Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG Electrolux 76810 przerywa program, błąd E66

wstef 21 Lip 2008 08:11 3198 3
  • #1 21 Lip 2008 08:11
    wstef
    Poziom 12  

Pralka przywieziona ze Szwecji, 1600 obr, bez aqua stop o dziwo, produkcja 2006 r.

Był problem z blokiem sterowania silnikiem - wyskoczył z mocowań i wjechał pod silnik, w trakcie wirowania silnik po nim skakał i przetarł izolacje na jednym z przewodow blok - silnik.

Poskładałem, zaizolowałem.

Pralka zachowuje się następująco: cokolwiek się nie ustawi - robi to i koniec, przerywa program.

Jak włacze pranie - pobiera wode, pierze, kręci się lewo prawo bęben, wyleje wode i nie rozpoczyna płukania. Koniec.

Jak płukanie: wyleje wode i koniec.

Jak wirowanie: jak wyżej.

Podejrzany jest wyłacznik drzwi - przykopcony i ktoś podłożył podkładki pomiędzy nim a obudową. Może żeby docisnąć bardziej drzwi do uszczelki, może coś się tam już działo.

Prosze o jakieś rady, pralki naprawiałem dorabiając na studiach, ale to było lata temu i wtedy najbardziej skomplikowanym tworem była pralka Foron ;)

0 3
  • #2 21 Lip 2008 11:17
    A1234nd
    Poziom 19  

wymień blokade drzwi

0
  • #4 27 Lip 2008 14:08
    wstef
    Poziom 12  

Pralka już działa i ma się bardzo dobrze :)

Ale pokolei:

Wymienienie blokady niestety nic nie zmieniło. Podkładki miały za zadanie dociskac bardziej uszczelkę jedynie.

Czytając forum udało mi się dojśc jak odczytac błedy. Pokazało E66. Byłem bez internetu, a jedynie z telefonem, więc... telefon do serwisu AEG w Jaworznie - żenada. Jak się tylko dowiedzieli, że pralka po gwarancji, to prawie mi do d... weszli przez telefon, byleby tylko przyjechac. A jak spytałem, co oznacza E66, to biedacy niestety nie wiedzą, bo to trzeba przyjechac i obejrzec na miejscu.

Dzień później znalazlem na forum serwisówkę do podobnego modelu. E66 = problem z grzałką. Dodatkowo pojawienie się takiego błedu przerywa każdy z programów, co tłumaczy dziwne zachowanie pralki.

O ile na początku (gdy pisałem pierwszy post tego tematu) jeszcze coś się działo, jak wspomniałem wyprało i koniec, spust wody, to przez ostatnie dni było już tylko napełnienie, chwila namysłu i spust.

Wyjąłem grzałkę - stan straszny, przerwa i równoczesnie przejście do masy.

Po wymianie i wykasowani błędu - praleczka działa pięknie.

0