Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączanie telewizora do komputera

pawlo1123 20 Lip 2008 15:23 1292 5
  • #1 20 Lip 2008 15:23
    pawlo1123
    Poziom 2  

Witam. Wiem, że temat był poruszany na forum nie raz, ale ludzie piszą tu już konkretne problemy jakie napotkali, a ja chcę to zrobić wszystko od początku do końca. Otóż moja karta graficzna to nvidia Geforce FX 5200. Oprócz standardowego wyjścia na monitor (D-sub) karta posiada jeszcze wtyk podpisany "video". Wygląda on tak: http://www.coloredhome.com/video/s-video_PC.JPG Mój telewizor to z kolei pięcioletni ALTUS 21', który posiada jedynie wyjście scart. Czy mogę połączyć komputer z tym telewizorem? Jeśli tak to jaki kabel powinienem kupić...

0 5
  • Pomocny post
    #2 20 Lip 2008 15:41
    szymsze87
    Poziom 17  

Kabelek s-video->scart. Można też kupić taki co ma od razu wyprowadzenie do karty dźwiękowej. Aby skonfigurować wyświetlanie obrazu na telewizorze we właściwościach karty graficznej (nview) musisz ustawić obraz na klonowanie wtedy uzyskasz obraz zarówno na komputerze jak i na telewizorze.

0
  • #3 20 Lip 2008 15:58
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 20 Lip 2008 20:58
    pawlo1123
    Poziom 2  

Słyszałem jeszcze że aby był kolorowy obraz to wyjście scart musi być kompatybilne z s-video, bo nie wszystkie obsługują podobno. W telewizorze mam jedno tylko wyjście. Można to jakoś sprawdzić?

Dodano po 3 [godziny] 27 [minuty]:

Aha jeszcze mam dwa pytania:
    1. Czy jakość będzie w miarę dobra na telewizorze?
    2. Do czego mogę wykorzystać jeszcze to wyjście które mam w karcie?

0
  • #5 20 Lip 2008 21:04
    leonb270377
    Poziom 12  

jak pokombinujesz z rozdzielczoscia to obraz na tv- bedzie ok ale nie super . tv maja mniejsza rozdzielczość

0
  • #6 21 Lip 2008 09:29
    bartekwr
    Poziom 17  

Weź sobie do serca wskazówkę, ja kiedyś właśnie tak pożegnałem się ze swoją kartą grafiki. Dorzucę jeszcze, że warto kupić porządny kabel, ja kupiłem kiedyś taki "robiony" na miejscu w sklepie i obraz był kiepskiej jakości:/

0