Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

amilo pro v7010 wymiana procesora,ciągła praca wentylatorów

18 Jul 2008 20:21 3037 2
  • Level 12  
    Witam,

Wszem i wobec wiadomo o prądożerności jak i "wiecznej" pracy wentylatorów w tym sprzęcie .
    Poszukuję możliwości wymiany Celerona D 2.53 Ghz na inny.W desperacji, dopuszczam obniżenie taktowania do ok. 1,5Ghz .Rozważam również zamianę na jakiś Pentium IV mobile.Miałem okazję sprobować z Mobile IV 3.2 Ghz /533 Mhz ,lecz bios nie rozpoznał procesora.Jaki max procesor bios v.1.10 rozpoznaje?
    Co instrukcja,to rożne dane ,raz piszą max 2.8Ghz a gdzie indziej 3.06Ghz.
    Czy częstotliwość magistrali 533 Mhz jest jedyną ,jaką obsługuje ten lapek?
    Czyszczenie wentylatorów i wymiana pasty pod procesorem, nic nie daje.
    Czy płyta główna stosowana jest w innych laptopach ,z których można by "zapożyczyć" bios aby rozpoznawane były inne procesory lub mieć dostęp do większych ustawień z poziomu biosu ?

Chipset:
    ATI RC300ML + IXP150 (ATI Mobility Radeon 9000IGP)
  • Level 35  
    Witam, być może uszkodzony masz hot-pipe - nie wiem jak to napisać, chodzi mi o radiator procesora , przez niego przebiega taka rurka która przenosi ciepło na koniec radiatora do żeberek które to natomiast chłodzone są wentylatorkiem .Bywa że po prostu rureczka ta przestaje działać i nie odprowadza ciepła , musiałbyś ,, ręcznie'' ocenić czy ciepło to jest przenoszone na koniec radiatora - to na temat skuteczności chłodzenia .Nie wiem czy można obniżyć parametry programowo , poszukaj w internecie programu , tylko procesor powinien być typu mobile , nie wiem czy na tym da się obniżyć zegar na mniejszy.
  • Level 12  
    misiupan wrote:
    Witam, być może uszkodzony masz hot-pipe .

Mierzyłem czujnikiem -sprawny.
    Te typy tak mają z wentylatorami.Procki właściwie to konstrukcja pod destopy z dodanym SpeedStepem.

Otrzymałem dziś ten procesor http://www.cpu-world.com/sspec/SL/SL7NA.html niby zgodny (podstawka 478-pin FC-mPGA4) z tym co w instrukcji Mobile Intel® Pentium® 4 532 GHz 3.06 GHz i ...
    coś tam bios ruszył. Bynajmniej wentylatory chodzą inaczej, niźli przy tamtych prockach z którymi próbowałem a i ruszył CD przy probie live-linux . Lecz nie ma obrazu ni na matrycy jak i na wyjściu zewnętrznym ( sprawne, na celku wszystko działa) .Przełączanie klawiszami funkcyjnymi nic nie daje .
    Jakiś mikroprzełączników przy gnieździe procesora jak i w okolicach chipsetu nie znalazłem.
    Płyta ma najnowszy bios 1.10 .
    North Bridge ATI RC300M/RS300M
    Supported FSB Speeds FSB400, FSB533, FSB800
    Laptopy z 3.06 ghz maja na naklejce obudowy takie oznaczenia: LKN:POL-149532-001 , mój LKN:POL-149325-002, ale sadze ze płyta główna ta sama.

Kurna ,musi być na świecie odpowiednik tego sprzętu.
    OEM Quanta KN3
    HP Pavilion zv5xxxx -szukam tego z ati900/9100
    MaxSelect Expert 910 - w "braterskim kraju" za Bugiem
    P.S
    Szykuję się do foto manual,jak lapka w 6 min rozebrać,wymienić proca 2min,złożyć drugie 6 min. :rotfl:

Rzuciłem ten temat, również na niemieckim forum fujitsu-siemens.

Wyczerpałem pomysły dlaczego nie dziala.
    Nie ma na forum fachowca-serwisanta ,biegłego w księgach ? 8-O