Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Twoja komórka" i UNIVERSAL-SIM - OPIS !!!

gsm-sklep 18 Lip 2008 16:39 9543 47
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 18 Lip 2008 18:15
    dziekanone
    Poziom 29  

Chciałbym zobaczyć tego człowieka...

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 19 Lip 2008 19:55
    Nosek1
    Poziom 28  

Ja i tak uwazam ze to zadne rozwiazanie.Karta pocieta sklada sie to pewnie jakby chcialo a niemoglo itd.Jak ktos jest powazny to woli zdjac sima i miec glowe spokojna.No chyba ze ma u operatora ktory kodow nie sprzedaje i nie ma mozliwosci zdjecia simlocka zadnym sprzetem.Osobiscie jak bym prowadzil sklep to bym tego nie sprzedawal bo uwazam to za psucie rynku ale to jest moze tylko moje zdanie...

0
  • #4 19 Lip 2008 21:23
    fingusio
    Warunkowo odblokowany

Żałosne takie tematy są. Sami podcinacie gałęź na ktorej siedzicie i z ktorej zyjecie.

Produkujecie boxy, tym samym powodujecie że coraz mniej ludzi kupi je. Bo poco mamy kupować nowe produkty jak kazdy czlowiek zadarmo sobie zdejmie locka. Okradacie samych siebie ehh. Bez daleszego komentarza.

ps. dlaczego moj post wczesniejszy zostal skasowany? Czyżby forum bylo skorumpowane? :D

0
  • #5 19 Lip 2008 21:34
    Nosek1
    Poziom 28  

Czyzby kazdy moderator dostal po xsimce??Osobiscie nikomu tego nie polecilem.U mnnie w miescie jeszcze jedna osoba ma serwis i kiedys zgadalismy sie o tych xsimkach i doszlismy do wniosku ze to jest jednorazowy zarobek i psucie rynku sprzedawanie tego.Lipne jest to ze kosztuje to teraz grosze gdyby kosztowalo ~100 to byloby tylko rozwiazaniem na telefony z ktorych zdjecie blokady na dana chwile jest niemozliwe.Ale nie ma co sie bac nie kazdy bedzie ganial wlasna karte sim z nozyczkami i tuczyl ja adapterem z ktorym pewnie w niektorych modelach wlozenie jej w prowadnice graniczy z cudem :) A zreszta serwis gsm to nie tylko simlocki ale i naprawy sw i hw a na to nie pomoze cudowny adapter no chyba ze crackowany program i kabel usb ale w wiekszosci przypadkow programy te maja duzo wad poza jedna zaleta ze sa za free.

0
  • #6 20 Lip 2008 02:55
    koojot
    Poziom 14  

Widze ze pampersy pelne:) brawa dla autora postu:)

0
  • #7 20 Lip 2008 08:07
    vielki
    Poziom 21  

Xsim to nie koniec GSM ;)

zbyt czesto sie psuje ;)
    wizja wydawania 15 x n - razy...
    w koncu ktos bedzie chcial sie pozbyc locka a nie jakas glupia karta ;)

0
  • #8 20 Lip 2008 12:09
    fingusio
    Warunkowo odblokowany

@koojot
    Nikt nie ma pampersa pelnego bo jak narazie to nie zawojowalo az tak rynkiem ze trzeba zwijać sie z interesem. To jedynie psuje rynek i tyle.

@vielki
    Dokladnie jak mowisz......

0
  • #9 20 Lip 2008 20:43
    J_Bravo
    Poziom 27  

vielki napisał:
    Xsim to nie koniec GSM ;)

zbyt czesto sie psuje ;)
    wizja wydawania 15 x n - razy...
    w koncu ktos bedzie chcial sie pozbyc locka a nie jakas glupia karta ;)

Po co zdejmować simlocka skoro wystarczy głupia karta?
    A co do psucia sie to jest gwarancja. wiec twoja wizja jest błędna.
    No i to co najważniejsze Pozostaje gwarancja na telefon.

