Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KX-FLB 803 - Kiedy wymienić bęben światłoczuły

toja100 18 Lip 2008 12:08 6720 5
  • #1 18 Lip 2008 12:08
    toja100
    Poziom 11  

Witam

Czy może mi ktoś powiedzieć kiedy trzeba wymienić materiały eksploatacyjne?
    Fax wyświetla komunikat o zużytym bębnie światłoczułym. Czy koniecznie muszę go wymienić, czy można poczekać? Jak tak to jak długo można z tym zwlekać?
    Co do tonera to rozumiem, że wymieniać jak przestanie drukować.
    Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

0 5
  • #2 18 Lip 2008 15:50
    maniek1987y
    Poziom 17  

Bęben światłoczuły (OPC) wymień kiedy po regeneracji tonera będzie źle drukować, co jakiś czas się zużywa ale ciężko przewidzieć kiedy, jak zacznie robić jakieś paski lub kropki, a nie będzie to wina czegoś innego, wtedy bedzie trzeba wymienić bęben światłoczuły.

0
  • #3 18 Lip 2008 23:43
    horse667
    Specjalista - kserokopiarki

OJ chyba Maniek cos pomieszałeś, ale ogólnie byłes blisko. Po prostu bęben wymienisz wtedy, kiedy uznasz, że faxy(wydruki-kopie), nie będą spełniały twoich oczekiwań. Komunikat, nie blokuje pracy urządzenia, ale z doświadczenia wiem, że te bębny długo nie wytrzymują. (tzn po komunikacie, dość szybko jakość wydruków spada).
    Pozdrawiam horse
    P.S. Jakbyś zdecydował si e na wymianę, to radzę to połądczyć z wymianą tonera, bo w starym bębnie toner jest nie do odzyskania.

0
  • #4 19 Lip 2008 13:54
    maniek1987y
    Poziom 17  

jezeli chodzi o faks to w wiekszosci jest to tekst więc jakość nawet słaba na tekście bedzie OK. Więc dopiero kiedy bęben OPC zużyje się do tego stopnia, że będzie robić nieporządane skazy na wydruku to według mnie dopiero wtedy opłaca się wymieniać wałek. Czysta oszczędność:)

0
  • #5 19 Lip 2008 22:56
    jacekc3
    Poziom 20  

Jeżeli dobrze pamiętam to te faxy wyświetlają trzy komunikaty . Pierwszy to , że bęben jest mocno zużyty drugi wymień bęben (komunikat wyświetla się i gaśnie) są to komunikaty ostrzegawcze a gdy wyświetli się "wymień bęben" na stałe to fax zablokuje się. I należy włożyć nowy bęben.

0
  • #6 24 Lip 2008 17:26
    toja100
    Poziom 11  

Wielkie dzięki za informacje.

Więc używam do bólu (nie mojego hehehe).

Jeszcze raz dzięki.
    Zamykam temat.

0