Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 5110 nie wyświetla OSD.

08 Paź 2002 22:18 1715 4
  • Poziom 32  
    Brak OSD Procek dobry V i H na nim są a na RGB nic.
    O czym zapomniałem?
  • Poziom 26  
    Czy tylko VH są za to odpowiedzialne ?
    Sprawdz perek i okolice jego .
    Nie sądze abyś to miał z TDA 3505 , choć wykluczyć tego nie można .
    tomcio
  • Poziom 21  
    Sprawdź czy sygnał blancking z procesora dochodzi do UCY74LS157 (to on go przełącza).
  • Poziom 26  
    Wyjmij plytke TXT-u, bo uszkodzenie jest prawdopodobnie na niej jesli +5 v na mikrokontrolerze jest OK. Elemis to cimne luty i polprzewodzace ceramiki blokujace. Czasem dopiero po wylutowaniu scalaka mozna je wylapac. Ja od razu wstawiam podstawki i sprawdzam kondensatory.
    Apel do wszystkich.Piszcie koledzy precyzyjniej-chociaz dwa zdania wiecej!!!
    Tu chocby o regulacjach analogowych, reakcji na pilota i klawiature lokalna,bo ja juz mam troche dosc tej zgadywanki i na taki lakonicznie sformulowane problemy juz nie chce mi sie odpowiadac
  • Poziom 16  
    Sprawdż potencjometr R26 i C18 na OZS2040 . Te elementy są odpowiedzialne za istnienie OSD i jego szerokość na obrazie .
    W tym telewizorze nie ma telegazety więc nie ma także przełączników RGB za wyjątkiem samego TDA3505 .
    Pozostaje ci sprawdzić czy są jakieś zmiany napięcia na wyjściu 25 PCA i prześledzić drogę przez moduł eurozłącza do dekodera i wejście tego sygnału na TDA3505 . Jeśli będziesz przełączał non stop jakiś program to na pinie 25 PCA napięcie powinno lekko skakać . Gdy nie ma zmian i sprawdziłeś w/w elementy to zapewne będzię to PCA . Pinami 22 ,23 i 24 nie przejmuj się . Dopóki na 25 nie ma zmian to RGB nie będzie działać .