Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

gramofon Marantz tt-42, parametr?

19 Jul 2008 17:09 2068 4
  • Level 12  
    Witam. W jaki sposób mogę sprawdzić czy ww. gramofon będzie współpracował z wzmacniaczem. Problem polega na tym że po podączeniu do wej. PHONO w wzmacniaczach (technics, sharp, panasonic) sygnał był bardzo cichy natomiast po podłączeniu do mini wieży uniwersum sygnał był prawidłowy. Zamierzam dokupić wzmacniacz Marantza i nie wiem jak sprawdzić czy sygnał będzie prawidłowy a z gramofonem nie wypada jeżdzić po sklepach. Dzięki
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ponieważ ten gramofon ma na wyposażeniu wkładkę typu MM, będzie prawidłowo współpracował z każdym wzmacniaczem, posiadającym wejście Phono o czułości ok. 5mV i impedancji wejściowej 47kΩ.
    Musisz czytać parametry wzmacniacza przed jego zakupem.

GM
  • Level 12  
    No to mam nadzieję że da się odczytać ze wzmacniacza taki parametr. Jeżeli byłby problem to czy mogę wymienić wkładkę na MC?
  • Helpful post
    Level 42  
    Wkładkę MC obsługują przeważnie tylko topowe wzmacniacze.

Każdy obecnie produkowany wzmacniacz prawidłowo obsługuje wkładkę typu MM lub niektóre także MC (występuje dodatkowy przełącznik z tyłu wzmacniacza lub mają osobne wejścia RCA)
  • Level 12  
    Dzięki teraz powinienem sobie dać radę w wyborze. Pozdrawiam.