Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

licznik vw vento - wskaźniki

baraka 18 Jul 2008 12:31 2675 8
    baraka
    Level 18  
    witam
    vw vento 1.9TDI 94r

wskaźnik temp wskazuje zbyt małą temp ( 70 °C- wiem że temp jest troche wyższa , max jaką wskazał to niezupełnie 90°C , potem spada ,wentylator załącza się ok 80 °C)
    wskaźnik paliwa też oszukuje , zatankuje paliwo do pełna a on pokazuje mniej ( pomiędzy przedostatnia kreską a pełnym zbiornikiem) , jak wskazówka wskazuje rezerwę to mam w zbiorniku ok 17 litrów paliwa
    rozbierałem pływak w zbiorniku - jest ok
    co może być przyczyną , może już ktoś miał taki przypadek
    pozdrawiam
    damcio69
    Level 15  
    wygląda jakby sama wskazówka była przesunięta na ośce. jeśli to nie silnik krokowy, który ma autokalibrację to wystarczy przesunąć wskazówkę.
    makarena
    Level 15  
    damcio69 wrote:
    wygląda jakby sama wskazówka była przesunięta na ośce. jeśli to nie silnik krokowy, który ma autokalibrację to wystarczy przesunąć wskazówkę.

Potwierdzam, rozbierz licznik i przekręć wskazówkę do wybranego przez siebie meijsca.
    Kiedy poczujesz opór :) kręć dalej - nic się nie urwie.
    baraka
    Level 18  
    witam
    postaram sie jutro rozebrać i sprawdzić , powinno być 5 v tak???
    może był rozbierany licznik, spradzę i odpiszę
    dzieki za odpowiedzi
    pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    baraka
    Level 18  
    witam
    serdeczne dzięki za informację że ma być 10 v, nie udało mi się sprawdzić wczoraj ani dziś , rozbiorę w przyszły wekend i dam znać
    pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    baraka
    Level 18  
    makarena wrote:
    damcio69 wrote:

Potwierdzam, rozbierz licznik i przekręć wskazówkę do wybranego przez siebie meijsca.
    Kiedy poczujesz opór :) kręć dalej - nic się nie urwie.

przekręciłem wskazówkę od temp i coś pstryknęło , wskazówka patrzyła na dół , później przekręciłem w lewo i wróciła na właściwe miejsce ( ze wskazaniem nic się nie zmieniło)
    stabilizator ok 10V
    można podwadzić i ściągnąć wskazówki , czy moze jest inny sposób?????

pozdrawiam