Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak sprawdzic czy tranponder-kluczyk opel astra G bedzie pas

21 Jul 2008 11:20 8447 4
  • Level 11  
    Przepraszam wszystkich ktorzy czytali watek a nie dzialaly linki - moja wina zle wpisalem - dlatego chyba nikt nie wypowiedzial sie - jezeli jeszcze macie do mnie troche cierpliwosci to pomozcie

Zgubilem klucz ten oryginalny do Astra G 1.4 2005- komplecik w ASO to ok. 400 zl z kodowaniem

znalazlem ma aledrogo Link

a ten Link nie zalatwia sprawy bo nie steruje oryginalnym centralnym zamkiem i nie bedzie ryglowania

pozatym sa jakies systemy bosha, philipsa i valeo - a ja nie wiem jak sprawidzic ktory bedzie odpowiedni do mojej astry - klucz zginal wiec nie moge odczytac nic

jest jeszcze Link o taki

drugie pytanko to co z trzpieniem (grotem) - czy mozna dorobic bez problemu? np Link

dziekuje za cenne opinie

Dodano po 2 [godziny] 40 [minuty]:

troche usystematyzowalem swoja wiedze - a wiec jest chyba tak:

kluczyk sklada sie z:
    grota (ktory mozna kupic gladki - pasujacy do obudowy i odpowiednio wyfrezowac
    pilota - czyli tego calego srodka z bateria ktory trzeba wpisac do centralki alarmu - chodzi on na 433Mhz i sa rozne np. jak podalem wyzej Bosha
    transpondera ktory trzeba miec i zaprogramowac techem2 do immo w oplu

teraz watpliwosci -
    skad mam wiedziec ze pilot bosha bedzie pasowal do mojej centralki a jednoczesnie bedzie jak dawniej ryglowal drzwi (ten pilot ktory mi sie ostal ma doczepiony pilot osobno i on steruje zamkiem centralnym i alarmem ale nie rygluje drzwi)

skad wziasc transponder i jaka jest pwenosc ze sie go "wpisze" zakoduje do immo??? Pan z Krakowa powiedzial ze on ma jakies z Turcji i innych nie probowal kodowac

a moze lepiej zamowic kluczyk w ASO z transponderem a pilot dokupic osobno?

podobno sam chip transpondera tez jest do kupienia

pozdrawiam i dziekuje za pomoc:D
  • Helpful post
    Level 14  
    Kluczyk tylko na podstawie stacyjki.
    Pilot latwo sie koduje, ale najpierw musi byc zaplon.
    Transponder jakiego szukasz to ID40
  • Level 11  
    Dziekuje za pomoc - mam tylko jeszcze pytanie czy te piloty Bosha z allegro da sie zapisac do centralnego zamka - niestety nie mam klucza oryginalnego i nie wiem co na nim pisalo czy to byl Bosh czy valeo czy jeszcze inny - a moze to jest zamienne?
  • Level 14  
    Podejrzewam,ze bedzi Delphi na 433,92 Mhz. Ale pewnosci nie mam ;/
  • Level 2  
    Witam
    Ten Pan z Krakowa to właśnie ja. Dobrze kolega napisał, klucz składa się z pilota, grota i transpondera (mała ścięta w rogu kostka) który jest widoczny po oddzieleniu grota od pilota. Co do dorobienia grota pasującego do oryginalnego pilota (taki jak podany w linku) oraz zakodowanie immobilizera, to koszt u mnie takiej usługi wynosi 180 zł.
    Zaprogramowanie nowego pilota (podkreślam nowego bo rozkodowanego np. wymianą baterii to inna sprawa) to już zabawa dla serwisu i z tego co się oriętuję to koszt takiej usługi to 52 zł w zwyż w zależności od serwisu.