Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejściówka VGA->Svideo na AD724 i inny kwarc...

mardar 18 Lip 2008 16:35 2703 2
 • #1 18 Lip 2008 16:35
  mardar
  Poziom 21  

  Witam, ostatnio po porządkach znalazłem tarą uszkodzoną kartę graficzną z wyjściem Svideo. Gdy bliżej się przyjrzałem okazało się że ma ona w sobie układ AD724rj, więc od razu wpadłem na pomysł żeby dorobić przelotkę z tvoutem do laptopa:D Po przejrzeniu elektrody znalazłem fajny schemacik:
  Przejściówka VGA->Svideo na AD724 i inny kwarc...
  Wszystko byłoby fajnie gdyby nie to że nie mam rezonatora 4,43MHz do do najbliższego sklepu z zaopatrzeniem to mam spory kawałek drogi. Z tego co się orientuje to wartość tego rezonatora odpowiada z rodzaj sygnału na wyjściu ntsc/pal. Tak więc moje pytanie brzmi następująco skąd taki kwarc można wymontować, ewentualnie czy zamiast tego można było by dać jakiś generatorek na bramkach z innym kwarcem?

  0 2
 • Pomocny post
  #2 18 Lip 2008 17:13
  Pi-Vo
  Poziom 37  

  Taki kwarc należy do najtańszych i najpospolitszch.Nie kombinuj z innym bo po inny masz tak samo daleko.Ja takich nawet nie wylutowuję tylko idą z płytkami do śmieci bo mam już ich za dużo a rzadko się przydają.Można je wylutować ze starych płytek dekoderów PAL (albo TV) i VCR.Jak nie masz nic takiego do demontażu to zaczekaj na okazję i kup w sklepie.

  0
 • #3 18 Lip 2008 19:41
  mardar
  Poziom 21  

  Dzięki, poszedłem na strych po stary magnetowid i faktycznie znalazłem chyba taki jak mi potrzeba.

  Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

  Układ niby działa ale... obraz na tv jest przedstawiony tak jakby x5 tzn obraz wygląda tak jakby była za duża rozdzielczość albo częstotliwość odświeżania podobnie jak w monitorach crt... co może być tego powodem? wartości elementów dałem takie jak na schemacie, sygnał wyjściowy podawany jest na wejście modulatora ze starego magnetowidu.

  0