Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektryczne szyby z pamięcią - Passat 98r.

ElFi 19 Feb 2004 00:40 2935 3
 • #1
  ElFi
  Level 12  
  Witam!

  Można zakodować moduł komfortu w takim Passacie dla szyb z pamięcią i bez (standard). Prosiłbym o sugestie czego dotyczy ta pamięć szyb i czy zadziała to na standardowym module komfortu (1J0 959 799F) czy trzeba jakiegoś innego - choć z tego co się orientowałem to inne moduły mogą mieć autoalarm czy pamięć położenia lusterek w zależności od ustawienia fotela kierowcy ale wyróżnika w postaci pamięci (ustawienia?) szyb nie znalazłem.

  Pozdrawiam!
  Marek
 • #2
  w1m
  Level 14  
  Pamięć szyb dotyczy takiej sytuacji :
  Szyby otwarte w jakimś dowolnym położeniu , wychodzisz z samochodu
  zamykasz zamek szyby zamykają się (system comfort) wracasz w przeciągu krótkiego czasu np 1h otwieracz zamek szyby opuszczają się do tejsamej pozycji w której były otwarte poprzednio ( dobre latem gdy prawie cały czas mamy otwarte okna)
 • #3
  ElFi
  Level 12  
  Przy klimie to już nie jest takie konieczne... Ciekaw jestem czy w standardowym module komfortu jest ta pamięć - chyba zaraz pójdę do auta i przekoduję - zobaczymy co się stanie;)

  Pozdrawiam!
  Marek
 • #4
  ElFi
  Level 12  
  ... no i przekodowałem na szyby z pamięcią... i co?, niby nic się nie zmieniło. Szyby jakoś nie pamiętają swoich poprzednich położeń, więc odczytałem pamięć usterek i wtedy wszystko się wyjaśniło.

  Pojawił się błąd: 01335 - Drivers Seat/Mirror Position Control Module (J543) - No Communications

  czyli brak komunikacji z elektrycznym siedzeniem kierowcy, w którym znajduje się pamięć położenia fotela, lusterek i ... szyb.

  Piszę o tym, bo kiedyś ktoś sugerował, że fotel ma tylko pamięć swoich położeń, natomiast pamięć dla lusterek jest w module komfortu. Okazuje się jadnak, że fotel (i tylko fotel) może pamiętać także lusterka i szyby.

  Dla kogoś kto montuje taki fotel (a ja mam zamiar i bałem się już o wymianę modułu komfortu) jest to istotna informacja.

  Pozdrawiam!
  Marek