Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona elektronika w Samsung HD160JJ (SATA)

speedy9 19 Lip 2008 15:20 6392 11
  • #1 19 Lip 2008 15:20
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Witam

Po podłączeniu zakupionej na Allegro przejściówki USB -> SATA dym poszedł zarówno z zasilacza tej przejściówki jak i z mojego dysku wspomnianego w temacie.
    Po dokładniejszym obejrzeniu zauwazyłem, że spalił się (dosłownie) jeden element. Szukałem w katalogach z oznaczeniami elementów SMD, ale nic mi to nie dało. Chciałbym go wymienić i zobaczyć czy dysk ruszy.
    Dysk po podłączeniu zasilania nie startuje.

Będę wdzięczny za pomoc, bo może wystarczy wymienić ten element.
    W razie potrzeby mam zdjęcia w wyższej rozdzielczości.
    Element jest biegunowy i ma oznaczenie 532.

0 11
  • #2 19 Lip 2008 15:30
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 19 Lip 2008 23:19
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Dzięki za szybką odpowiedź :)
    Miałeś rację, uszkodzony jest jeden transil i jeden rezystor zerowy (te po prawej). O ile z rezystorkiem nie ma problemu, to o jaki transil mam pytać w sklepie? Na diodzie jest tylko oznaczenie 532...

Zauważyłem jeszcze logo ON - ON Semiconductor ale niestety na ich stronie nie udało mi się znaleźć odpowiedniego elementu.

0
  • #4 20 Lip 2008 07:46
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 20 Lip 2008 12:09
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Wolałbym jednak mieć jakieś zabezpieczenie... ;) bo w zasadzie na danych na tym dysku mi nie zależy. Zależy mi by dysk działał. Zworkę zawsze mozna wlutować. Jakie parametry powinien mieć taki transil?

0
  • #7 20 Lip 2008 12:48
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Fakt, jest takie oznaczenie: LEM•
    Czyli to będzie model 1SMB12AT3
    Nie wiem co oznacza ta literka "M", bo w PDFie jest napisane, że oznaczenie ma 2 znaki.
    Faktycznie mówiłem o zworce zamiast transila :oops: ale byłoby chyba "zwarcie" ;)

0
  • Pomocny post
    #8 20 Lip 2008 12:53
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 23 Lut 2009 19:26
    pazu111
    Poziom 2  

Witam jestem nowy na forum, i chcialbym sie dowiedziec, jaka elektronike moge wlozyc do dysku w zastepstwie, model dysku to: samsung hd 160jj (160gb, 7200rpm, 8mb, rev.A pisze pod spodem), reszta numerkow widniejacych na dysku

1. (hd160jj)
    2. e-h011-05-0397(B)
    4. 2005.11

nr s/n : so8hj1uybo2050

prawdopodobnie jest to elektronika, nie widac dysku przy starcie systemu. nic sie nie odpala. dysk nie upadl, nie ma mechanichnych uszkodzen o ktorych bym wiedzial. Stad moja prosba o namiar servisu lub elektroniki w obrebie slaska - katowic.
    dysk zaniosłem do znajomego w celu zgrania plików, wszystko było ok. po powrocie na chate podłączyłem dysk i już nie startował. dysk był niewidoczny w oknie startowym, zasilanie dochodzi bo głowica chodzi-wydaje 4krotny stuk. dysk po nieudanym uruchomieniu wziąłem do kumpla w celu sprawdzenia , niestety dysk również nie startował zgory dziekuje czekam na odp.

0
  • #10 23 Lut 2009 19:33
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 23 Lut 2009 20:08
    pazu111
    Poziom 2  

ja cie rozumiem ale mi nie chodzi o samo odzyskanie danych ja chce naprawić dysk<ale potrzebuje do tego elektroniki a nie moge znaleźć na allegro wiec moje pytanie jest następujące jaka elektronika (z jakiego dysku)podejdzie pod ten model o ile jest taka możliwość żeby ja podmienić albo gdzie moge ją znaleźć pomijając allegro dzięki z góry i prosze o odpowiedź która mi pomorze w wiekszym stopniu niż poprzednia.

0
  • #12 25 Lip 2011 13:39
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Anonymous napisał:
    Jaka zworkę Ty chcesz lutować i gdzie?
    Tylko mi nie mów ze zamiast diody transil.
    Oto specyfikacja ->
    http://www.elenota.pl/d.php?pid=134033&pdf=1smb5.0at3-d
    U Ciebie uszkodziła sie wersja 12V.
    Popatrz na swoim musi byc code LE to jest kod produktu

Wywaliłem ten spalony transil i działa. Nie ma tylko zabezpieczenia ;)

0