Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka beko - jak sprawdzić termostat

Yari25 20 Lip 2008 13:00 21968 7
  • #1 20 Lip 2008 13:00
    Yari25
    Poziom 9  

Lodówka beko nie wyłącza się czy jest możliwe aby alkochol który znajduje się w kapirali wydostał się na zewnątrz i teraz nie pracuje ona poprawnie ???

4 7
  • #2 20 Lip 2008 13:12
    libretto4
    Specjalista AGD

Yari25 napisał:
    Lodówka beko nie wyłącza się czy jest możliwe aby alkochol który znajduje się w kapirali wydostał się na zewnątrz i teraz nie pracuje ona poprawnie ???

Jaki alkohol?? Tam jest gaz i możliwe jest aby się wydostał ale jest go tak mało, że nie zauważysz tego ani nie odczujesz. Niewyłączanie się lodówki może być przyczyną uszkodzonego termostatu ale opisz lepiej jak chłodzi, jak mrozi, jak wygląda tylna ścianka w chłodziarce i ile lat ma urządzenie.

0
  • #3 20 Lip 2008 13:37
    Yari25
    Poziom 9  

lodówka ma może troche ponad 2 lata ściana z tyłu jest cała zaszroniona ale chłodzi i mrozi bardzo dobrze z tym że jej nie wyłącza. rozebrałem termostat sprawdziłem miernikiem czy styki w termostacie się nie zawiesiły ale wszystko jest dobrze.

3
  • #4 20 Lip 2008 13:59
    libretto4
    Specjalista AGD

Szron na tylnej ściance nie powinien być zbyt gruby (jeśeli jest go ok 1cm to nie jest wporządku). Termostat wyłączy lodówkę dopiero wtedy, gdy tylna ścianka będzie mocno zmrożona na całej powierzchni układu chłodniczego (nie porównywać z powierzchnią tylnej ściany). W momencie jakiego kolwiek problemu z uzyskaniem odpowiednio niskiej temp termostat nie wyłącza się a lodówka mrozi na kość. Proponuję rozmrozić urządzenie i włączyć ponownie a wtedy się okaże - jak nie pomoże to już robota dla chłodniarza.

4
  • #5 20 Lip 2008 14:14
    Yari25
    Poziom 9  

jaka temperatura musi sie znajdować tam gdzie umieszczona jest kapirala aby wyłączył się termostat. Chodzi mi o min i max tej temperatury

0
  • #6 20 Lip 2008 16:07
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

To zależy jakie parametry miał ten termostat.Temperatura na parowniku od- 13 do -26st. ale jak to zmierzysz?
    Najprościej złożyć nowy termostat i będziesz miał pewność.Jak nie wyłączy do ubytek gazu.

0
  • #7 20 Lip 2008 17:05
    Yari25
    Poziom 9  

Stary termostat włożyłem do sprawnej lodówki która pokazywała na wyświetlaczu, że temperatura wynosi -21 stopni miernikiem wpięłem się na styki, które załączają silnik kompresora ale nic się nie zmieniało zały czas były zwarte.

1
  • #8 21 Lip 2008 00:26
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli by Ci uciekło medium które znajduje się w kapilarze termostatu to byś otrzymał stan - rozwartych styków czyli nie pracujące urządzenie.
    Pozostają opcje :
    1.niewielki ubytek czynnika

2.blokada układu

3.sprężarka traci na wydajności (prawdopodobnie masz sprężarkę serii
    MTH.... i z pewnością stawiam na to trzecie )

4