0
  • #10 20 Lip 2008 21:42
    Nosek1
    Poziom 28  

Gwarancja na xsimke??Hmmm ciekawe kto na to daje gwarancje?Ciekawe czy ja uwzgledni jak Ci sie popsuje bo sie wygiela pare razy?Ciekawi mnie tez kto pozniej naprawi rynek jak sie zepsuje??Mowiac brzydko nie robi sie do wlasnego gniazda.Nikogo nie mam zamiary przekonywac co jest lepsze bo to nie ma sensu bo znowu mowiac brzydko prawda jest jak du*a-kazdy ma swoja.Pozdrawiam

0
  • #11 20 Lip 2008 21:51
    andreee
    Poziom 24  

oj nie mowcie strach zaglada w wasze oczy oczy panowie serwisanici a powiem tylko tyle ze xsim to bardzo dobre rozwiazanie bo nie traci sie gwarancji i jak karta nie obsluguje danego modelu wystarczy zwykle jej update. powtarza sie sytuacja: jak wtedy co heyah sciagala simlocki za darmo tez zaczeliscie sikac ze strachu i byly robione jakies glupkowate akcje na forach. no i nie zabraklo oczywiscie wielu bluzgow w strone heyah

0
  • #12 20 Lip 2008 22:07
    Nosek1
    Poziom 28  

Wiesz jezeli Ty sie nie zajmujesz gsm to dla Ciebie jest lepiej ale nie ma na tym swiecie glupich jak juz tak sie rozejda,rozpowszechnia te xsimki i nikt nie bedzie chcial zdejmowac simlockow w co watpie to za wgranie oprogramowania lub naprawe hw zaplacisz 2 razy tyle ;) wiec nie wydaje mi sie zeby ktos mial strach w oczach jedynie mozna powiedziec ze nie jest to na reke :)

0
  • #13 20 Lip 2008 22:08
    TxT
    Poziom 23  

andreee napisał:
    oj nie mowcie strach zaglada w wasze oczy oczy panowie serwisanici a powiem tylko tyle ze xsim to bardzo dobre rozwiazanie bo nie traci sie gwarancji i jak karta nie obsluguje danego modelu wystarczy zwykle jej update. powtarza sie sytuacja: jak wtedy co heyah sciagala simlocki za darmo tez zaczeliscie sikac ze strachu i byly robione jakies glupkowate akcje na forach. no i nie zabraklo oczywiscie wielu bluzgow w strone heyah

a myslisz ze kto sciagal te simlocki dla heyah?? pierwszy lepszy laik?? heyah swego czasu dala dobrze zarobic.....

0
  • #14 20 Lip 2008 23:53
    matezzz
    Spec od GSM

@andreee; strach zajrzał w oczy transportowcom jak ceny ropy poszły w górę.
    a może się mylę i transport upadł?
    p.s. zdziwisz sie jak upadnie projekt twojej super-karty i zabraknie apdejtu.
    br

0
  • #15 21 Lip 2008 00:09
    andreee
    Poziom 24  

ale na razie wole tego uzywac niz bawic sie w simlocka i tracic gwarancje. powiem tylko tyle ze wystarczy ze unia wprowadzilaby dyrektywe mowiaca o tym ze operator nie moze zakladac blokady simlock na telefon. mialo tak byc pare juz pare lat temu. taki krok wystarczylby zeby wiekszosc z was poszla z torbami. oczywiscie tym z was kotrzy nie sa cwaniakami nie zycze zle...

0
  • #16 21 Lip 2008 00:31
    Nosek1
    Poziom 28  

Mysle ze dalsze ciagniecie tematu nie ma sensu bo widze ze kolega uwaza ze simlocki to chleb dla serwisow gsm.Co do blokad zakladanych przez operatorow to z jednej strony nie powinno ich byc bo to twoj wybor jaka karte do niego wlozysz a z drugiej strony powinny byc zeby telefon byl przypisany tylko do jednego operatora.Prosty przyklad kupujesz samochod i masz w nim jakies nietypowe srubki??Czemu??A wlasnie po to zeby nie zarobil mechanik lub cwaniak jak wolisz tak go zwij tylko zeby ktos przyjechal do serwisu firmowego i zostawil u nich pieniadze tak samo operatorzy chronia sie simlockami miedzy soba.Ogolnie mowiac to jest temat rzeka "kto komu jak utrudnia zycie" :)

0
  • #17 21 Lip 2008 08:20
    gsm-sklep
    GSM Product Supporter

Chce tylko dodoac ze te universal sim zeby bylo smieszniej mozna programowac w kazdej nokii .
    Albo mozna w czytniczku za pare zlotych .
    Jak dla mnie to raczej chyba prosciej sie nie da .
    Co do tematu ... Mysle ze trzeba problem kart przyjac jako jedno z rozwiazan technicznych i na tym sie skupic . Dorabianie do tego jakiejkolwiek ( takiej cz siakiej ) ideologii jest tutaj bezceowe i kompletnie pozbawione sensu .
    Ale jest to tylko moja opinia i oczywiscie nie kazdy musi sie z nia zgodzic .

