Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 913 N wymiana matrycy

lechwojciech 20 Lip 2008 22:42 7435 11
  • #1 20 Lip 2008 22:42
    lechwojciech
    Poziom 2  

Witam.
    Posiadam monitor LCD Samsung 913 N Kupiłem na allegro matrycę od Samsunga 930, podłączyłem. Matryca chodzi tylko ma biały pas szerokości 12cm i paski kolorowe po obydwu pojedyncze linie. Model matrycy był ten sam czyli LTM190EX-L01 ale taśma wychodząca z matrycy miała mniej wyjść stara moja, która została zalana 10 wyjść do paska głównego zakupiona 6 wyjść.
    Monitor wcześniej był zalany i jeszcze jedno nie działa listwa sterująca memi i różne ustawienia.
    Co może być przyczyną występujących pasków, i gdzie ewentualnie można kupić ten druk sterujący z przyciskami i jak go nazwać bo ja niestety jestem amatorem w tych sprawach, chociaż lubię wyzwania i naprawę tego monitora traktuję jako hobby.
    lechwojcieh

0 11
    Załączniki:
  • #2 20 Lip 2008 22:59
    Pol-UK
    Poziom 29  

Proszę o podesłanie foto bardziej to zobrazuje co jest grane ?? Czy matrycę którą zakupiłeś jest na 100% sprawna, czy to może niedzielny zakup na giełdzie z dopiskiem 100% "sprawna"?? Pozdrawiam

0
  • #3 23 Lip 2008 20:33
    lechwojciech
    Poziom 2  

W załączeniu przesyłam foto jako uzupełnienie

Samsung 913 N wymiana matrycy

0
  • #4 23 Lip 2008 20:37
    Pol-UK
    Poziom 29  

Obawiam się że matrycę którą zakupiłeś jest uszkodzona. :-(

0
  • #5 23 Lip 2008 20:45
    lechwojciech
    Poziom 2  

a nie jest to sprawa związana z ilością wyjść z matrycy miałem 10 wyjść taśmowych, a w zakupionej jest sześć

0
  • Pomocny post
    #6 23 Lip 2008 21:01
    Pol-UK
    Poziom 29  

Niestety nie jest to sprawa wyjść, matryce o tym samym oznaczeniu różnią się rewizją (wersją) czyli symbolem rev lub v po oznaczeniu matrycy. W twoim przypadku ta którą zakupiłeś na allegro jest starsza lub nowsza od tej którą posiadałeś i stąd ta różnica. Co do twojej matrycy to sądzę ze po rozebraniu delikatnym tej cienkiej metalowej ramki okaże się że w miejscu gdzie masz ten 12 cm biały pas są te taśmy oderwane (odklejone od szkła). Smutna lecz prawdziwa wizja. POZDRAWIAM

0
  • #7 24 Lip 2008 21:27
    lechwojciech
    Poziom 2  

OK dzięki po dostarczeniu matrycy zauważyłem że w sposób rzeźnicki była otwierana nawet cegami miała uszkodzone podświetlenie po prostu facet sprzedał mi złom i dobrze o tym wiedział po prostu mie oszukał i tyle
    Pozdrawiam i dziękuję.Dzieki temu dowiedziałem się jak to cudo jest zbudowne pozdrowienia

0
  • #8 24 Lip 2008 21:28
    Pol-UK
    Poziom 29  

A to wiem od kogo kupiłeś. Odradzam zaku od użytkownika Pionkoss z allegro. Grzebane wszystko na maksa. Pozdrawiam

0
  • #9 25 Lip 2008 10:53
    Jj1961
    Poziom 21  

Też uwazam ze ten człowiek z Allegro cię oszukał. To już jest jego kolejny nick i od dłuzszego czasu wali ludzi w rogi. Sprzedaje złom ale w ogłoszeniach wszystko jest cacy. Przestrzegam.

0
  • #10 08 Kwi 2009 17:34
    bigzbig1
    Poziom 10  

mam w naprawie samsunga 913n. Bez sygnału z kompa jest podświetlenie matrycy
    i wyswietlany bez zarzutu napis check signal cable, po podłączeniu dowolnej (niskiej lub standardowej) rozdzielczości sygnału monitor gaśnie. Wyjęcie kabla przywraca podświetlenie i komunikat check signal cable. Co radzicie ? Napięcia z zasilacza bez tętnień. Kondensatory niespuchnięte. Tryb serwisowy ? Czy jest w nim autodiagnostyka ?
    pozdr.

0
  • #11 26 Lut 2011 13:46
    notorp
    Poziom 10  

Stary temat ale trafił mi się podobny problem
    bigzbig1 - udało Ci się to jakoś rozwiązać?
    wiem że to robi elektronika - wie może ktoś co robi taki efekt?

0