Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modyfikacja kitu AVT2312 - inteligentny przedwzmacniacz

19 Lip 2008 01:45 2651 4
  • Poziom 18  
    Witam wszystkich.

Chciałem wykonać stereofoniczny przedwzmacniacz mikrofonu do komputera.

Moja karta muzyczna obsługuje lewy i prawy kanał jako Audio / bias +5VDC w jednym (karta to zintegrowany ADI SoundMax).

Chciałbym wiedzieć czy istnieje możliwość podłączenia tego kitu bezpośrednio pod kartę muzyczną bez dodatkowego zasilania.

To link do PDF'a http://cyfronika.com.pl/kityAVT/avt2312pdf.pdf

Na schemacie ideowym (Rys. 5.) znajdują się pola P, O, C i O3 i stąd pytanie:

Czy istnieje możliwość wykorzystania tego układu używając jako zasilania wzmacniacza któregoś z kanałów (audio/bias) tz. połączenia któregoś z kanałów pod P i C oraz masy pod O i O3?

Chciałbym wykonać podwójną płytkę osobno dla lewego i prawego kanału - w planach jest też zastosowanie konkretnych wkładek mikrofonowych np. WM61A.

Coś jak na tym rysunku.

Modyfikacja kitu AVT2312 - inteligentny przedwzmacniacz

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

dreaper
  • IGE-XAO
  • Poziom 32  
    Na Twoim miejscu wykonalbym ten przedwzmacniacz ale podlaczyl go do wejscia liniowego w karcie z tego wzgledu ze jest ono stereofoniczne. Niewiele kart dzwiekowych posiada wejscie stereo dla mikrofonu. Pozatym wejscie liniowe ma mniejsza czulosc przez co unikniesz przydzwieku z otoczenia jak i slabo ekranowanych kabli.
  • IGE-XAO
  • Poziom 18  
    Ja mam tylko dwa gniazda wejściowe - słuchawkowe i mikrofonowe.

"Komputer jest wyposażony w stereofoniczne gniazdo
    mikrofonowe, które obsługuje mikrofony monofoniczne
    i stereofoniczne. Używanie aplikacji służącej do nagrywania
    dźwięku z zewnętrznym mikrofonem stereofonicznym umożliwia
    stereofoniczne (dwukanałowe) nagrywanie i odtwarzanie.
    Gniazdo mikrofonowe obsługuje mikrofony wyposażone we
    wtyk o średnicy 3,5 mm".

"Gniazdo słuchawkowe służy też do podłączania funkcji audio
    z urządzeń audio/wideo, takich jak telewizor czy magnetowid VCR."

W tej sytuacji Twoja propozycja jest trochę bez sensu, bo nawet gdybym podłączył mikrofon pod wejście słuchawkowe to i tak nie będę w stanie słyszeć co mówią do mnie inni np. na skype bo przy podłączeniu czegokolwiek (np. odtwarzacza MP3) przestają działać głośniki. O słuchaniu tego co mówię do mikrofonu w ogóle nie ma mowy - jedyną opcją jest rejestrator dźwięków. Oprogramowanie jest tak zrobione, że nie ma opcji słuchania dźwięków z mikrofonu "na żywo" bez modyfikacji sterowników, co może wiązać się z uszkodzeniem karty muzycznej. Poza tym podpięte mikrofony pod wejście słuchawkowe (Line-In) w ogóle nie dają się nagrywać (co innego MP3), czyli musiał bym kombinować zewnętrzne zasilanie, a tego nie chcę robić, poza tym jedyną opcją w tej sytuacji była by rejestracja dźwięku, a nie rozmowa "na żywo".

Teraz mam podpięte dwa mikrofony elektretowe i niewielkie szumy, przyciszając je i stosując przedwzmacniacz, który by je podbijał sądzę, że udało by mi się zniwelować lub wyeliminować ten efekt
  • Poziom 32  
    Zazwyczaj gniazdo sluchawkowe sluzy jako wyjscie dzwieku a nie jego wejscie. Pozatym KAZDA karta ma wejscie liniowe. Nie wazne czy jest nowa czy ma 15 lat.
    Jezeli twierdzisz ze masz tylko te dwa zlacza to powiedz chociaz czy sa one z przodu obudowy czy na tylnym panelu. Jakbys mogl jeszcze to podaj model plyty glownej/karty muzycznej jesli nie jest zintegrowana.
  • Poziom 18  
    Ale to jest przypadek nadzwyczajny - zmieniam dział, poza tym, ja chciałem wykorzystać napięcie bias, żeby nie robić dodatkowego zasilanie i nie mieszać się z kablami, a skoro Line-In jest nastawione na odbiór to napięcie trzeba będzie dać z np. USB. Gniazda są z boku, a konkretnie chodzi o notebooka, niestety w instrukcji nic więcej na ten temat nie piszą.

dreaper napisał:
    karta to zintegrowany ADI SoundMax