Pozdrawiam .

0
  • #18 21 Lip 2008 09:08
    newchief
    Poziom 28  

Ja osobiscie wcale nie sprzedaje wszelakich x- universal- yes- i innym -simów, jak mam sie po tygodniu użerać z klientem to wole nie zarobic paru groszy z tych x-simow, a to sie pani kontakty skasowaly, a to zasiegu nie ma po wycieciu itp..Nawet jeżeli X-simy zawojują rynek, w co wątpie, to wtedy wgranie PL, czy jakakolwiek naprawa SW bedzie kosztowac, jak juz ktoś powiedział, 2-3x co teraz..Rozmawiając z klientami, każdy normalny czlowiek woli zdjąc simlocka, chodz sa tez tacy co wola xsimy. Pojedziesz na granice RP, wrzucisz karte np O2,Vodafone i co? Karta nie działa i trzeba programowac..Dla mnie osobiscie bylby to duzy dyskomfort majac takiego xsima, wiec zawsze proponuje klientom zdjecia locka niz kupno xsima..

0
  • #19 21 Lip 2008 09:32
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

Te cale simki to dziadostwo jak dlamnie na poczatku moj szef je sprzedawal ale mu odradzile, klienci sie patrzyli na nas jak na rzeznikow widzac jak tniemy ich katry. Glupi przyklad, klient przyszedl z N958gb i niechcial sciagac loka, to kupil simke przeciol sobie sam karte (telefon oczywiscie dzialal z nia), po 2 dniach przychodzi do nas ze mu tasma w noki poszla, ma zastepczy telefon D900 i niewie jak wlozyc/wyjac karte bo jest przecieta. Powiedzialem mu ze to jest wlasnie caly urok simek. Jak nokia wrocila z gwarancji, odrazu przyszedl z nowa karta sim od operatora, i powiedzial ze zaplaci nawet podwojnie za loka ale juz niechce ciac simki

0
  • #20 21 Lip 2008 09:53
    Gogi123
    Poziom 24  

andreee napisał:
    ale na razie wole tego uzywac niz bawic sie w simlocka i tracic gwarancje. powiem tylko tyle ze wystarczy ze unia wprowadzilaby dyrektywe mowiaca o tym ze operator nie moze zakladac blokady simlock na telefon. mialo tak byc pare juz pare lat temu. taki krok wystarczylby zeby wiekszosc z was poszla z torbami. oczywiscie tym z was kotrzy nie sa cwaniakami nie zycze zle...

No i dobrze, bardzo dobrze. Powinniśmy pozamkac punkty wszyscy a wtedy nie zaplacisz u mnie 50zl za naprawe telefonu tylko 200-300 albo lepiej w autoryzowanym serwisie. Pamietaj ze "kij ma 2 konce" :D :D

co to simek zewsze da to troche po tylku, choc 5pln osiedlowi tez daja i jakos czlowiek zyje. Osobiscie nigdy bym tego nie zastosowal.

0
  • #21 21 Lip 2008 10:14
    gsm-sklep
    GSM Product Supporter

@poochone
    Fajny avatorek ... :)
    hhhmmm ... "serwis gsm" ??

0
  • #22 21 Lip 2008 10:44
    Nosek1
    Poziom 28  

Ja mam maly offtopic w tym numerze byl tez opis Nokia Fault Finder warte to jest tych ~200zł??Dziala to jakos znosnie i czy naprawde potrafi wskazac usterke??Pytanie do tych ktorzy tego uzywaja/uzywali.

0
  • #23 21 Lip 2008 10:52
    w1zard
    Poziom 11  

Ja używam UNIWERSAL -SIM do ściągania simlocków z SE patchem. :D

0
  • #24 21 Lip 2008 11:20
    mrrudzin
    Poziom 39  

Chłopaki moim zdaniem przesadzacie. Ktoś wymyślił "emulator" - ale nie oszukujmy się - 100% ludziów chcących zdjąć SIMa napewno nie będzie tego używało. Traktowałbym ten "proceder" na równi ze zmianą softu w telefonie. Kiedyś trzeba było mieć specjalny sprzęt - a teraz sporo rzeczy można zrobić przez kabelek dołączany do telefonu.
    Druga sprawa - przecież punkty GSM nie zajmują się jedynie zdejmowaniem simlocków... No i nie jest to główne ich zajęcie. Telefony się psują, spadają...
    A często zdarzy się ktoś kto nie potrafi wymienić baterii... a co tu mówić o wycinaniu "okienka w karcie" i montowaniu czegoś w gnieździe sim.
    No i w końcu trzecia - ten "emulatorek" kosztuje 40zł - czyli mniej więcej tyle co zdjęcie locka (chyba że jestem nie na bierząco). Jeśli ktoś nie ma pojęcia o ogólnie pojętej elektronice - będzie wolał zapłacić niż grzebać samemu...

