Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowa lampa w Garażu

3-driver 19 Lip 2008 18:48 5543 13
  • #1 19 Lip 2008 18:48
    3-driver
    Poziom 12  

Witam czy wie ktoś może jak podłączyć dodatkową lampę w garażu mam kabel 3 żyłowy lampę tylko potrzebuje włącznika i teraz nie wiem który kabel do którego podłączyć ;/ ale może ktoś mi pomoże i będę wiedział Jak się nie mylę to wygląda to tak jak coś będzie nie tak to zmienię

https://obrazki.elektroda.pl/33_1216485706.jpg

• #2 19 Lip 2008 19:08
    michcio
    Poziom 33  

Jaka ta lampa? Podwójna (tzn. z dwoma grupami świateł)? Czy pojedyncza? Wyłącznik podwójny?

• #3 19 Lip 2008 19:34
    3-driver
    Poziom 12  

lampa z dwiema jarzeniówkami a włącznik pojedynczy po co podwójny ?

• Pomocny post
    #4 19 Lip 2008 20:48
    Popak
    Moderator DIY

Witam

Połącz tak jak na rysunku i będzie ok.

Czarny przewód to faza
    Niebieski przewód to zero robocze
    Zielony (żółto-zielony)przewód to uziemienie ochronne

Czarne kropki w puszcze to zaciski gdzie trzeba połączyć przewody.

Dodatkowa lampa w Garażu

Ps. Nie wiem ile masz bezpieczników na tablicy i do czego. Jeśli masz bezpiecznik od oświetlenia to podłącz się do nie go.

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #6 19 Lip 2008 21:16
    marian_em
    Poziom 25  

Jesli nie potrzebujesz zalaczac tych dwoch lamp oddzielnie to po prostu podepnij lampe rownolegle do tej istniejacej, jesli potrzebujesz dwoch oddzielnie wlaczanych lamp to tylko wez z tej puszki zasilanie (tak jak na rysunku powyzej).

• Pomocny post
    #7 20 Lip 2008 11:19
    jorgkrab
    Poziom 20  

Z tego rysunku wynika, że gniazda i oświetlenie są z jednego bezpiecznika. Czy tylko jest jeden? Może warto by to rozdzielić (gniazda i oświetlenie z innych bezpieczników). Do puszki hermetycznej powinno doprowadzać się cztery przewody. Schemat lączenia z oddzielnym wyłacznikiem powyżej od kolegi jest ok.

• Pomocny post
    #9 20 Lip 2008 21:39
    marian_em
    Poziom 25  

Czarny z wlacznika do czarnego w puszce, niebieski z wlacznika do czarnego z lampy a pozostale dwa z lampy to juz kolorami (tak jak jest na Twoim rysunku). Zolto-zielony z wlacznika przykrec do zolto-zielonego w puszce (koniec przy wylaczniku bedzie wolny, w niczym to nie przeszkadza).

• #10 04 Sie 2008 20:09
    3-driver
    Poziom 12  

marian_em napisał:
    Czarny z wlacznika do czarnego w puszce, niebieski z wlacznika do czarnego z lampy a pozostale dwa z lampy to juz kolorami (tak jak jest na Twoim rysunku). Zolto-zielony z wlacznika przykrec do zolto-zielonego w puszce (koniec przy wylaczniku bedzie wolny, w niczym to nie przeszkadza).

Czy to jest dobre połączenie tak mi sie wydaje że nie a nie chce juz drugi raz wywalić korków bo podłączyłem lampe do głównego zasilania i działała a jak chciałem juz zrobić włącznik to podłączyłem niebieski do niebieskiego w pusze i czarny do czarnego i było bum ;] małe :P i nie chce juz drógi raz wymieniać korków bo poszedł mi główny a nie w garażu prawdopodobnie powód tego był tak mi sie wydaje bo w lampie 1 nie miałem czrnego przewodu podłonczonego wogóle a w lampie 2 miałem 3 przewody

• #11 04 Sie 2008 20:14
    marian_em
    Poziom 25  

Przeciez jesli podlaczyles wylacznik "kolorami" do zasilania puszki to zrobiles zwarcie, oczywiscie zaleznie od tego jak jest podlaczony ( i w jakim jest polozeniu ) wylacznik. Ale skoro piszesz, ze wywalilo korki to miales pecha.

• #12 04 Sie 2008 20:21
    3-driver
    Poziom 12  

to co ma być tak jak napisałeś wyżej w poscie?:P tylko uwzglednij to ze lampa 1 jest podłonczona żółty i niebieski a czarnyu wolny i w drugiej tak samo mus byc?:P tak mi sie wydaje

• Pomocny post
    #13 04 Sie 2008 20:23
    marian_em
    Poziom 25  

Gdybys byl taki mily i wstawil do ostatniego posta ze dwa znaki przestankowe, bo nie bardzo wiem co mam odpisac ;)

• Pomocny post
    #14 05 Sie 2008 06:24
    jorgkrab
    Poziom 20  

Popatrz na te rysunek, który poprawiłem z paru względów (bezpieczeństwo i błędne łączenie kolorami przewodów).

Dodatkowa lampa w Garażu

Pamiętaj że przewód czarny w tej instalacji powinien być przewodem liniowym(faza) a niebieski neutralnym(zero). :D

Połącz tak jak narysowane i będzie działało.

Na przewód żółty połączony z niebieskim z wyłącznika w pierwszej puszce i przewód żółty połączony z czarnym od lampy w drugiej puszcze załóż czarne koszulki bo to przewody pod napięciem podczas pracy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME