Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wejście liniowe w Grundig AD182M

BROWAReq 19 Lip 2008 15:35 3568 3
  • #1 19 Lip 2008 15:35
    BROWAReq
    Poziom 14  

Witam.
    Posiadam w swoim autku radio takie jak w temacie. Chcę dorobić w nim wejście AUX, żeby podłączyć mp3.
    Czytałem już wiele na ten temat i od razu piszę, że znalazłem taki post:
    CYTAT:
    Seria M:
    Układ TDA 1591 na płycie głównej radia.
    Na nozke 8 podaje sie mase to wtedy radio milknie a na nozki 9 i 12 podaje sie sygnal z zewnatrz. Wtedy nie trzeba stosować skomplikowanego wtyku MJ wystarczy zewrzeć 8 i gra.

Wszystko byłoby ładnie, gdybym tylko posiadał taki scalak u mnie w radio, niestety go nie ma
    :cry:
    Nie posiadam też schematu ideowego, więc jakby ktoś posiadał takowy to prosiłbym o info na pw.

Dzisiaj rozkręciłem radyjko i są tam następujące kości:
    TDA7427AD - AM-FM Radio Freq
    TDA1572T - AM receiver circuit
    TDA 7340G - Audio Signal Processor
    TDA 1593T - IF amplifier/demodulator for fm
    TFK - z oznaczeniami U4065B i 30401 - ?
    TEA0676T - dual preamplifier and eq for reverse tape decks
    24LC16B - eprom
    SAA6579T - RDS demodulator.

Czy można zamontować tutaj wejście AUX zamiast toru AM? wpinając się przed kość TDA 7340G w nogi 37 i 38 jako lewy i prawy kanał? czy trzeba coś jeszcze przerabiać? gdzie wtedy podać masę z mp3?
    A może jest możliwość wpięcia się w jakieś inne miejsce?
    z góry dzięki za pomoc

0 3
  • #2 21 Lip 2008 23:14
    BROWAReq
    Poziom 14  

W sumie temat można zamknąć. Przy próbie podpięcia się bezpośrednio do odlutowanej nóżki z AM niestety odłamała się ona tuż przy korpusie, więc podpiąłem się poprzez kondensatory 1µ do nóżek odpowiednio 35 i 36 masę prowadząc do nogi nr 6. Zamiast kasety słychać teraz mp3. Jak ktoś wie to proszę jeszcze o odpowiedź czy można odłączyć cały mechanizm tzn. odłączyć silniczek z kieszeni kasety żeby nie było go słychać?
    pozdro

0
  • #3 28 Kwi 2011 08:31
    muerte1981
    Poziom 8  

Witam,
    Ja odłączyłem cały mechanizm, tylko będziesz musiał ze sobą połączyć trzy przewody (pomarańczowy+żółty+zielony) no i niebieski z siwym tylko, że tam będziesz musiał zastosować włącznik który będzie symulował obecność kasety.

Podaj proszę dokładnie co należy i jak zrobić ponieważ moja wiedza na temat elektroniki jest słaba.

pozdr m

0
  • #4 28 Kwi 2011 12:25
    BROWAReq
    Poziom 14  

Witam.
    Odkopałeś tak stary temat, że ja sam o nim zapomniałem ;]
    Jeśli chcesz zrobić wejście aux w tym modelu radia to opiszę po krótce co i jak:
    Kasety nie musisz wyjmować - nie potrzeba - a nóż może kiedyś Cię złapie chęć posłuchania kasety ;d
    Na płycie głównej jest procesor audio o oznaczeniu TDA 7340g (możesz znaleźć jego notę katalogową i zobaczyć co i jak) -
    noga 2 - In L - wejście kanały lewego
    noga 44 - In R - wejście kanału prawego
    noga 6 - GND
    Możesz zrobic sobie na panelu przednim tak jak ja gniazdo minijack z wyłącznikiem. Od niego poprowadzić trzeba kable do ww. pinów. Podłącz je poprzez kondensatory np. 1 µF/25V.
    Podczas słuchania np. radia fm jeśli włożysz jacka do gniazda - radio fm zostanie odcięte, a z głośników popłynie muzyczka np. z mp3 czy z telefonu.
    Pozdrawiam - jeśli czegoś jeszcze nie kapujesz to pytaj śmiało - jak nie dziś to 3 maja będę dopiero.

0
  Szukaj w 5mln produktów