Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man Roland maszyna poligraficzna.

21 Lip 2008 08:36 1791 1
 • Spec od TV
  Maszyna ma caly czas nie zalaczona cewke od tzw. markerow i wykononuja one cykliczny ruch ,czasami klient twierdzi ,ze potrafia nie podac ...dysponuje niepelna dokumentacja ,a dotarlem do (zamieszczonego na fotce )modulu Seitenmarkenkontrole U7-U34, ktory tym ukladem steruje .Moze ma ktos schemta tego modulu ,lib spotkal sie z taka usterka .Pozdrawiam.
 • Spec od Falowników
  Roland dwieście dwójka? Mam schemat w pracy.
  Jest to kontrola marek czołowych za pomocą dwóch fotokomórek pod papierem na stole. Jeśli papier nie dojdzie lub dojdzie krzywo - marki go zatrzymają. Sygnały wejściowe do tej płytki to te dwie fotokomórki, każda ma chyba 2 układy optyczne, oraz czujnik indukcyjny synchronizacji. Wyjście jest na elektromagnes blokujący ruch marek i chyba też na włączenie tłoka.
  Możesz mieć wadliwą fotokomórkę - podgląd ich stanu jest na którejś diodzie świecącej pulpitu. Papier dosunięty do zamkniętych marek powinien być przez fotokomórki widziany, także cofnięty o 1mm powinien być widziany, o 3mm już nie. Regulacja położeniem fotokomórki.
  Może też być, że papier nie zostanie podany, a tłok i tak się włączy. Wtedy elektronika jest OK, a zacina się ten elektromagnes (pod wielką pokrywą - strona operatora).
  No i jeszcze ważna jest ta synchronizacja - czujniki są pod małą pokrywką obok stołu podawczego po przeciwnej stronie operatora. A także mechaniczna synchronizacja podajnika papieru na stół - nie może spływać za wcześnie ani za późno.