Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka beko - jak sprawdzić termostat

Yari25 20 Jul 2008 13:00 27224 7
e-mierniki
 • #1
  Yari25
  Level 10  
  Lodówka beko nie wyłącza się czy jest możliwe aby alkochol który znajduje się w kapirali wydostał się na zewnątrz i teraz nie pracuje ona poprawnie ???
 • e-mierniki
 • #2
  libretto4
  Home appliances specialist
  Yari25 wrote:
  Lodówka beko nie wyłącza się czy jest możliwe aby alkochol który znajduje się w kapirali wydostał się na zewnątrz i teraz nie pracuje ona poprawnie ???


  Jaki alkohol?? Tam jest gaz i możliwe jest aby się wydostał ale jest go tak mało, że nie zauważysz tego ani nie odczujesz. Niewyłączanie się lodówki może być przyczyną uszkodzonego termostatu ale opisz lepiej jak chłodzi, jak mrozi, jak wygląda tylna ścianka w chłodziarce i ile lat ma urządzenie.
 • e-mierniki
 • #3
  Yari25
  Level 10  
  lodówka ma może troche ponad 2 lata ściana z tyłu jest cała zaszroniona ale chłodzi i mrozi bardzo dobrze z tym że jej nie wyłącza. rozebrałem termostat sprawdziłem miernikiem czy styki w termostacie się nie zawiesiły ale wszystko jest dobrze.
 • #4
  libretto4
  Home appliances specialist
  Szron na tylnej ściance nie powinien być zbyt gruby (jeśeli jest go ok 1cm to nie jest wporządku). Termostat wyłączy lodówkę dopiero wtedy, gdy tylna ścianka będzie mocno zmrożona na całej powierzchni układu chłodniczego (nie porównywać z powierzchnią tylnej ściany). W momencie jakiego kolwiek problemu z uzyskaniem odpowiednio niskiej temp termostat nie wyłącza się a lodówka mrozi na kość. Proponuję rozmrozić urządzenie i włączyć ponownie a wtedy się okaże - jak nie pomoże to już robota dla chłodniarza.
 • #5
  Yari25
  Level 10  
  jaka temperatura musi sie znajdować tam gdzie umieszczona jest kapirala aby wyłączył się termostat. Chodzi mi o min i max tej temperatury
 • #6
  cezet
  VIP Meritorious for electroda.pl
  To zależy jakie parametry miał ten termostat.Temperatura na parowniku od- 13 do -26st. ale jak to zmierzysz?
  Najprościej złożyć nowy termostat i będziesz miał pewność.Jak nie wyłączy do ubytek gazu.
 • #7
  Yari25
  Level 10  
  Stary termostat włożyłem do sprawnej lodówki która pokazywała na wyświetlaczu, że temperatura wynosi -21 stopni miernikiem wpięłem się na styki, które załączają silnik kompresora ale nic się nie zmieniało zały czas były zwarte.
 • #8
  iskrownik
  Moderator of Home appliances
  Jeśli by Ci uciekło medium które znajduje się w kapilarze termostatu to byś otrzymał stan - rozwartych styków czyli nie pracujące urządzenie.
  Pozostają opcje :
  1.niewielki ubytek czynnika

  2.blokada układu

  3.sprężarka traci na wydajności (prawdopodobnie masz sprężarkę serii
  MTH.... i z pewnością stawiam na to trzecie )