Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja lutownicz ELWIK

Bravo 08 Paź 2002 21:20 3528 15
  • Poziom 14  
    Witam!
    Mam problem z elwikiem nie regulował temp. sprawdziłem i uszkodzony jest 2N6348- i teraz pytanie czy to jest tranzystor czy może tyrystor?
    W katalogu tranzystorów brak pozycji. Na stronie motoroli też nic nie znalazłem. Jeśki ktoś coś ma z danych?
  • Poziom 22  
    2n6349 to tyrystor zamiennik bt_137,a 2n6348 nie znalazlem.
    pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Dzięki za pomoc jutro coś dobiorę.

• Poziom 18  
    Mam pytanie, zamierzam kupić stacje lutowniczą i mam problem EWIK czy WELLER.Wiem ze Weller jest bardzo dobry bo często pracowałem na takim sprzęcie ale ta koszmarna cena.Natomiast Elwik jest o dużo tańszy
    ale kolega z serwisu wykończył 2 Elwiki w pół roku a Wellera ma już 2 lata.Więc co wybrać nie wiem.
  • Poziom 29  
    waldix napisał:
    ...ale kolega z serwisu wykończył 2 Elwiki w pół roku a Wellera ma już 2 lata.Więc co wybrać nie wiem.

"Jeżeli coś może się zepsuć,to zepsuje się na pewno" (prawo Murph'ego).
    Jak mógł wykończyć ELWIK-a ???.(gwarancja),Wiadomo WELLER to !.Ale cena...Spróbuj www.renex.com.pl.
  • Poziom 14  
    Ja swojego elwika wykańczam od 6 lat. Dopiero ostatnio przestał działać.
    Jak do tej pory byłem zadowolony, ceny grotów też przystępne, z trwałością to już różnie. Ale za te pieniądze to sprzęt naprawdę super!!!
  • Poziom 19  
    Miałem ten sam problem jakiś miesiąc temu.
    Wszystkio się wyjaśniło jak zobaczyłem ceny :)

Jedyny problem jaki mi pozosał to kupić Elwik-a czy Solomona. Padło na tego drugiego z wyświetlaczem i jestem bardzo zadowolony.

P.S.
    Solomon ma też niższe ceny np. grotów - co nie jest bez znaczenia.

Pozdr.

Mathev
  • Poziom 13  
    Witam.
    Może ktoś podpowie gdzie mogę kupić groty do Elwika?
    Pozd.
  • Poziom 13  
    Wiyam.
    Może ktoś podpowie gdzie mogę kupić groty do Ewika?
    Pozd.
  • Poziom 31  
    ja jestem zadowolony z elwika i w dodatku jest tani
  • Poziom 2  
    Nie polecan Elwika, ze wzgledu nawet na groty nie mówiąc już a awaryjności. Pracuje na Wellerze i na Elwiku........w skrócie -"niebo i ziemia"
  • Poziom 27  
    Mctomas nie zgodzę się , że Elwiki są awaryjne . Swoją stację mam od 1,5 roku i ani razu nie było z nią problemu , a możesz mi wierzyć , że lutuję dużo . Nie raz zalałem ją wodą :) i nawet bezpiecznik nie wywalił . Zaważyłem ponadto , że niektórzy narzekają na słabe groty. Po 1,5 roku wymieniłem dopiero pierwszy bo pękła końcówka.

Fakt , że ciężko jest dostać części do Elwików , ale zawsze można zamówić je przez net ze strony producenta.
  • Poziom 12  
    witam, kupiłem po długich namysłach elwika w maju tego roku, jak włączę go w warsztacie około 9 to wyłączam okolo 19. Dokupilem 3 rodzaje grotow i jak narazie jestem bardzo zadowolony. Ceny grotow w Warszawie ok 11-12 zl. chyba nie jest to dużo? jak dotad jeszcze zaden się nie wypalil. Pozdrawiam i polecam, Adam.
  • Poziom 13  
    Mctomas nie zgadzam sie z ta awaryjnoscia Elwikow, ja mam swoja stacje od 8 lat!!! i nigdy nie padla jeszcze, a czestotliwosc uzywania jej jest duza. Pracowalem swego czasu na Wellerze, super lutownica, jesli ktos nie liczy sie zbytnio z kosztami, to bedzie to na pewno dobra inwestycja.
  • Moderator
    Zgadzam sie z kolega zysiu sam posiadam Stacje lutownicza ELWIK od okolo 4 lat co prawda nie chodzi ona 7 dni w tygodniu lecz czesto po okolo 7 do 12 godzin non stop i nie mam z nia problemów ,natomiast niezbyt dobrze spisuje sie do niej odsysacz podobnie jest z grotami jedne sa lepsze inne gorsze ale nie jest zle.Jestem z niej zadowolony i oby tak dalej.