Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłaczyć alarm pod BSI (sygnał otwarcia drzwi)

DTaras 19 Jul 2008 12:21 4448 5
Optex
    DTaras
    Level 12  
    jak w temacie. Samochód ma osobno krańcówkę lewych drzwi, osobno prawych i w jakiś dziwny sposób podłączone boczne suwane. Potrzebował bym schematu lub porady w sprawie podłączenia sygnału otwarcia drzwi. Mam ochotę wpiąć się pod sygnał do kontrolki w liczniku lecz nie mogę znaleźć który to przewód. Taki bajer jak włączenie oświetlenia po rozbrojeniu mnie nie interesuje za bardzo ale to podłączenie to pryszcz.
    Który obwód odcinacie jako immo ??
  • Optex
    milejow
    Level 43  
    Jak masz problem z krancowkami(pewnie i z wiedza instalacyjna tez)to podepnij do alarmu cz.cisnieniowy.Poza tym moze napiszesz,jakie to auto(moze 807)?
  • Optex
    DTaras
    Level 12  
    jest to peugeot partner i to BSI w tym aucie steruje oświetlwniem wewnątrz
    jeżeli moja wiedza instalacyjna ma polegać na rozprowadzaniu po samochodzie setek kabli bez wykorzystywania istniejących to faktycznie byłbym słaby. Niestety nie posiadam schematu tego auta a dostęp do wykonania pomiaru i robienia doktoratu nad tą instalacją jest ubogi. Stad moje pytanie tutaj
    milejow
    Level 43  
    Widzisz,jesli mial bys pojecie,co to cz.cisnieniowy to nie pisal bys o rozprowadzaniu setek kabli po aucie.Ten czujnik reaguje na zmiane cisnienia powietrza wewnatrz zamknietego/zabezpieczonego auta.Tym samym otwarcie drzwi wywoluje zmiane cisnienia i wszczyna alarm.Do czujnika biegnie jeden cieniutki,3zylowy kabelek
    DTaras
    Level 12  
    znam zasadę działania tego czujnika ale chodzi tu o uzbrajanie przypadkowo rozbrojonego systemu. W tej chwili mam to pod zasilanie radia bo jest to najwcześniej obecne zasilanie po włożeniu kluczyka. Można by się pokusić o podłaćzenie w inne miejsce ale i tak trzeba przekręcic kluczyk zatem tu było łatwiej. Kiedy będę miał podłaczone drzwi to po rozbrojeniu wystarczy je uchylić aby deaktywować automatyczne uzbrajanie i nie zatrzasnąć przypadkowo kluczy. Po to się z tym babram.