestnicy nie ucierpią od anteny tylko od sił działających podczas samego zdażenia.
    -------------------------------------------------------------
    I na koniec- jeżdżę po kraju i za granicami ( prawie zawodowo) od 14 lat i zrobiłem już ponad milion kilometrów.
    W tym czasie widziałem sporo śmierci i wiem co to jest prędkośc i jakie niesie ze sobą zagrożenia.
    Niestety muszę jeździc a że mam służbowe auto to nie mogę zamontowac anteny na stałe.

Wbrew pozorom z mojego postu może wynikac że jestem piratem drogowym - nic bardziej mylnego - po prostu czasami jak się wyprzedza kilka tirów na autostradzie to zawsze trafi się debil który miga światłami bo go "blokuję" i trzeba chilowo jecha więcej niż dozwolone 130 km/h.

To właśnie dlatego aby innym nie zrobic krzywdy chcę miec antenę która nie odpadnie.

Ważne jest zachowanie kierowcy po odpadnięciu anteny- wtedy kategorycznie nie wolno hamowac - tylko stopniowe zwalnianie nie zrobi z anteny pocisku .

Na koniec - jeśli znacie sposoby zamocowania anteny bez inwanzyjnie dla auta - chętnie skorzystam ( skoda kombi) .

0
  • #5 18 Lip 2008 18:56
    SP5IT

Wszystko pięknie, znajomym anteny odpadały przy mijaniu się z ciężarówką przy prędkości 70km/h.
    Koszy uchwytu rynienkowego w porównaniu z wybitą szybą i porysowanym lakierem jest znikomy.
    Poza tym kabel idący do magnesu ładnie wyciera lakier na swej drodze :)
    Michał

0
  • #6 18 Lip 2008 19:39
    gregorio27
    Poziom 31  

Hustler IC-100 raczej nie odpadnie nawet przy dachowaniu :) Podniosłem nim
    kompa trzymając za bat:)

0
  • #7 18 Lip 2008 21:28
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 18 Lip 2008 23:26
    emilxx
    Poziom 9  

Witam tak dla przykładu podam że mam ml 145 i ww passat i nigdy mi nie spadła jeszcze a jeżdzę po Niemczech z prękoscia nieraz 190/200 i nic.Dodam że antenka jest na środku dachu .pozdro

0
  • #9 18 Lip 2008 23:37
    tom.jak
    Poziom 18  

Wszystko zależy od średnicy magnesu, ewentualnie od jego typu (krótko - zależy z jaką siłą "trzyma") dla ML-145 wg mnie powinien mieć co najmniej 14 - 16 cm średnicy, przy mniejzych średnicach przydałby się magnes neodymowy. Podkładka gumowa musi być z bardzo cienkiej gumy, kiedyś widziałem jak pod magnesem nic nie było (poza cienką folią aluminiową) a na karoserii był naklejony krążek z folii zabezpieczjącej. Przy dużym magnesieważne jest aby przylegał całą powierzchnią do karoserii, dlatego najlepiej jak umieścimy magnes na płaskiej powierzchni.

0
  • #10 19 Lip 2008 08:10
    rubens

janc1957 napisał:

Zadam ci kolego inne pytanie.
    Widzialeś auto trafione magnesem? Nie chciej tego widzieć, Wybita szyba i szczęście że nikt z pasażerów trafionego auta nie ucierpiał.

Jak czytam takie posty, to brak mi słów na głupotę ludzką.

Sory kolego - zastanów się co piszesz.
    Masz chyba kłopoty ze zrozumieniem tego co napisałem.
    Krótko- z danych statystycznych wynika że więcej szkody przyniosły wymienione przeze mnie czynniki niż anteny.
    Podczas tego miliona widziałem skutki praktycznie wszystkich tych czynników ( ale jakoś nie widziałem szkody wyrządzonej przez antenę).

To że Ty widziałeś taki skutek - statystycznie oczywiście jak najbardziej możliwe.
    Weź pod uwagę jeden fakt - ilu użytkowników "stawia" magnesówkę na brudnym dachu, gdzieś na jego pochyłości gdzie brak dobrego przylegania, na podstawie która jest zafajdana.
    Wiadomo ze nawet ostre hamowanie i antena zachowa się jak pocisk.

Tak więc to "normalne" że na kilka milionów anten i zdarzeń drogowych coś złego się zdarzy.

Na koniec Twój post nic nie wnosi do tematu.
    Jak już jesteś taki pragmatyczny - lepiej było podpowiedziec o co prosiłem na końcu :

Na koniec - jeśli znacie sposoby zamocowania anteny bez inwanzyjnie dla auta - chętnie skorzystam ( skoda kombi) .
    ----------------------------------------------------------------------------------

Wracając do tematu- EMILXX - ML145 były w kilku wersjach min. Sirio i Midland .
    Moja to Midland i niestety jest ona dłuższa niż Sirio.
    Rozmawiałem wczoraj z kolegą, on ma Sirio i nie odpada nawet przy 200km/h ( Ford Mondeo).
    Wygląda na to że te kilka cm robi różnicę.

Jeśli chodzi o wymianę podstawy - to jest to bardzo zasadne tyle że chyba bardziej będzie się opłacało kupic jednak nową.
    Poszukam.
    Dzięki za odpowiedzi.

0