Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALTUS 140 ich moc wzmacniacz?

bambi13 20 Lip 2008 23:39 1142 2
  • #1 20 Lip 2008 23:39
    bambi13
    Poziom 15  

Witam Serdecznie

Posiadam altusy 140 lekko prze zemnie poprawione:
    -Bass reflexy 20cm
    -gwizdki 5f
    -basowe 80w
    -wygłuszenie watą
    -zwrotnica z exportów geton(tylna ścianka)
    -wygłuszenie GDM watą + kubełek

Powiem że głośniki mają o wiele lepsze brzmienie niż fabryczne nie samo wite zejścia które b. dobrze słychać w bass testach oraz przy słuchaniu normalniej muzyki. W fabrycznych altusach tylko dudnienie...

Ale przejdźmy do rzeczy.

Mianowicie testowałem kolumny na kilku diorach nie więcej niż 2x80W 8ohm, również na pioneerach 2x60W amplituner oraz jakiś starszy chyba 2x50 również technics też był :D. Teraz yamaha a-520 i powiem szerze że na niej te kolumny brzmią najlepiej bas całkiem chodź na diorze był silniejszy. Wszystko było by ok gdyby nie to że gdy gram głośniej perfidnie słychać przesterowania...

Na yamaszce grają najgłośniej i naj późnij się gubią (ale się gubią). Gdy idzie bass przy b. dużej głośności wraz z sopranem jest tragedia dla całego pasma ;/. Sam bass ok sam sopran też ok.

Jak by nie patrzeć to 2x75W jest za małą mocą do uciągnięcia altusów 140 zarówno fabrycznych jak i po modzie :shocked!: czy te głośniki mają aż tak dużo mocy? Słuchać od razu że dadzą jeszcze rade szkoda mi ich marnować chciałbym je kiedyś usłyszeć na maxa :D

A mam sentyment do nich i nie zamienię ich za żadne 300 czy też zeusy. Może i to mój błąd ale jestem zakochany w tych kolumnach innych nie chce...

No i tak myślałem myślałem doszedłem do tego żeby sprzedać yamaszke i kupić coś konkretnego.

Chciałbym coś takiego z basem silnym jak diora ale nie takim dudniącym jestem na to uczulony zejścia muszą być a nie tak sztywno :| no ale uderzenie też oczywiście żeby klawiatura po biurku latała. Żeby nie zagłuszało średnich tonów no i sopran taki jak na yahaszce sopran idealny :) wiadomo nie na maxa bo tylko szumi :D. Lecz przy basie trzeszczy :|

Po prostu chce wzmacniacz dedykowany altusom. Kiedyś polecili mi yamahe ale bas jednak nie jest odpowiedni szubko traci swoje parametry.

Czytałem że kenwood bardzo dobry i że potrafi rozgrzać nieźle kopuły GDN a w pokoju wszystko chodzi :D Gdy gram na yamaszce nawet letnie nie są :D.

Co mi polecicie cena myślę że 600zł to już taki na prawdę max, zresztą dla mnie usłyszenie tych głośników w maksymalnie dobrym brzmieniu i max głośności jest bezcenne więc 600 zł jestem w stanie wpakować :D

Wiadomo że wolał bym taniej tak 350zł najlepiej by było :).

Co polecicie?

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

0 2
  • #2 21 Lip 2008 01:05
    Micharlito
    Poziom 35  

Brzmienie YAMAHY mówisz że ci najbardziej odpowiada - nic dziwnego to praktycznie najlepsze wzmacniacze na obecną chwile cena/jakość. Za 600zł kupisz już koniec mocy YAMAHy M60 oddaje o ile pamiętam 2x160W to wystarczająco dużo żeby wykorzystać do 100% możliwości kolumn po tej wymianie. Klawiatura będzie ci się ruszać jak wsadzisz estradowego subbasa lub konkretnego suba na mocnych głośnikach zapewniając im wystarczająco dużo mocy. Poza tym jeżeli pragniesz dużo basu to nie rozumiem idei przywiązania do kolumn jeżeli inne są lepsze. To tak jak by sobie samemu na złość robić.

0
  • #3 21 Lip 2008 01:28
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

Ja mam do sprzedania końcówkę mocy mieszczącą się w tej kwocie. 2x300/4ohm i ok. 2x180w/8ohm, wykorzystasz głośniki w 100% a nie musisz się obawiać bo ma wskaźniki wysterowania, więc będziesz wiedział kiedy przestać :D. Jeśli jesteś zainteresowany to pisz na pw, a podam szczegóły.

A swoją drogą twoje Altusy przyjmą jakieś 120w ciągłej mocy bez "zająknięcia"...

0