Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przeróbka kina domowego Philips LX8300SA na wzmacniacz 5.1

fraydi 19 Jul 2008 21:59 3892 0
    fraydi
    Level 16  
    Witam

Stałem się posiadaczem subwoofera z wbudowanym wzmacniaczem 5.1 z kina Philips LX8300SA.

Postanowiłem przerobić sam moduł wzmacniacza 5.1 tak aby można było podpiąć go np. do karty 6-cio kanałowej z komputera.

Jako że cały ów moduł sterowany był przez 36 pinowe złącze prosto z amplitunera okazało się to nie być sprawą prostą.

Po godzinach ślęczenia nad schematami najpierw doszedłem jak załączyć go w stan pracy ze stand-by'a, następnie sprawy takie jak złączenie wzmocnienia, itp. i wziąłem się za podpinanie sygnału audio. I tu prawdziwe schody...

Na płytce regulatora na którą szły przewody sterujące i sygnałowe znajdują się jakieś przedwzmacniacze na LM833 ale po podłączeniu do nich sygnału audio na głośniku pojawiają się "niezidentyfikowane" dźwięki. buczenie, charczenie, itp. a podpięcie się prosto do końcówki mocy sygnałem prosto z kompa obfituje w szumy i bardzo małą amplitudę sygnału wyjściowego.

Nie chcę bawić się w dodatkowe koszty i robić następnych przedwzmacniaczy, więc chcę wykorzystać jak najwięcej z tego co mam.

Więc na początek pytanie:

+ Czy konfiguracja w jakiej pracują LM833 jest normalna??

Załączam wycinki ze schematu całego kina.

1. obszar z LM833
    2. schemat blokowy strony audio

Czekam na pomoc.

1. Przeróbka kina domowego Philips LX8300SA na wzmacniacz 5.1

2. Przeróbka kina domowego Philips LX8300SA na wzmacniacz 5.1

===============================================
    Podaję link do całego schematu tego kina:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic836806.html

Może coś więcej pomoże.