Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw golf IV tdi czujnik temp. paliwa

19 Lip 2008 20:58 15080 9
  • Poziom 16  
    witam autko jak w temacie zapaliła sie kontrolka check engine podłączyłem do pod vaga i wyszedł błąd czujnik temperatury paliwa za wysoka wartość skrajna co z tym fantem zrobic?
  • Poziom 38  
    Sprawdzić. Czujnik znajdziesz pod deklem "sztelwerka" czyli nastawnika pompy wtryskowej
    Vw golf IV tdi czujnik temp. paliwa Potem wzdłuż przewodów aż do sterownika czyli na podszybie. Jakieś więcej danych, kod silnika albo moc albo czy to PD (chyba w Golfie były) czy pompa.
  • Poziom 2  
    Mam ten sam problem, silnik to też TDI (dokładnie 1.9, 130KM). Bardzo proszę napiszcie czego dotyczy zapalony CHECK ENGINE w tym modelu. Czytałem inne fora i są informacje że to może jakość ropy, ale tankuje na różnych stacjach i kontrolka nie gaśnie. Proszę poradźcie co tu robić?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    poldron napisał:
    Mam ten sam problem, silnik to też TDI (dokładnie 1.9, 130KM). Bardzo proszę napiszcie czego dotyczy zapalony CHECK ENGINE w tym modelu. Czytałem inne fora i są informacje że to może jakość ropy, ale tankuje na różnych stacjach i kontrolka nie gaśnie. Proszę poradźcie co tu robić?

Dotyczy wszystkiego co jest związane z silnikiem.
    Zrób diagnostykę silnika a dowiesz się, co jest przyczyną zapalenia się lampki.
  • Poziom 33  
    Może okreśłić na poczatek czy tdi czy tdi PD. Wiele to wyjaśni.
  • Poziom 2  
    wersja 130KM to inaczej 96 kW PD , taką wersje posiadam. Niestety nic mi to nie mówi a już napewno nie pomaga przy nadal świecącej się kontrolce "check engine"... Byłem na diagnostyce ale nie w autoryzowanym vw i większość mówi: JEŹDZIĆ DALEJ, ale ja chciałbym się dowiedzieć czy przypadkiem jak nie wybiorę się kiedyś w 500 kilometrową dróżkę, to ci sami pseudo diagności pomogą mi wrócić... ale nie na lawecie... pomóżcie zatem a myślę że problem nie występuje tylko u mnie
  • Poziom 15  
    Umnie w golfie 1,9 tdi z silnikiem AHF czujnik temperatury paliwa pokazuje -28 stopni vag nie znalazł zadnych błędów. Auto słabo pali na ciepłym silniku czy to może byc przyczyna. Czy może ktoś juz coś kombinował żeby zmienic dawkę startową paliwa ???
  • Poziom 14  
    Witam
    Dziś miałem mały problem bo autko zapaliło mi za 3 razem... Akumulator ma nowiutki i kręcił jak głupi dziś ale nie mógł załapać... W pracy jak auto juz stoi z 5h wystudzone podłaczyłem VAGa i sprawdziłem czy są błedy. Nie ma żadnych. Jedyne sprawdziłem w blokach pomiarowych kanał 007 czyli temperatury. I na zewnatrz w powietrzu zegary pokazywały ok -11 C, a Vag pokazywał temperatuta płynu chłodzącego była ok -12,6 w dolocie -8,1 natomist paliwa -5,4 (delikatnie skacząc czasem na -6 C. Jak doczytałem jesli VAG paliwa pokazuje -5,4 to jest uszkodzony. Czy to prawda i co jeszcze mogę zdiagnozować ? Aha TDZI z pompą VP37
  • Poziom 14  
    Ale czujnik raczej uszkodZony.... a reszta swoja droga chyba.