Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe nagłośnienie dla zespołu muz. - Behringer PMP 5000?

Voytec845 21 Lip 2008 01:07 3933 4
  • #1 21 Lip 2008 01:07
    Voytec845
    Poziom 10  

Witam!

Prowadzimy z ojcem mały zespół muzyczny. Ogrywamy różne imprezki: wesela, zabawy, dancingi i inne wszelkiej maści imprezy okolicznościowe. Gramy również na festynach.

Chcemy kupić nowy POWERMIXER, bo nasz stary poczciwy LDM SMX-11 (Evergreen) (Nie wiem czy dobrze podałem model - już późno i nie chce mi się sprawdzać :)) odmawia posłuszeństwa... Chyba padła lewa końcówka mocy... :cry:

Zastanawiamy się nad Behringerem PMP-5000. Czy to dobry wybór? W przyszłości będziemy chcieli zmienic także kolumny na mocniejsze... W tej chwili fundusz w granicach tych 2000zł - tak jak stoi ten Behringer.

NA CZYM GRAMY?
    - 2x Peavey ok. 300W 8Ί (piszę, ok, bo NIGDZIE nie widzę mocy, ale gdy były kupowane, tyle ponoć miały mieć...)
    - chcemy także zakupić lepszy odsłuch, bo mamy jakieś badziewie zrobione z piecyka gitarowego - chcę kupić ok.100W za 500zł z allegro

No i tak: 2 mikrofony + bezprzewód + jeden mic rezerwowy jak ludzie czasami coś chcą.... ;d, gitara, mp3 - aby w przerwach grało, klawisze,

(nie wspominam o kamerce pogłosowej czy efekcie gitarowym, bo i po co :D)

Na tym co do tej pory graliśmy, to mieliśmy ok 140W ciągłej RMS... (PWRMX 2x200 przy 4 omach, a kolumny po 8Ί więc ok 140W było...). Jednak to trochę za mało... w szczególności na festyny :cry:

Chciałbym posłuchać Waszych opinii :D - co moglibyście polecić za mniej więcej taką cenę? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

0 4
  • #2 07 Sie 2008 08:32
    IrZa
    Poziom 12  

Dobry będzie LDM SMX800R. Ma wyjście na subwoofer. Sporo dobrych efektów cyfrowych. Przełącznik na 50% mocy. Zresztą zobacz sobie na stronie LDM`a. Używam tego sprzętu z subem i górami. Daje czadu. Polecam.

0
  • #3 07 Sie 2008 13:13
    Voytec845
    Poziom 10  

Hehe, dzięki za odpowiedź, ale już za późno - nie mogłem czekać. Zrezygnowałem z tego Behringera... poczytałem opinie... i za radą sprzedawcy zakupiłem YAMAHĘ EMX512SC. Grałem na niej już 2 imprezy i jestem bardzo zadowolony :). Kompresor bardzo się przydaje, regulacja tonów średnich (której nie miałem w swoim LDMie), equalizer na sumie, osobny tor monitorowy... ogólnie super brzmienie :)

jedyne malutkie minusy to: troszkę słabe efekty (ale mam zewnętrzną kamerę pogłosową, więc razem jest ok), brak panoramy, mało ledów no i troszke mało kanałów ;d tylko jeden wolny mi zostaje na zapasowy mikrofon ;d. Ale to wszystko można przeboleć ;d ogólnie jest zajefajnie :)

pozdrawiam

0
  • #4 07 Sie 2008 13:45
    IrZa
    Poziom 12  

Zapomniałeś o wyjściu na suba. Przy pracy w systemie 2.1 naprawdę jest dużo dobrego basu, nie palą się klipy (limitery) przy właczonej opcji mocy 50%. Poza tym jest również kompresor jak i EQ na sumie. Jakość dźwięku jest lepsza niż w Yamaha EMX. Wcześniej grałem na EMX312SC ale jak usłyszałem SMX800R to zaraz go kupiłem a EMX sprzedałem. LDM ma po prostu lepszą dynamikę i nie jest to chińszczyzna. Nie chcę Cię załamywać dostępem do części oraz zasilaczem impulsowym zastosowanym w EMX. Życzę Ci abyś nie musiał go naprawiać oraz aby EMX miał swoje 500W.

0
  • #5 07 Sie 2008 16:39
    Voytec845
    Poziom 10  

Sub... może i byłoby lepiej - ale to kolejny grat do wożenia... a już nawet nie ma gdzie tego pakować. EMX512SC świetnie sprawdza się prz 2 szerokopasmówkach peavey - basy są dobre, głębokie, etc (YS Processing). Poza tym ten LDM, o którym piszesz jest dla mnie za mały :) - mało kanałów :)

Na Yamaszce po podłączeniu wszystkiego (co często jest konieczne) nie mam żadnego wolnego gniazda - tudzież kanału (bo na 4 kanałach mogę mieć po 2 źródła).

Nie ma co gdybać - kupiłem Yamahę i jestem bardzo zadowolony :) Mimo wszystko dzięki za rady ;).

Pozdrawiam

0