0
  • #25 21 Lip 2008 17:33
    maxwell055
    Poziom 16  

Ja nie zajmuję żadnego miejsca w tym temacie ale chcę napisać co leży mi na wątrobie a i wam może to też się przydać. Zależy od tego jaka jest gwarancja - producenci telefonów ostatnio się z nią wycwanili dając możliwość bezpłatnej naprawy tylko przy wadach fabrycznych - 1:0 dla zdjęcia simlocka. Tylko że wady fabryczne nie zawsze pokazują się po godzinie czy chociażby dniu ale nawet po miesiącach użytkowania, dla tego warto czasem zachować gwarancję - 1:1. Poza tym jak na razie nam serwisantom może być nie na rękę tylko alledrogo, bo (bynajmniej w Szczecinie) na 10 serwisów które z ciekawości obszedłem xsima miał tylko jeden i tylko na zamówienie w dodatku za 120zł. A na alledrogo xsima możemy bez problemu kupić za ok 30zł.

0
  • #26 21 Lip 2008 20:56
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

gsm-sklep napisał:
    @poochone
    Fajny avatorek ... :)
    hhhmmm ... "serwis gsm" ??

Panie sklep o co sie panu rozchodzilo ?

0
  • #27 22 Lip 2008 10:48
    dariuszj
    Poziom 20  

Na alledrogo trzeba doliczyć jeszcze koszt przesyłki często nawet 15 zł. Poza tym oferta różnych odmian uniwersal, x-sim, tornado-sim, turbo-sim, alpha-sim i wiele innych reklamowanych jako najlepsze praktycznie uniemożliwia prawidłowy dobór takiej karty do swego fona przeciętnemu Kowalskiemu. Po zakupie można się zdziwić, że karta nie działa. Z programowaniem większości to też niezła ściema. Reasumując trzeba się zastanowić nad zakupem tego czegoś.

0
  • #28 23 Lip 2008 19:52
    arecki09
    Poziom 17  

Witam ja jestem przeciwny waszej teorii ja nawet nie dawno kupiłem tornado do mojej N95 8GB i działa naprawde dobrze. Kosztowała mnie 20zł. i przesyłka gratis. jak karta doszła od razu przyiołem swoja stara podłożyłem tornado i działa jak ta lala uzywam już ponad pół roku i działa bez zarzutu. wideorozmowy czy transmisja danych idzie idealnie. ustawienia od operatora tez przeszły. Jest to lepsze od bulenia 300zł. jak w nie których komisach sobie krzycza za sima z tego fona. I nie traci się gwarancji. No i nie ingeruje się w telefon. To jest naprawde lepsze.

0
  • #29 23 Lip 2008 20:31
    maxwell055
    Poziom 16  

Arecki musiałeś nieźle trafić... Tornado jest zaraz po x-sim więc też ma wyższą cene... ale jak na razie góruje x-sim 4 w cenie ok. 32zł... Zdecydowanie nie polecam NIKOMU kto by chciał kupić taką podkładkę turbo-sim. Telefon przy niej siada, zacina się, wyłącza... Turbo niestety tylko w nazwie... lepiej nie kierować się ceną, bo akurat te podkładki są najtańsze, a nie warte nawet tej ceny po której stoją...

0
  • #30 25 Lip 2008 15:28
    JALA
    Poziom 28  

Do złudzenia przypomina mi to temat z klonami boxów z przed lat... Podobne odezwy od narodu były a efekt jaki tego? Takii, że wiekszosc osob, ktore kupiły klona, predzej czy pózniej kupowaly oryginał... i tak samo z kartami... Ci co teraz kupią kartę, predzej czy pozniej beda tez sciagac simlocka bo jak to ktos zauwazyl, karta jest karta, jest to swojego rodzaju "myk", a "myki" maja to do siebie, ze nie zawsze dzialaja tak, jak bysmy to sobie wyobrazali i jak bysmy chcieli. To komus cos sie zepsuje, to nie bedzie dzownic itp itd.

0