Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Pioneer

seradam 19 Lut 2004 11:30 1404 9
  • #1 19 Lut 2004 11:30
    seradam
    Poziom 17  

Mam pytanie. Kupiłem sobie uszkodzone radyjko Pioneer KEH-M9500.
    To znaczy po podłączeniu zasilania mechanizm magnetofonu wykonuje kilka ruchów i dalej wszystko milczy. Panel nie świeci a włożonej kasety nie można wyciągnąć. Sygnał sterujący min. wyciszeniem końcówki jest cały czas niski. Po odłączeniu podtrzymania po kilku sekundach wydaje kilka pisków. Nie wiem czy panel jest sprawny i czy można go sprawdzić bez innego radia bo to jest problem. Czy może mi ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa zasilania panela co tam powinno być . Dzięki z góry. :?: :!:

0 9
  • #2 19 Lut 2004 13:09
    djlj24
    Spec od car audio

Zasilanie radia wchodzi ok. Sprawdź czy piszczy jak odłączycz tylko czerwony + (pomarańczowy pozostaw podłaczony). Jak tak, to proc też żyje i problem na linii panel procesor.

0
  • #3 19 Lut 2004 23:32
    ivan
    Poziom 15  

czy masz podłączone dwie masy to radio tego wymaga.pozdrowienia

0
  • #4 20 Lut 2004 08:02
    seradam
    Poziom 17  

Dzięki za posty. Na pytanie czy piszczy po odłączeniu jednego przewodu to tak. A co do masy to nie wiem jaka jest funkcja wszystkich pinów na złączu bo nie mam oryginalnej kostki. Dopasowałem sobie od kompa (zasilanie płyty gł. taka sama tylko dłuższa o trzy ). Doszedłem do zasilania i masy (jednej?) i zasilania tzw pamięci i oczywiście głośniki. Reszty nie wiem. A radyjko ma ponoć jakieś bajery do telefonu itp.
    Złącze opisane na znanej nam stronie o kabelkach nie zgadza się .
    Ja mam głośniki po zewnętrznych a pozostaje mi 6 pinów z czego trzy znam.

0
  • #5 20 Lut 2004 10:10
    SlaweK
    Poziom 43  

A rozbierałeś już to radio ? Pioneer lubił opisywać piny na druku pod złączem.

SławeK

0
  • #6 20 Lut 2004 11:49
    seradam
    Poziom 17  

wszystkie do modułów są opisane ale złącze zasilające nie.
    Może coś więcej mi powiecie o tej drugiej masie. Chociaż próbowałem z tymi co nie wiem i do + i do masy i nic.

0
  • #7 20 Lut 2004 12:40
    djlj24
    Spec od car audio

Ten model nie ma 2 mas. Masa na budę, dwa plusy (po środku) i musi działać. Problem jest tam gdzie napisałem i może być bardzo oczywisty jak na Pioneera z otwieranym panelem.

0
  • #8 20 Lut 2004 12:44
    iNTELL
    Poziom 30  

-> IVAN
    Gdzieś ty wyczytał że to ma 2 masy ??

Weź sprawdź dokładnie tasiemke, a potem spróbuj załączyć radio pilotem, jeśli pilotem się załączy to oznacza że jakiś przycisk Ci przywiera na panelu. A jak nie masz pilota to mierzysz przyciski ;)

0
  • #9 20 Lut 2004 13:39
    seradam
    Poziom 17  

Pilota niestety nie mam.
    Przyciski sprawdzone. Podałem zasilanko na panel bezpośrednio i zaświecił wyświetlacz. Jeszcze sprawdze zasilanko panela z radyjka. Bo jak pamiętam to pojawiało się na ułamek sekundy.
    I tak jest pojawia się na chwile i znika. Nie wiem od czego to zależy. Czy procesorek na panelu musi mieć którąś noge podłączoną do masy panela czy jest ona załączona przez jakiś tranzystor. Bo nie namierzyłem żadnej masy na nim.
    Pozdrawiam i dzięki.

0
  • #10 03 Mar 2004 10:08
    seradam
    Poziom 17  

Sprawdzałem wszystko co mi przyszło do głowy. Zasiliłem panel przez zwarcie tranzystora i wyświetlacz martwy. Podałem też zasilanie podświetlenia przez zwarcie następnych tranzystorów jeden do masy a drugi do zasilania i świeciły żarówy. Co ciekawe przy resecie radia podświetlenie przełączało kolor ( są dwa kolory żarówek).
    Wszystkie zasilania załącza procesor ( to znaczy w moim nie chce ich załączyć).

Pytania :
    czy fakt nie załączania żadnych napięć dodatkowych przez procesor radia może świadczyć że gdzieś jest zwara i działajakieś zabezpieczenie czy może to być problem komunikacji z panelem.

czy jest możliwość sprawdzić panel bez sprawnego radia.

czy jest jakaś metoda bez podmieniania żeby wykryć czy to panel czy radio.

czy może ktoś mi sprawdzić na podobnym radyjku kiedy procesor załącza zasilanie na pozostałe elementy radia czy po włożeniu panela coś się zmienia w zasilankach itp. ogólnie reakcje.

będę wdzięczny Adam

0
  Szukaj w 5mln produktów