Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka bosch SGS 56A52 automatic

mkrzysm 19 Lip 2008 15:50 4036 2
  • #1 19 Lip 2008 15:50
    mkrzysm
    Poziom 9  

Mam problem ze zmywarką bosch SGS 56A52 automatic. Zaczęło się od tego, że nie pobierała wody a teraz program auto "wariuje". Po załączeniu wyświetla np.124 min a po ok 20 min. pracy na wyświetlaczu dolicza dodatkowy czas, nawet do 199. Ostatnia minuta trwa kilkanaście minut a czasami trzeba samemu zresetować program. Proszę o pomoc

1 2
  • #2 19 Lip 2008 16:32
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

mkrzysm napisał:
    Ostatnia minuta trwa kilkanaście minut a czasami trzeba samemu zresetować program.

Zdemontuj lewy bok zmywarki i wyczyść (rozbierając na części) element z rysunku oznaczony 263098. Jeśli problem nie zniknie to albo źle wyczyściłeś
    albo element do wymiany. Wyczyść przy okazji wąż który łączy w/w element z pompą.

zmywarka bosch SGS 56A52 automatic

mkrzysm napisał:
    Po załączeniu wyświetla np.124 min a po ok 20 min. pracy na wyświetlaczu dolicza dodatkowy czas, nawet do 199

Jeśli powyższy zabieg tego nie zmieni może to oznaczać uszkodzenie elektroniki.

0
  • #3 19 Lip 2008 16:48
    mkrzysm
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź. zrobię to co polecasz ale muszę jeszcze dodać, że po zmywaniu w zmywarce zostaje trochę piany i robiąc reset programu raz zrobiłem go nieopatrznie inaczej- trzymając przyciski resetu włączyłem zasilanie. zmywarka wyświetliła 3 i jakby zaczęła myć z tym, że trwało to ok 30 min.

1